Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кокелан и Белерин се откритие на сезоната тука нема дилеми, најнапреднати играчи, за Белерин и очекував донекаде, Кокето не фати сите на изненадување па дури и Венгер. И Монреал ептен позитивно изненади, јас секогаш повеќе верував во Гибс, кој заедно со Счежни се најголемото разочарување, од Полди, Фламини, Велбек не очекував нешто така да они се очекувани флопови, но Гибс и Счежни, играчи од академијата кои добија шанса во првиот тим, еве со години очекуваме и никако да го направат клучниот чекор, а можда и толку им е квалитетот. Мертесакер не е флоп за мене, очекував послаба сезона од него, заради светското, и општо знаев дека таа форма не може вечно да трае. Окс исто беше одличен во првиот дел од сезоната заедно со Алексис.

Сезона како што очекував, сосем солидна, стадардно добри партии имаа Санти, Озил, Косиелни, Жиру (кога се врати од повреда).
Џек и Ремзи, премногу прекини заради повреди не знам како да им ја оценам сезоната, имаа блесоци, имаа падови, повреди, би рекол ептен немаат среќа, една, барем една сезона без никакви повреди на овие двајца и мислам дека ќе растураат во средниот ред (иако не знам дали заедно може да играат). Ремзи, со оглед колку играше, имаше добра сезона, знаев дека нема да ја повтори ланската по број на голови, но играше добро, за мене лично он е најдобриот играч од средниот ред во Арсенал.

Тео, премалку играше за да се каже било што, ама нешто ми вика дека во финалето со Вила ќе има огромна улога и тоа ќе ја дефинира неговата сезона, а можда и неговата иднина во Арсенал.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Клучно за Монреал е што играше ЦБ половина сезона и многу напредна дефанзивно. Сега Ремзи игра крилна позиција за да блесне наредната сезона. Само ваквите експерименти не чинеле многу поени.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Сезонава и повредите убаво не` средија. Едно време имавме цел тим повредени.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
По кој критериум е Велбек флоп?Го земавме токму заради тоа што и ни требаше и одлично си ја заврши работата,пошто тоа што му го бараа,тоа го правеше.Супер си е Велбекчо,на клупа и чат пат крилце да поигра и да ги решети Јунајтед сред Олд Трафорд. :cool::icon_mrgr:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Welbeck dva gola da daj cela naredna sezona, kje bidam zadovolen. Dokolku se na old trafford ushte. Sezonava shansata za trofej direktno mu ja dolzhime nemu. Taka da, Welbeck e cool opcija za napad.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Да не беше Велбек, Санчез воопшто немаше да има таква голгетерска сезона. Кога се врати Жиру, Велбек се префрли на крилната позиција каде и таму си ја заврши добро работата. Одличен трансфер направи Венгер, дури сумата е и премија како за англиски играч.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сакав уште вчера да го корегирам мојот пост, не го гледам Велбек како флоп, но овој голгетерски учинок што го има, толку и очекував.

И мене ми се допаѓаат некои негови карактеристики, но Велбек напаѓач за во Арсенал не е, ама како што кажаа и други е одличен utility играч во нападот, но да го води нападот и да дава по 20 гола во сезона, не верувам, иако не се знае, може ќе се распуца наредната сезона.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Не верувам дека од Велбек некој од нас очекува 20 гола сега за сега. Следната нека биде подобар од оваа и јас ќе бидам задоволен.
 
T

Todd Solondz

Гостин
French midfielder Mathieu Flamini today confirmed he would see out his contract at Arsenal.
Asked if Saturday’s FA Cup final would be his last game for the club, the 31 year old responded “No, no. I have one more year at the club :facepalm::mad:

Точно е ова ?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
French midfielder Mathieu Flamini today confirmed he would see out his contract at Arsenal.
Asked if Saturday’s FA Cup final would be his last game for the club, the 31 year old responded “No, no. I have one more year at the club :facepalm::mad:

Точно е ова ?
:facepalm: зошто бре, зошто!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom