Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Одлична победа, само повредава на Алексис да не е сериозна ,дека греота ќе биде таман се распали.
Одбраната добра денес, со исклучок на неколкуте кикса на Пер.
Алее алеееееееееееееееееееееееееееееееее
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Се надевам дека не е сериозна повредата на Алексис. Инаку само вака нека продолжат играчите, треба една добра серија од победи да се направи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Некој ептен се напиздил после дебаклот со грците.

Такви 20 минути не памтам одамна од Арсенал, одлично изиграно, перфекција во нападот, полувреме за паметење. Второто полувреме ваљда тактички така го игравме, не креираа многу Јунајтед, речиси да немаа чиста шанса, но оние мали грешки и губења на топка пред 16-ник многу ме нервираат и ме плашат. Се на се, одамна го чекав овој резултат. Санчез е најдобриот играч кој заиграл за клубот после генерацијата на Анри и компанија, се надевам излезе само превентивно и не е повреден, или ако е таман за репрезантацијата да одмори да се врати.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Рамче треба сериозно да се седне на клупа 1-2 утакмици, чисто онака да си дое на своето. Иначе пички сме не знаеме да дотолчиме. :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Иако спред многумина Санчез е мотм, за мене е Озил. Големо браво за човекот, ги дотолчи кога најмноху требаше. Санчез прекрасни голови, само повредата да не е сериозна. Исто и Чех мора да се поздрави, имаше две-три одлични интервенции. Волкот такоџе, заедно со Санчез и Озил ги уби у први десет минути.
На крај, браво за најзаслужниот, Венгер. :cuc::cuc:Ги уби тактички, им еба матер.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: CIL

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Газииии бе!!!!
Тоа се бара , пожртвуваност , игра со срце, борба за секоја топка , пресинг ненормален. Тео како волк, не престана да трча браво. Е ваков Озил чекам , да остане на тоа ниво! Арон, земи лексилиумче , искулирај , ќе дадеш гол кога тогаш, у пм се гледа дека прегорува од желба. Алексис ѕвер, нема што да се коментира , ај повредата да не е сериозна има пауза од 2 недели сега. Феноменално момци, така се игра! coyg!!!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Многу е поинаку кога си ги почитуваме противниците. Вака ментално да беа стегнати и во ЛШ, ќе ги демолиравме и Динамо и грците.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Иако спред многумина Санчез е мотм, за мене е Озил. Големо браво за човекот, ги дотолчи кога најмноху требаше. Санчез прекрасни голови, само повредата да не е сериозна. Исто и Чех мора да се поздрави, имаше две-три одлични интервенции. Волкот такоџе, заедно со Санчез и Озил ги уби у први десет минути.
На крај, браво за најзаслужниот, Венгер. :cuc::cuc:Ги уби тактички, им еба матер.
Шо тактички смена Венгер? иста поставеност на сите утакмици досега, ист концепт, едноставно беше денот, мотивација 500, се отвори како шо треба, исто ова е резултат на то шо сме далеку поквалитетни од курајтед, мило ми е шо се на се се собраа сили тоа да се докаже на терен.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Изгледа Санчез не е ништо сериозно, Венгер рече дека ќе заминувал со репрезентацијата да игра. А да сопреше малце Алексис, земи си одмор.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Браво секоја чест за денеска. Ако сакаме да бидеме конкуренти за титула Алексис мора да биде еден од најдобрите (ако не и најдобар) играч во ПЛ, и да ги повлече и другите напред
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.085
Како само игра Начо папа тешко потценет играч у нашиот состав.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Алексис се враќа во форма. Озилчо само кога водиме е world-class играчиште. Второ полувреме одржување резултат ама имаше и два-три киксови на одбраната што не ги искористија Јунајтед.
На тенкистот изгледа му се врати мотивацијата, не е светски шампион веќе :)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Алексис се враќа во форма. Озилчо само кога водиме е world-class играчиште. Второ полувреме одржување резултат ама имаше и два-три киксови на одбраната што не ги искористија Јунајтед.
На тенкистот изгледа му се врати мотивацијата, не е светски шампион веќе :)
Не прај сеа и ти фори, Озил денес беше МОТМ за мене. Се изработи тој, особено за првиот гол. Ретко кој во таква позиција има време да ја сврти главата, да види каде е точно неговиот играч и да ја пушти пред бекот и Де Геа. Мислам дека денес Озил имаше еден од топ 5 перформанси од коа е дојден во Арсенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom