Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Ја глеав и океј, првото му беше полошо од второто, ама генерално океј изигра, солидно.
И дури и најкатастрофално да изиграл, пак ја не би го продал така лесно ко шо си праите муабет тука.
Pa nie velime za prvoto,zatoa i na poluvreme komentirame jebote. Ali i vtoroto me razocara. Koga treba da povlechi pravi cekor i poteg plus i se jebava. West Ham e ochaen, no Ox ushte povekje. Dobi tolku shansi i oovtorno ne pokazha nishto. Edinstveno e dobar koga igrame so golovi (davame/primame) i ako vidime po statistikite negovi site tie 20 gola vo karierata mu se protiv takvi ekipi, sem toj so Chelsea.

Se na se razocaran sum od nego sevkupno, a vtoroto poluvreme mu beshe okej.

Payet skaam da go vidam kaj nas. Kje spie!!!!!
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Конечно добра игра после месец дена па можеби и повеќе.
Окс денес беше сосема океј, ама имаше две срамни додавања кои би ги направил само некој шкембар од Белимбегово у 120мин.
Алексис бејби:cuc:
И не требаше да примаме гол како и што требаше да дадеме минимум уште два гола. Ова се двете негативности од утакмицава.
Наредна утакмица против Базел комплетно втор состав сакам да видам и со сите сили да удриме нареден викенд против Стоките.
Долгите пасови на Џака:vozbud::drk::cuc::aplauz::bravobe::jeeee:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај кажи ми сезонава кој повеќе импакт и бодовен придонес има, Жиру или Окслејд ?
Така де, затоа неколку години бараме замена за Жиру, зошто супер си игра.
Апсолутно не сте ми јасни што дојдовте на тоа да го браните Жиру.
И после сме немале асален напаѓач, епа сме немале...
 
P

psychostasia

Гостин
Паје да дојде кај нас ни под разно. Таков пимплач не ни треба.
Не знам што да направат Окс и Рамзи вие пак ќе ги хејтате.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Одличен беше Окс. Една акција заеба само, кога не му подаде на Волкот за чист гол, се останато си беше на ниво. Гол, асистенција, миљон успешни дриблинзи и неколку креирани шанси. Залагање за 10ка, секаде го имаше, само вака нека продолжи.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Види, прифатлива ( нарочито пишувам прифатлива а не добра пошто далеку беше од неа ) утакмица од ОКС или Ремзи ти е еквивалент на Џони Вајсмилер да фати кладилница. На 55 ливчина пуштени едно ќе влезе. ТОА НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ТИ СИ ГИ ИЗВАДИЛ ПАРИТЕ И НЕРВОЗАТА ЗА ОСТАНАТИТЕ 54 ЛИВЧИЊА !
 
A

Avenger99

Гостин
Курац беше одличен, теле, само главата доле и нишо не гледа, кога треба да додаде тој шутира и обратно.
Волкот и он очаен, мое мислење е дека треба двајцата да се продадат. Алексис само здравје да го служи ќе растура сезонава.
 
R

red.devil

Гостин
За Ремзи нема да коментирам зошто искрено освен последниот шут у 30ти ред и не го приметив баш, ама на Окс да му и јадете јајцата.
Не ја следев со некое посебно внимание утакмицава ама Окс баш океј изигра, како и според мене што игра у последно време и не ми е јасно сите зошто го тупите со Окс.
Е ама јбг, вие би го продале Окс, а би го задржиле Жиру...
Тиња беше Окс до вториот гол на Арсенал. Таман земав да пишам во ПЛ темана дека е дупе, Алексис даде гол и избришав, немаше смисла, хејтерски/хејтачки :)unsure:) ќе изгледаше. :D
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.313
Поени од реакции
2.834
Окс на прв добир е супер знае да направи добар дриблинг и да исфрли противнички играч, но кога ќе дојде време за финалниот потег се блокира некако. Ко да се соживува после добар потег и готово како да е завршена работата. Кога ќе го научи финалниот пас или потег да го направи тогаш ќе е супер до тогаш ќе се фрлаат дрва и камења по него.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Окс на прв добир е супер знае да направи добар дриблинг и да исфрли противнички играч, но кога ќе дојде време за финалниот потег се блокира некако. Ко да се соживува после добар потег и готово како да е завршена работата. Кога ќе го научи финалниот пас или потег да го направи тогаш ќе е супер до тогаш ќе се фрлаат дрва и камења по него.
Сеуште е релативно млад а компоужурот доаѓа со годините. Голем напредок има годинава во поглед на завршницата. Имаше некој податок, сезонава имал повеќе голови и асистенции од изминатите 3 заедно.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Тиња беше Окс до вториот гол на Арсенал. Таман земав да пишам во ПЛ темана дека е дупе, Алексис даде гол и избришав, немаше смисла, хејтерски/хејтачки :)unsure:) ќе изгледаше. :D
У последно време ме изненадуваш позитивно со екпертизите во фан клуб Манчестер еве сега и за денешнава утакмица.
Да те поправам малку, не беше тиња туку беше само океј. :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ок си беше Окс, кешки цело време вака нека игра.
Помина ноември и одма добар перформанс.

За Алексис, што да кажа, дајте му колку сака, 250.000, 300.000 само нека го потпиште новиот договор, ваков играч нема да најдеме во моментов, не смееме да го изгубиме!!!
 
R

red.devil

Гостин
У последно време ме изненадуваш позитивно со екпертизите во фан клуб Манчестер еве сега и за денешнава утакмица.
Да те поправам малку, не беше тиња туку беше само океј. :)
На пример..? за Манчестер зборам.
Океј ако беше само океј. :) Не дека ми е гајле дали ја сметаш експертиза или што да е, не ми ни беше таква поентата. Како и да е... Во десет минути заеба три контри али не ве гледам често па по реакцииве овде сигурно бил и полош.
Чус..:backa:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
На пример..? за Манчестер зборам.
Океј ако беше само океј. :) Не дека ми е гајле дали ја сметаш експертиза или што да е, не ми ни беше таква поентата. Како и да е... Во десет минути заеба три контри али не ве гледам често па по реакцииве овде сигурно бил и полош.
Чус..:backa:
Абе ја те фалам он види го.
Чек да ти преведам.Се согласувам со тоа што го пишуваш во фан клуб Манчестер. Да те еб. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom