Фан Клуб: Арсенал

Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Не прај сеа и ти фори, Озил денес беше МОТМ за мене. Се изработи тој, особено за првиот гол. Ретко кој во таква позиција има време да ја сврти главата, да види каде е точно неговиот играч и да ја пушти пред бекот и Де Геа. Мислам дека денес Озил имаше еден од топ 5 перформанси од коа е дојден во Арсенал.
Не викам не, денес беше тоа што треба да биде Озил. Само муабетот ми е дека Озил го има кога доминираме на утакмица, а кога губиме човекот ко да губи морал и пас не сврзува и уште повеќе се нервира и пропаѓа на терен.
За разлика од него Алексис ко да му е сеедно дали водиме, губиме, доминираме или не. Алексис го има секаде во секакви услови : )

Денес Јунајтед ги здробивме. Новиот Анри мислам дека ќе има ноќна мора од Габриел... а во близок контакт со такво створење и јас би имал кошмари :D Му ебам фацата, погрд е од позив за војска ама заслужено си е во прва постава.

Кошчиелни господин човек. Си седи со жена и деца, стокмен ко концерт да треба да држи :pipi:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не викам не, денес беше тоа што треба да биде Озил. Само муабетот ми е дека Озил го има кога доминираме на утакмица, а кога губиме човекот ко да губи морал и пас не сврзува и уште повеќе се нервира и пропаѓа на терен.
За разлика од него Алексис ко да му е сеедно дали водиме, губиме, доминираме или не. Алексис го има секаде во секакви услови : )

Денес Јунајтед ги здробивме. Новиот Анри мислам дека ќе има ноќна мора од Габриел... а во близок контакт со такво створење и јас би имал кошмари :D Му ебам фацата, погрд е од позив за војска ама заслужено си е во прва постава.

Кошчиелни господин човек. Си седи со жена и деца, стокмен ко концерт да треба да држи :pipi:
Не го видов тоа со Косиелни.

Озил и Санчез не се и никогаш нема да бидат исти тип на играчи. Алексис е лав, борец, дури и кога игра лошо тешко е да го критикуваш заради залагањето. Озил не е таков, не му одговара секоја игра и секој противик, но освен утакмицата со грците, јас сметам дека има одлична сезона засега, мислам и дека е втор по асистенции во лигата (зад Силва)
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Денес Јунајтед ги здробивме. Новиот Анри мислам дека ќе има ноќна мора од Габриел... а во близок контакт со такво створење и јас би имал кошмари :D Му ебам фацата, погрд е од позив за војска ама заслужено си е во прва постава.
Одбраната си ја заврши работата, нема што, ама се гледа дека Марсијал е опасен играч и сеуште сметам дека ќе се рачуна како еден од поголемите пропусти на Венгер што не го доведе кај нас. Тотално го отсековме од нивната средина и пак успеа да создаде неколку опасни ситуации, а се работи за 19-годишник.[DOUBLEPOST=1444002571][/DOUBLEPOST]Али која фаца беше денес во средината Казорла - гледам никој не го спомнува - на моменти се чини се обидуваше со потег-два повеќе да ги „понижи“ противниците - како за инат, изнервиран заради последните киксови.
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Не викам не, денес беше тоа што треба да биде Озил. Само муабетот ми е дека Озил го има кога доминираме на утакмица, а кога губиме човекот ко да губи морал и пас не сврзува и уште повеќе се нервира и пропаѓа на терен.
За разлика од него Алексис ко да му е сеедно дали водиме, губиме, доминираме или не. Алексис го има секаде во секакви услови : )

Денес Јунајтед ги здробивме. Новиот Анри мислам дека ќе има ноќна мора од Габриел... а во близок контакт со такво створење и јас би имал кошмари :D Му ебам фацата, погрд е од позив за војска ама заслужено си е во прва постава.

Кошчиелни господин човек. Си седи со жена и деца, стокмен ко концерт да треба да држи :pipi:
Ozil za da igra mora i timot da igra. Ozil ne e sebichen kako Alexis na momenti i zatoa Alexis si pravi nekogash i sam pozicija za shut. Za Ozil da bidi dobar trrba i napagachot da bidi na nivo, da ima na kogo da mu dade topka. Teo mi dava nadezh deka koga togash kje vleze vo serija na gollvi i deka kje mu go zemi mestoto na Olivie. Sega skoro dva meseca nemame tezhok derbi duel i tuka ni e shansata.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Како бе 2 месеци, на 8ми ноември играме со Тотенхем дома.

Башка имаме и тешки утакмици, со Евертон и Свонси, а измеѓу се тоа ги имаме два пати Баерн.

Овие два месеци се баш заебани зашо пораз (или два) од Баерн може да влијае и во ПЛ
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мора да ја баталиме ЛШ секако сме готови таму, и ич да не се замареме со тоа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.441
Го фалите Озил, али Казорла за мене беше MOTM вчера, ги изнесе на брзина сите топки по кои примивме гол.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Мора да ја баталиме ЛШ секако сме готови таму, и ич да не се замареме со тоа.
Ја кладба од 10 000 стаив дека минуваме групи, така да минуваме секако :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Го фалите Озил, али Казорла за мене беше MOTM вчера, ги изнесе на брзина сите топки по кои примивме гол.
Казорла е интересен случај во нашиот тим, вчера беше фантастичен, но скоро сите лоши партии што ги имал клубот сезонава кога не фукнционирал средниот ред се заради тоа што Казорла не можел да го одржува и орекстрира. Иако знае да изигра страшни партии, јас не сум убеден дека Казорла може да се носи на таа позиција на која Венгер реши да го игра некаде лани на полусезона, но ваљда како комбинација едино Санти и Кокелан може да функционираат заедно, првиот со презицните додавања, дриблинзи, контрола на топка а вториот како прав штит пред одбраната, за одземањето топка, за физички дуели, Ремзи или Вилишр на пример на местото на Казорла ќе летаат напред во потрага за гол и дисциплина во средината нема никаква да има.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу е тешко да се избере МОТМ за вчера, нема некој шо играше лошо (освен некои полоши потези на Кок шо ги приметив ама и он беше добар). Казорла супер ги почнуваше акциите и ја носеше топката, Озил доста креативен беше, Волкот супер утрчавања имаше, Санчез... за Санчез не треба ништо да се збори, доволно е само да се спомне, Ремзи ми се чини дека беше добар во дефанзива мада имаше грешка кај шутот на Руни шо го одбрани Чех, Чех одлични одбрани, одбраната генерално супер беше.
Значи цел тим играше супер и многу тешко е еден да го посочиме како најдобар.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Како бе 2 месеци, на 8ми ноември играме со Тотенхем дома.

Башка имаме и тешки утакмици, со Евертон и Свонси, а измеѓу се тоа ги имаме два пати Баерн.

Овие два месеци се баш заебани зашо пораз (или два) од Баерн може да влијае и во ПЛ
Sho mech e toj so Spurs doma. Konechno mora da gi dobieme. So Ali igrat vo sreden red jebote. Baern M. ne ni sakam da gi pobedime. Ako igrame vaka vo PL poarno samo tamu da igrame. I taka se vide nashiot pridones vo LSH. Edno finale vo 20 godini.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.441
Али им е еден од подобрите поединци на Спарси сезонава.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Јас сум прилично изненаден што не примивме гол. Го очекував тоа со Мертесакер пошто нели е спор, а мислев барем Марсијал ќе му прави проблем со неговата брзина. Млад е уште тој, ама се глеа дека е добар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom