Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
џое бартон би ни бил битен играч ( фан од дете е + ) значи со неговата арогантност на терен би создавал дополнителна тежина - верувајте , се може да кажеме за него ама најголемото е дека класа играчиште е ( јас сум му фан нема врска што не уви лани со њукасл макар и годинава - грешка беше што не се обидовме да го ангажираме )

јас сакам во тим да имаме покрај росицки , сонг , артета да игра и овој во комбинации со вилшир - значи во секое време ќе имаме по двајца класни халфови -

форза Арсенал !!
Се слагам за Бартон.Можеби е ѓубре,гнасник,бедник,прост,глуп,туп,жиголо etc etc али што ќе внесе сцежина и борбеност во нашиот тим ќе внесе.Башка и страв кај противниците.Е сега што си го немат тоа на ти го дај ми го со Жервињо е друго...Иначе како што гледам ако дојде Подолски,чудно ми е но Волкот има исто така уште една година договор со Арсенал.Ништо чудно тој да си ја фати патичката.
--- надополнето: 10 март 2012 во 19:06 ---
Се печат кокошки на велико во Ливерпул :D :D :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Вела е на позајмица у Сосиедад или сте го шитнале !? :)
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Ливерпул изгуби и денес, така да научна фантастика е да не стасаат. Евертон ни напраи огромна услуга, си ги пецна кокошкиве така да со победа против Њукасл идеме на бод до Тотнам и ќе им бегаме 3 на Челзи и 8 на Њукасл. МЕДОВИ! :)

Денес ја гледав Болтон-КПР заради Рио и можам да кажам дека детево е машина, го чека супер иднина во Арсенал!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сето е убаво ама прво да го тепаме Њукасл па после да праиме математик, оти си имаме ние традиција кога конкурентите губат бодови и ние да се изглупираме.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Еј, Бартон бил играчиште, еј. Уште малце и ѕвер ќе го напрајте. Дај жити се, Бартон. Поарно Ван Бомел да го земиме.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Не сум ни јас за Бартон, се сложувам дека ни треба ексцентричен играч,што провоцира,што е борбен на теренот, копач шо викаме :D али овој ич не го сакам, не би сакал да дое.. Ако си праиме желботека, јас сум за Тјот да дое од Њукасл, дечкото има мотор у гз, тепач и т.д...
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923

Finished


Everton
1-0

Tottenham


:drk: Артета средил работа остајте вие тоа....
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не сум ни јас за Бартон, се сложувам дека ни треба ексцентричен играч,што провоцира,што е борбен на теренот, копач шо викаме :D али овој ич не го сакам, не би сакал да дое.. Ако си праиме желботека, јас сум за Тјот да дое од Њукасл, дечкото има мотор у гз, тепач и т.д...
Dench? :D
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Јан Вертоген е играчиште, една работа е што Венгер доста пазарува од школата на Ајакс, а втора работа е што обожава играчи што се универзални. Вертоген може да игра централно, бек, дефанзивен мидфилдер.. така да верувам дека ќе му биде опција на Венгер...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
РВП во Сити за 210к неделно? Нека иде у курац и Венгер и Арсенал и РВП (ако е ова точно)!

http://uk.eurosport.yahoo.com/11032012/58/premier-league-paper-round-rvp-agrees-210k-city-deal.html
Искрено премногу е tempty ваква понуда да се добие и да се одбие...
Ееии добиваш 90 одма за 1 ден со еден потпис сето тоа е историја а ти веќе земаш 210.
А башка што од тие 5 милиона бонуси кај нас, кај нив колку ќе бидат... па паа.
Ех овие пари го УБИЈА фудбалот! На колевка го поставија!
Но РвП е играч кој го обожава овој клуб и ги обожава овие фанови, доколку управата одигра паметно и му понуди некои 130 000 мислам дека ќе прифати нашиот талисман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom