Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Se odmaraat Lahm,Alaba,Javi,Thiago,Reina itn..dovolno igraci mislam..

Denes ocekuvam so momentalno najdobrite a voedno spremni igraci.

Robbery na krilata i da gledame perdasenje na suvo.[DOUBLEPOST=1416940777][/DOUBLEPOST]Bayern XI: Neuer (C) - Alonso, Benatia, Ribery, Lewandowski, Robben, Rafinha, Boateng, Bernat, Rode, Højbjerg

Bench: Zingerle - Dante, Shaqiri, Götze, Müller, Schweinsteiger, Gaudino.

Hojbjerg-Rode :vozbud::drk::drk::drk:
 
Последно уредено:

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Браво за Роде!!!! Заслужи!

Еве шанса и за Хојберг да се покаже...

Другото топ!! Швајни во второ го очекувам со Алонсо да ги клецаат на средина.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Eee gluperda edna!

Od cista sansa 4 na 2,ispadna kontra .:tapp:

Rode i Rafinha ziceri imaa :(
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Абе вади го Хојбјерг, не знае дека тера, Роде го вади :facepalm:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Бенатија неколку пати го приметувам без мозок влага во дуел незнае да процени коа може коа неможе па уште покажува кон топката демек на топка игра. Среќа не се деси ова во нокаут фаза у некој битен момент
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Veke go imase stignato i mu se pusti so klizac kako nenormalen.Uzasno los poteg,ne razmisli za posledicite.Ne deka znaci ovoj natprevar ama crven + penal e losa rabota..
Iako so Boa fenomenalen tandem se.

Mada bravo za momcite,odlicno igraat i brz presvrt so igrac pomalce.(y)
Dante mnogu mi e nestabilen,sto e razbirlivo bidejki retko igra godinava.Boa mora da pripazi na Aguero,ako ostane so Dante otide jabana.:icon_mrgr:

Hojbjerg i Xabi dobri vo sredinata.



Rodendenski maestralen pogodok!

Boa igrase natprevar za pametenje i na kraj izgubi koncentracija i prviot poraz dojde na red.:(Ke bese ubedlivo man of the match.

Xabi gol i dobro igrase i ja opleska so pasot.Mnogu lezerno vtoro odigra,dosta pasovi zgresi.Mada za onoj pas zauski se dobivaat.

Bez igra dadoa tri gola jbg.:notworthy:
 
Последно уредено:
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Slucaen ili neslucaen startot na Benatia :cautious:
i onie 2 poklona na krajot,ne deka vi placem ali se mi e nekako somnitelno..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
И мене ми е некако сомнително :/


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Slucaen ili neslucaen startot na Benatia :cautious:
i onie 2 poklona na krajot,ne deka vi placem ali se mi e nekako somnitelno..
Glupa e tezata deka Benatia namerno dobil crven za Roma da otpadne..Roma sama ke si resava vo Rim neli ?
I bez Benatia vodea,no se slucija dva teski kiksa koi ne se slucuvaat bas cesto.Takov bese denot.

И мене ми е некако сомнително :/


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
Da ne moze ekipa da izgubi so presvrt,odma somnitelno ispaga.:cautious:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Искрено ова е еден еден од ретките порази резултатски можда и единствен од кои сум задоволен....

Од ланскиот пораз од Сити во утакмица која исто немаше значење бев разочаран затоа што престанаа да играат не им беше гајле..

Овој пораз е нешто скроз друго....До 85 минута водевме и ја доминираа играта Сити скоро и да немаше изгледна шанса со играч помалце!! Головите беа чисти поклони за Сити.

Или во превод,тоа кажува дека веќе доста самоуверено го владеат системот на игра на Пеп,знаат точно што треба да направат и како тоа да го направат дури во вакви ситуации.Изиграа машки и до крај,головите беа чисти глупости а не изградени ситуации на Сити.

Со полн состав би ги демолирале.

Бенатиа изреагира импулсивно,тоа мора да го поправи,но добро што тоа сега се случи...Не беше толку опасна ситуацијата за така да реагира.

Како и да е,не многу екипи мождат да ни парираат сезонава во ЛШ,поготово со целосниот тим...Тиаго наводно до половина на Декември треба да се врати со тренинзи индивидуални веќе.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Далеку пред сите во све.(y)

528,7 Mio record turnover, 1.3 million kits sold, Allianz Arena paid off!

Каква година.:cuc:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мартинез и Тиаго се на пат да се вратат на индивидуални тренинзи до зимската пауза :vozbud::vozbud:

Или у превод има одлични шанси да бидат во тимот за стартот од вториот дел од сезоната.

Истото важи и за Лам и Алаба мада они се очекуваат малку покасно во Јануари мислам да се вратат.

Бројките се фасцинантни,пари имаат на претек,Румениге најаваи нови инвестиции во тимот и да се одржи континуитет,екипата да има секоја година најмалку теоретска можност да освои ЛШ,и да нема повеќе такви размаци по 10 20 години меѓу две титули....Пример им е Барселона со освоените три титули во период од 5 години.[DOUBLEPOST=1417228112][/DOUBLEPOST]Моја желба е што побрзо да отворат преговори со Пеп да го продолжат договорот на уште бар години...Голема штета ќе е ако се прекине континуитетот и ова што го оствари до сеа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom