Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема да си замине Ван Перси бе, остајте тоа, туку некој што повеќе прати Бундес нека кажи шо играч е Подолски, ќе го биде ли кај нас?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Нема да си замине Ван Перси бе, остајте тоа, туку некој што повеќе прати Бундес нека кажи шо играч е Подолски, ќе го биде ли кај нас?
Одличен е Подолски, опасна лева нога, има силен шут, солидна техника, солидна брзина, знае да издржи дуел, добро изведува пенали и слободни удари.
Се на се, одлични предиспозиции за играч на Арсенал и Премиер Лига.
Имам една голема забелешка, а тоа што мислам дека е многу авторитативен. Во Келн се се вртеше околу него, се плашам да не испадне втор Суарез. Веќе има еден пропаднат трансфер во Баерн Минхен.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Како што ги гледам податоците од Википедија, Подолски е шести најдобра стрелец за Германската репрезентација на сите времиња, втор најдобар од активните репрезентативци (прв е Клосе), податоци за почит, во секој случај.

А еве интересна статија од ББЦ во врска со последниве трансфер вести, Венгер наводно тврди дека Подолски не е замена за Ван Перси, што е одлична вест.

http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/17317047
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
И јас мислам дека Подолски може да биде добар потег за Арсенал. Не ми се верува дека е планиран како замена за РВП, туку повеќе како замена за Аршавин. Во Баерн не се покажа, не значи дека кај нас нема да се покаже. И Парк растура за Ј. Кореја па кај нас не може со топката да се спои, што значи дека ќе мора да почекаме и да видиме како ќе се вклопи во тимот.
 
D

D_NazGUL

Гостин
Заборавате дека фудбал е спорт, занимација, забава.
Фудбалот кај нас е можност да јадеш гомна или да ти јадат гомна дали твојот клуб има повеќе титули од на другиот. Само за мерење ви служи клубот.
Ако сакате титули и само титули, ви препорачувам да смените клуб, Арсенал нема да жртвува убава игра и финансиска идеологија која не го расипува фудбалот заради титули по секоја цена.
Види што се случува во светот на фудбалот.
Види ја шпанска лига. 2 клуба земаат 70% од парите од ТВ права и спонзори во Шпанија, другите клубови мора да си ги продаваат најдобите играчи за колку толку да држат чекор.
Ти си стварно убеден дека А.В. и бордот прават се и даваат се од себе да Арсенал игра убав фудбал без разлика на последиците? :pos:
--- надополнето: 9 март 2012 во 20:48 ---
А еве интересна статија од ББЦ во врска со последниве трансфер вести, Венгер наводно тврди дека Подолски не е замена за Ван Перси, што е одлична вест.
Пријателе навистина сакам ова да е вистина но повеќе не верувам во изјавите на А.В. прво затоа што ниту еден квалитетен менаџер не ги открива своите тајни, а второ само од поскората историја знеме дека Цеск и Насри не ги дававме по никоја цена. Времето ќе си покаже.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Секоја чест за момците, на мечот со Милан. Секоја чест. Е така се бранат боите на Арсенал. Со срце, со љубов. Секоја чест, момци, секоја чест !
--- надополнето: 10 март 2012 во 04:00 ---
Сантос, пак е на располагање. Бенајун, може да биде во составот. Артета сигурно. Вилшер позитивен тест. Се на се, во најважниот период од сезоната, Арсенал е скоро комплетен.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.142
Одличен играч е Подолски, се надевам дека ќе земате уште некое добро засилување па да се врати сјајот на Арсенал и од следната сезона повторно да доминират англиските екипи во ЛШ. :) Инаку Подолски го бива да игра крилен напаѓач? Со ваква формација само таму може да игра прва постава, не верувам Венгер да ја мене сегашната формација. :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Секоја чест за момците, на мечот со Милан. Секоја чест. Е така се бранат боите на Арсенал. Со срце, со љубов. Секоја чест, момци, секоја чест !
--- надополнето: Mar 10, 2012 3:00 AM ---
Сантос, пак е на располагање. Бенајун, може да биде во составот. Артета сигурно. Вилшер позитивен тест. Се на се, во најважниот период од сезоната, Арсенал е скоро комплетен.
пс:Да се мочам у сезоната :pos:
--- надополнето: Mar 10, 2012 3:19 AM ---
Одличен играч е Подолски, се надевам дека ќе земате уште некое добро засилување па да се врати сјајот на Арсенал и од следната сезона повторно да доминират англиските екипи во ЛШ. :) Инаку Подолски го бива да игра крилен напаѓач? Со ваква формација само таму може да игра прва постава, не верувам Венгер да ја мене сегашната формација. :)
ај и тука едно пс:
се плашам да не е замена за РВП...Ако е така,под итно цела управа и Венгер треба да се бесат...Слушај дедо што ти зборува ;)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Подолски и јас би се сложил дека би бил замена на А.А - доколку не се случи само ко местење за во Челзи ( нешто ко со тата Мата ) РвП по се мислам дека се гледа себеси ко лидер и ко најважен играч што го разбирам дека би одиграл на карта да го подготви тимот за следната сезона т.е да се обезбеди тим конкурентен за некој трофеј ( навивам да отпаднат КПР - џое бартон би бил прекрасно засилување за нас ) и уште еден централен - тогаш сигурни да бидете дека се гледа себеси ко иден лидер и капитен со повеќегодишен договор, во спротивно заминува во тим со поголеми аспирации и можности , се разбира да се исчистат играчите кои се отповеќе во тимот -
- џуру
- шамак
- фримпонг ( не е играч во кој гледам блескава иднина - времето ќе покаже, ко фабрис муамба нешто ми изгледа дека ќе биде )
- алмунија
- фабијански
- рамзи една сезона да се печи некаде на потопло и да ја развива својата игра
- скилачи

вака некако тиомот би изгледал одлично .

форза Арсенал !!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Подолски и јас би се сложил дека би бил замена на А.А - доколку не се случи само ко местење за во Челзи ( нешто ко со тата Мата ) РвП по се мислам дека се гледа себеси ко лидер и ко најважен играч што го разбирам дека би одиграл на карта да го подготви тимот за следната сезона т.е да се обезбеди тим конкурентен за некој трофеј ( навивам да отпаднат КПР - џое бартон би бил прекрасно засилување за нас ) и уште еден централен - тогаш сигурни да бидете дека се гледа себеси ко иден лидер и капитен со повеќегодишен договор, во спротивно заминува во тим со поголеми аспирации и можности , се разбира да се исчистат играчите кои се отповеќе во тимот -
- џуру
- шамак
- фримпонг ( не е играч во кој гледам блескава иднина - времето ќе покаже, ко фабрис муамба нешто ми изгледа дека ќе биде )
- алмунија
- фабијански
- рамзи една сезона да се печи некаде на потопло и да ја развива својата игра
- скилачи

вака некако тиомот би изгледал одлично .

форза Арсенал !!
Уф колку не би го сакал Бартон. Еден од најодвратните играчи ми е. поточно тој повеќе му одговара рагби на островот да игра отколку фудбал
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Подолски и јас би се сложил дека би бил замена на А.А - доколку не се случи само ко местење за во Челзи ( нешто ко со тата Мата ) РвП по се мислам дека се гледа себеси ко лидер и ко најважен играч што го разбирам дека би одиграл на карта да го подготви тимот за следната сезона т.е да се обезбеди тим конкурентен за некој трофеј ( навивам да отпаднат КПР - џое бартон би бил прекрасно засилување за нас ) и уште еден централен - тогаш сигурни да бидете дека се гледа себеси ко иден лидер и капитен со повеќегодишен договор, во спротивно заминува во тим со поголеми аспирации и можности , се разбира да се исчистат играчите кои се отповеќе во тимот -
- џуру
- шамак
- фримпонг ( не е играч во кој гледам блескава иднина - времето ќе покаже, ко фабрис муамба нешто ми изгледа дека ќе биде )
- алмунија
- фабијански
- рамзи една сезона да се печи некаде на потопло и да ја развива својата игра
- скилачи

вака некако тиомот би изгледал одлично .

форза Арсенал !!
Немој друже што ќе ти е психопат у тим жити се....Башка сети се каков дуел имаше со Жервињо, сигурно ќе се растури атмосфера у тим.....Не ни треба таков играч со потенцијал секој натпревар да направи црвен картон.....

Иначе и многу би сакал да дојде Подолски, мислам дека ќе му одговара англиската лига....Исто не знам зошто толку сте се свртеле против Фримпонг, дечкото има потенцијал и би сакал да остане во тим.....
Шамак треба да си иде, не знам што се случи со момаков, добро почна, ни внесе надеж, но толку беше силата.....Многу ме интересира како ќе игра кога ќе смени средина....
РвП нема да си оди, верувам дека ќе направи притисок пред потпишување на договор да се купат играчи ово оно да се смени нешто али да си оди јооооооок.......
 

derrain

артилерец
Член од
4 февруари 2009
Мислења
364
Поени од реакции
205
Добро бе луѓе, како да не знаете дека секогаш кога наш играч ќе врзе две добри партии пола Европа го бара. Отрпнав веќе на овие патки, и ме боли мандалото што велат спортските вести.
Фабрегас... па сите зневме уште од 2008 дека ќе се врати во Барса, беше само прашање на време, туку како чудо може да се смета што го задржавме толку долго. Тој секако ќе си заминеше, дури и претходната сезона да освоевме ПЛ и ЛШ заедно, едноставно беше така.
Сега... Ван Перси не е глуп, како што можевме да забележиме досега, и не верувам дека овие 3-4 сезони што му преостануваат ќе сака да ги помине на клупа во Шпанија или Манчестер. Ова е неговата последна можност да постигне нешто, доволно е влијателен да изврши притисок врз Венгер и Управата, конечно да инвестираат на теренот. Потег кој стопроцентно го оправдувам и подржувам, после оваа кошмарна сезона треба јасно да кажеме каде сакаме да бидеме во Август. Робин еволуираше во страшен карактер и затоа е лидер, а позади него е Вермален и секако во последно време преродениот Росицки, уф да не го заборавем Војче. Росицки сврза неколку наптревари, добро ја зграпчи шансата со повредиве и се надевам дека Ремзи гледал барем некој од неговите настапи...
Што се однесува до претплатените, па мислам дека за Денилсон, Вела, Шамак приказната е завршена, Диаби ќе го чуваат додека му истече договорот, одличен играч е, ама после толку повреди промена на професијата е поверојатна варијанта.
Денчов, со тоа :гомце: на главата ... незнам професоров што гледа во него, ама според последниве изведби Когелин е барем две сезони пред него, и едвај чекам да се врати од повреда оти Сонг ќе умре на теренот.
Одбраната треба прво да се комплетира и да видиме како ќе изиграат на некои 5-6 натпревари, сакам да кажам сите 4 бекови и сите 5 централни (заедно со Мигел) макар што незнам дали „инсајдеров“ да го вбројам во фудбалери, емисијата некако повеќе му лежи...
Подолски... незнам што да мислам, не го знам доволно за да кажам нешто, од тоа малку што го имам гледано не ми се допаѓа (но тоа секако е субјективно мислење), плус тоа сеуште не потпишал, а ако планираат да потише во Август, подобро нека не потишува ич.
Макар што овие информации дека преговараме, се отвара една нова димензија на клубовата надворешна политика, и ние конечно почнавме да вршиме медиумски притисок врз другите. Пред Нова Година тоа беше дечкото од Андерлехт, Матијаз Суарез за кого се ззбори дека дури има потишано преддоговор :cautious:, сега Подолски, интересно, интересно...
Не ги споменав Окс и Кош, ако го преживееме престојново лето ќе имаме една доста интересна сезона ;)



Now let's get down to busines: Колегава од спортска во емисијата (Тип24) што ја прави секој петок на тв 24Вести, прави репортажи за навивачки клубови, првиот беше за Јунајтед, очигледно дека е фан на Јунајдет де:facepalm: , сега следнава ќе биде за Арсенал, кој познава некој од членовите на официјалниот Фан клуб да исконтактираме људски и да направиме една добра ганерска репортажа со изјави, фотографии од натпревари ако некој гледал во живо па дури и видеа . По можност да ги снимаме соберени против Њукасл во понеделник. Очекувам одговори и давајте контакти да се договориме со луѓево, работава е сериозна . (y)

Поздрав.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Now let's get down to busines: Колегава од спортска во емисијата (Тип24) што ја прави секој петок на тв 24Вести, прави репортажи за навивачки клубови, првиот беше за Јунајтед, очигледно дека е фан на Јунајдет де:facepalm: , сега следнава ќе биде за Арсенал, кој познава некој од членовите на официјалниот Фан клуб да исконтактираме људски и да направиме една добра ганерска репортажа со изјави, фотографии од натпревари ако некој гледал во живо па дури и видеа . По можност да ги снимаме соберени против Њукасл во понеделник. Очекувам одговори и давајте контакти да се договориме со луѓево, работава е сериозна . (y)

Поздрав.
Ќе гледаме против Њукасл сигурно у понеделник ;)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
џое бартон би ни бил битен играч ( фан од дете е + ) значи со неговата арогантност на терен би создавал дополнителна тежина - верувајте , се може да кажеме за него ама најголемото е дека класа играчиште е ( јас сум му фан нема врска што не уви лани со њукасл макар и годинава - грешка беше што не се обидовме да го ангажираме )

јас сакам во тим да имаме покрај росицки , сонг , артета да игра и овој во комбинации со вилшир - значи во секое време ќе имаме по двајца класни халфови -

форза Арсенал !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom