Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кажа Венгер за Чемберс, летово во предсезоната ќе игра централен дефанзивец и најверојатно таа ќе му биде позицијата за наредната сезона.

Што се однесува до нападот, сите се сложуваме дека Жиру не може сам да го носи нападот и му треба конкуренција, Веблек тоа не е, иако јас би сочекал уште една сезона за Велбек, ако го има истиот или сличен учинок како оваа, одма продавање, ќе се најде некој англиски клуб од срединат на табелата кој ќе плати добир пари, може и истата сума да ја извадиме со која го купивме.

Реално, која сопред вас би била опција во нападот? Не ми текнува не ептен класа напаѓачи кои се достапни во моментов, тие најјаките како Суарез, Нејмар, Агуеро не ни се достапни, кои ни се реалните можности?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Бензема, Кавани, Мартинез некој аноним од трета македонска како мене :icon_mrgr:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.433
Кажа Венгер за Чемберс, летово во предсезоната ќе игра централен дефанзивец и најверојатно таа ќе му биде позицијата за наредната сезона.

Што се однесува до нападот, сите се сложуваме дека Жиру не може сам да го носи нападот и му треба конкуренција, Веблек тоа не е, иако јас би сочекал уште една сезона за Велбек, ако го има истиот или сличен учинок како оваа, одма продавање, ќе се најде некој англиски клуб од срединат на табелата кој ќе плати добир пари, може и истата сума да ја извадиме со која го купивме.

Реално, која сопред вас би била опција во нападот? Не ми текнува не ептен класа напаѓачи кои се достапни во моментов, тие најјаките како Суарез, Нејмар, Агуеро не ни се достапни, кои ни се реалните можности?
Љоренте, Кавани, Игуаин, Грижман. Па може и Санчез да се прекомандува во напаѓач со тоа што би се зело друго крило. Како и да е, или мора да иаме 2 офанзивни крила што ќе втрчуваат, или уште еден напаѓач што ќе игра позади Жиру. Тркач, шутер, пасер.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Па едино навидум достапни,а што стварно ќе го засилат Арсенал Бензема и Лаказет.
Гризман е крило,Игуаин не ме ебете,бетер реализација од Жиру има,Љоренте :pos:Саного е подобар. :)
 
T

Todd Solondz

Гостин
Кажа Венгер за Чемберс, летово во предсезоната ќе игра централен дефанзивец и најверојатно таа ќе му биде позицијата за наредната сезона.

Што се однесува до нападот, сите се сложуваме дека Жиру не може сам да го носи нападот и му треба конкуренција, Веблек тоа не е, иако јас би сочекал уште една сезона за Велбек, ако го има истиот или сличен учинок како оваа, одма продавање, ќе се најде некој англиски клуб од срединат на табелата кој ќе плати добир пари, може и истата сума да ја извадиме со која го купивме.

Реално, која сопред вас би била опција во нападот? Не ми текнува не ептен класа напаѓачи кои се достапни во моментов, тие најјаките како Суарез, Нејмар, Агуеро не ни се достапни, кои ни се реалните можности?
Зошто бе да го шиткаме Велбек.Според мене е одличен играч да се има на клупа.Тактички интелигентен играч, да не пишувам колку енергија внесува во играта и колку работи за тимот.Версетилен е и можеш да го играш и кога браниш или бркаш резултат.Башка не ни е марки трансфер, тоа што медиумите го направија нов Анри и ги кренаа очекувањата е друга работа.Се додека нема проблем со седење на клупа би го чувал во тимот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Какви бре Лоренте, Кавани, Мартинези тоа ли се играчи шо ќе го подобрат нападот.

Гримзан, Ројс и сл. не се напаѓачи, некој од нив има шанси да дојде само ако си замине Волкот.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Jaс би сакал да го видам Бензема во наш дрес. Една купица французи па за еден : )
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Памтите дека пред 3-4 год. купивме младинец од Барса кој му бил син на претседателот на Барселона. Како се викаше тој?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Нема Реал да го пуштат така лесно Бензема, читам планираат да се ослободат од Бејл што значи ќе бидат тенки во нападот. Окс би го играл десно крило како првотимец,а негова резерва Волкот/Велбек. Исто и за Санчез би бил добра замена Велбек. Добро ни дојде трансферот на црниот Анри бидејќи ги покрива сите позиции во нападот.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Нема Реал да го пуштат така лесно Бензема, читам планираат да се ослободат од Бејл што значи ќе бидат тенки во нападот. Окс би го играл десно крило како првотимец,а негова резерва Волкот/Велбек. Исто и за Санчез би бил добра замена Велбек. Добро ни дојде трансферот на црниот Анри бидејќи ги покрива сите позиции во нападот.
џабе не му е ни до колена на белиот Анри :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Еве како би изгледал цел состав

Жиру/Саного
Санчез/Велбек Озил/Росицки Окс/Волкот
Ремзи/Вилшер/Казорла Кокелан/Артета
Монреал/Гибс Косчелни/Габриел Мертесакер/Чемберс Белерин/Дебуши
Оспина/Шчесни

На позајмица да се пратат Џенкинсон,Гнабри,Чемберс и Акпом. Да се ослободиме од Подолски и Диаби. Да се засилиме во нападот и да се најде добра замена за Кокелан. Ако се оствари ова ќе имаме шампионски тим.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Се` мислам дека голема грешка направи Венгер што го продаде Афобе. Ќе го пратам наредната сезона во Чемпионшип и очекувам да биде во топ3 стрелци на крај на сезоната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom