Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Џенкинсон ќе има одлична сезона во Хал и сигурен сум дека ќе избори место во репрезентација.Многу ми е криво што ќе си оди,сакам да се врати некој ден уште подобар.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Се знае дали Санчез ќе игра на Емирати купот?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Запрепастен сум од Венгер, Арсенал и траснфер периодов. Задоволен сум многу, иако уште 2 трансфери добри треба да биднат, некој солиден напаѓач и ДМ. Уште од минатата сезона најкритичен ни беше нападот, класа играч да му праи притисок на Жиру, не се надевам дека тоа е Санчез, ни треба висок снажен некој.Лукаку го сакам. :D
Ме интересира и ако се донесе ДМ што ќе биде со Артета и Фламини? Мн везњаци ни се собраа некако, не дека е лошо тоа али за Венгер чудно ми е ова :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.659
Се знае дали Санчез ќе игра на Емирати купот?
На сликите од тренингот пред два дена не го видов, изгледа уште не е приклучен на екипата.
Емирати купов е на 02/03 Август, не верувам да биде спремен да игра, освен ако не тренирал во Англија додека останативе беа за ЊуЈорк или па може ќе го видиме по едно полувреме максимум.

Сега нели отидоа на припреми во Австрија, кои играчи се земени има ли листа?
Убаво што се припремиве во Австрија на Алпите малце хемоглобинот да им се качи, природен допинг.:D
 
Последно уредено:

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Опаааа у серија влеговме ејјј.....Ај нека не дорадува уште со уште еден трансфер и на коњ сме.
Овој Чемберс ич не знам што играч е....
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
До пред две години нашиот најголем трансфер во историјата беше помал од овој последниов за 19 год. играч кој најверојатно би бил резерва (за почеток). Изненадува позитивно Венгер, тоа е таа финансиска инјекција (нови договори за спонзорства и сл.) која ни ги овозможи сите овие трансфери.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Аршавин ни беше најголемо и најскапо засилување, со парите од прилика ко за детево од Саутемтон. Може да се тргне банерот "We don't buy superstars, we make them" :LOL:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Заборавете го Шнајдерлин,кај комшиите потпишува.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Се ми се чини некако дека Венгер го чека Кедира да се договори со него во последен момент, а во меѓувреме има и некои други опции но овој му е главната цел.
 
A

Avenger99

Гостин
Уште еден, максимум двајца играчи ако се земат. Се надевам Венгер знае дека ДМ позицијата е критична и ќе земе квалитет.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
И јас мислам дека нема да останеме ‘само‘ со овие трансфери, ќе има уште еден голем трансфер во Август.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Не оди со глава во ѕид, муабетот му беше дека кога можеше рвп шо толку многу ни беше потребен да се даде на јунајтед, тогаш не би требало да биде проблем ако играч ко Вермален кој еве 2 сезони веќе е замена и има 10 утакмици преку сила изиграно да се даде на било кој.
Dali vie razbirate za sto se raboti tuka?
KAPITEN mu prodavame na United vtor pat vo 3 godini. Dali ti veruvas deka istoto bi go napravile i tie?!
TOTALNO e nebitno dali i kako igral toj vo poslednive 2 godini
Znavi Rvp bese NEOPRISTIVA greska namesto da naucat od toa pak istata pesna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom