Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Извадија реми бугарите во Париз, први сме во група,сега ќе ни падне Баерн :D

Многу добра утакмица изигравме, две утакмици по ред каде се враќа препознатливата игра.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Не ја гледав утакмицата кажете збор два шо се дешаваше... @Bateman,@Гард ?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ќе не можам да заспијам вечер, како не влезе слободниот на Алексис. Вака најдобар гол на натпреварот беше тој што го примивме. Ама ај нема врска битно бугариве покажаа муда. Ама пак да влезеше слободниот, од уста немаше да го извадам голот цела недела...:toe:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ни ја цела не ја изгледав, на Арена даваа комбиниран пренос, што се дешаваше- игравме како со В.Хем, слободно, лесно, брзо, течно во напад, Лукас ми се допадна, Гибс изигра одлично, Џака си беше о.к, сите беа расположени.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Не ја гледав утакмицата кажете збор два шо се дешаваше... @Bateman,@Гард ?
Солиден натпревар. Озил беше во форма доста ја движеше играта. Санчез стандард. Ремзи троа подобар беше иако пак имаше неколку самоубиствени додавања, еднаш им подаде на нивни играч среќа Кош е тука и реагираше. Посебно сум задоволен од Холдинг, одлично игра и многу ми исгледа стабилен. За неговите години е топ. Дури неговиот стил на игра повеќе ми се свиѓа отколку на Мустафи, само уште искуство му треба друго се има. Мора да го пофалам и Габриел кој одлично игра на десен бек. габриел >>> џенкс во оваа форма. За перез немаше некои WoW голчиња, првите два му беа на тацна но сепак тоа е напаѓачкиот инстикт да процениш каде треба да бидеш. Третиот му беше одличен шут. Сигурен сум дека волкот ниеден од овие не би ги дал. Џака солидно ништо плус ништо минус не би му дал.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Се на се задоволен сум од првото место, но не и од начинот на кој стигнавме до него. ПСЖ беа подобар противник и во двете утакмици, на Лудогорец ги победивме на искуство, единствено против Базел бевме фантастични и во двата меча.
Има нешто оваа година што во изминативе седум па и повеќе сезони го немавме. Знаеме да победиме и кога не играме добро, кога не ни оди. Мора да продолжиме да победуваме кога нема да играме добро, зошто до крајот на сезоната не е можно сите утакмици да ги изиграме перфектно.
У сабота да ги убиеме у поим стоките гнасни.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Сеа ако се падне пак Баерн нек си ебе матер. Не дека неможе да ги тепаме, сезонава изгледаат многу послабо, ама преку кур веќе од Баерн, Барса и Дортмунд.

Ако се паѓа јак бољи Реал да смениме нешто.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
А што е работава со Џенкинсон што го нема ни на клупа, повреден е или толку е лош ?
 
P

psychostasia

Гостин
Било, непоновило се е работата со Џенкинсон. Поарно Габри додека се врати Белерин отколку Џенкинсон.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Другиве не сме квалификувани за да дадеме анализа на утакмицава. :D
Па единствен квалификуван за тоа е @Bojan Van Buuren ,ама знам дека дечкото е пандит во ББЦ и е зафатен затоа и не го тагирав него.:icon_mrgr:
Другиве дека последни пишаа затоа ги тагирав.:D
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Добро е што Џака влегува во ритам полека. Одличен на двеве последни утакмици.

104/111 додавања вчера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom