Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.299
Поени од реакции
12.664
Ги читам блогериве и овие од твитер експертиве за Арсенал, сите го спомнуваат Чејмберс како опција и за штопер, дури и Венгер во интервјуто истото го кажа. Лани често ги следев Сотон и го гледав Чејмберс, играчов има страшна техника и ептен е добар во напад, за бек и крило ќе го биде, ама за ЦД како што е 1.81м висок и нема дефанзивна дисциплина тешко.Башка што ЦД има играно само на 1 натпррвар. Ме плаши само да не не купиме уште еден ЦД поради Чејмберс.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.526
Одамна не сум пишал тука па да дам едно мислење за трансфериве накратко

Санчез екстра засилување по мене подобро и од Озил а и за пристојна цена со оглед на тоа како се расфрлаат пари за просек играчи другиве клубови.Добар и во дефанзивни задачи шо е за пофалба за тоа колку е добар во напад нетреба многу да пишувам

Дебуши јас искрено сум разочаран од овој трансфер мислам дека овој играч нема да ги исполни очекувањата незнам дал имало некој подобар шо можело да го потпишат али за овој неам некое позитивно мислење(се надевам грешам и ке ме демантират со одлични игри)

Оспина е солиден голман сум го гледал неколку пати со Ница за тие пари вреди да се земе само се надевам ке му дадат поке шанса да се докаже

И мора да земат напагач ако не купат напагач по мене пак ке биде исто како лани иако има опции Подолски па и Волкот или Санчез да покријат сепак мислам дека таму треба да освежат Саного и Акпом немаат квалитет во моментов ниту да се резерви.
Исто еден во средина и централен ако замине Времинаторот а и без тоа треба таму да освежат овој младиов од Саутемптон е скоро готова работа мегутоа по мене тоа е преплатено многу пари се фрлени за ''дете''.

Добро е и шо ѓубрето се исчисти од клубот Бендтнер,Џуру и остали таленти.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
некако овие 2 3 прелазни рока вие почнавте да трошите пари па и редно беше !
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не се осеќам како фан на Арсенал, многу се растрошиве некако ;)

Се шалам, само така, не што се засилуваме и ги заменуваме играчите кои си одат, туку тоа го правиме и со квалитетни имиња. Санчез, Дебуши, Оспина сите се многу квалитетни засилувања, особено Санчез, за него не треба муабет да правиме, а ова детето од Саутемптон, ако пола е вистина од тоа што го читам за него е полн погодок, а плус ретко од Саутемптон има играч што подоцна не станал класа.

Но сеуште за мене трансфер периодот нема да биде одличен ако не се донесе ДМФ, но јас сум 99% убеден дека тоа ќе се деси.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
дур не видам класа DMF не ме радува овој тинејџеров
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.299
Поени од реакции
12.664
шо се растрошивме кога еден куп дупки имаме во екипата, мора да се пополнат :icon_mrgr:

криво ќе ми биде ако го продадеме Џенкинсон, али не го бива братот[DOUBLEPOST=1406559788][/DOUBLEPOST]
дур не видам класа DMF не ме радува овој тинејџеров
i CD:)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
SSN: Arsenal have accepted Hull's £3m offer for Jenkinson.

Криво ми е и мене за Џенко, но изгледа и Венгер увидел дека не е за во Арсенал.

Криво ми е најмногу оти е фан на клубот, ај барем даде еден гол и се израдува ептен, со среќа нека му е кариерата во иднина.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
шо се растрошивме кога еден куп дупки имаме во екипата, мора да се пополнат :icon_mrgr:

криво ќе ми биде ако го продадеме Џенкинсон, али не го бива братот[DOUBLEPOST=1406559788][/DOUBLEPOST]

i CD:)
ако не го продаде Венгер Вермаелен не е неопходно
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не е прашањето дали Венгер ќе го продаде Вермален туку тоа што Вермален самиот сака да си оди, му треба играње во прв тим, заради седење на клупа во Арсенал го изгуби и местото во репрезентацијата на Белгија, го сфаќам донекаде, но сигурно нема да го растураме тандемот Кос-Пер само заради неговите желби, нека оди кај сака, подобро би било тоа да не е Јунајтед но ако нема друга опција нека им го, ако ништо друго тоа ќе ги спречи да купат некој многу поквалитетен дефанзивец,
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Среќен роденден Дебуши :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom