Фан Клуб: Арсенал

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Хахаха али Пер само глеј те го кај седи за вотриот гол :pos::pos::pos:, башка да беше Кош ќе го стигнаше, али џинов брзина
 
T

Todd Solondz

Гостин
Венгер ја погоди тактиката,тимот и формацијата на моменти изгледаше како да играме со играч повеќе,тотално го надмудри Ван гал.Така да не сноси одговорност за поразов кој оди на душа на фудбалерите.Велбек изгоре во желбата да им даде гол,му фалеше смиреност во некои ситуации.Ремзи или превише форсира или е тотално во аут ја нема онаа леснотија во играта од лани.Џек:facepalm:.Гибс слабо+автогол,башка при првиот гол повредениот Војче беше прв на нозе по судирот што го имаа(дизајр 0).И за мене најголемото резочарување на наптреварот а воопшто од почетокот на сезоната Мертесакер кој нема никаква дисциплина во играта и е директен виновник за вториот гол со неговото нерезонско истрчување до нивниот шеснаесетник на 15 мин до крај,Монреал кого сите го серат е подобар централен од дегенов сезонава.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Кoa ќе ми текне декa сите тукa се дивевме нa Пер, декa не е брз aмa имa рaспoн нa нoзете пa брзo стигнувa секaде (или нештo сличнo беше) :D
А пa кoa ќе ми текне декa сите бевме зa тoa oн дa стaне кaпитен, a сеa викa декa немa мoтивaцијa дa игрa...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
T

Todd Solondz

Гостин
Добар дефанзивец е ама е премногу недисциплиниран сезонава, директен кривец за барем 2-3 гола, тој треба да е најстабилен и константен во оваа крпена одбрана што ја имаме а се понаша како аматер,да се вратат сите од повреда сигурен сум дека Чејмберс ке му го лапне местото.Можеби е поради тоа што не ја доби капитенската лента која и онака не ја заслужува со глупавите изјави и со некои кретенски постапки како случајот со Озил.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Toj za 2-3, Flamini za 2-3, Nacho za 2-3... Da, toa se igrachi koi sami dojdoa vo timot, Wenger ne gi donese vo Arsenal. Per posle toa, ne mozham da go smislam. Nemal motivacija. Ebati profesionalecot. I tatko mi nema, posle 25 godishno rabotno iskustvo, pa pak odi na rabota i kvalitetno si ja izvrshuva.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Венгер ја погоди тактиката,тимот и формацијата на моменти изгледаше како да играме со играч повеќе,тотално го надмудри Ван гал.Така да не сноси одговорност за поразов кој оди на душа на фудбалерите.Велбек изгоре во желбата да им даде гол,му фалеше смиреност во некои ситуации.Ремзи или превише форсира или е тотално во аут ја нема онаа леснотија во играта од лани.Џек:facepalm:.Гибс слабо+автогол,башка при првиот гол повредениот Војче беше прв на нозе по судирот што го имаа(дизајр 0).И за мене најголемото резочарување на наптреварот а воопшто од почетокот на сезоната Мертесакер кој нема никаква дисциплина во играта и е директен виновник за вториот гол со неговото нерезонско истрчување до нивниот шеснаесетник на 15 мин до крај,Монреал кого сите го серат е подобар централен од дегенов сезонава.
Не ја погоди Венгер тактиката, јунајтед имаше многу повреди и дебилната 3-5-2 што не пасува... Сами се победија а резултатот беше 2-1
 
T

Todd Solondz

Гостин
Toj za 2-3, Flamini za 2-3, Nacho za 2-3... Da, toa se igrachi koi sami dojdoa vo timot, Wenger ne gi donese vo Arsenal. Per posle toa, ne mozham da go smislam. Nemal motivacija. Ebati profesionalecot. I tatko mi nema, posle 25 godishno rabotno iskustvo, pa pak odi na rabota i kvalitetno si ja izvrshuva.
Ги разбирам критиките за Венгер секако дека и тој сноси одговорност за лошиот старт по одличната ланска сезона меѓутоа не сум за негов отказ.Многу од играчите со кои располага се или од академијата,купени на 16-17 години или дојдени принудно во време кога најдобрите играчи беа продавани во директни конкуренти а немаше доволно финансиски средства директно да се заменат па мораше така да се крпи тимот.Период во кој нема менаџер освен Венгер што можеше да има таква константност со завршување во топ 4 во тие ненормални услови види Тотенхем и Ливерпул кај се по продавање на само 1 клучен играч.После првиот преоден рок кај што потроши поголеми пари на играч Венгер освои трофеј.Не му треба уште многу време да го среди тимот уште таа ДМ позиција.Види ја екипата на Челзи од ДМ до центарфор немаат играч испод 25 милиони,пари=успех во фудбалот а Венгер во екипата има само 2 играчи кои се купени за сума над 15 милиони.Му треба уште малку време да ја уштимува екипата да летнат некои играчи на нивно место да дојдат квалитетни засилувања и ке пукаме.Сигурен сум дека ке ја освои ПЛ пред истекот на договорот.[DOUBLEPOST=1416750536][/DOUBLEPOST]
Не ја погоди Венгер тактиката, јунајтед имаше многу повреди и дебилната 3-5-2 што не пасува... Сами се победија а резултатот беше 2-1
Како и да е имавме доминација и причината поради кој изгубивме е лошата реализација а не менаџерот.Не е Венгер крив што ЛВГ решил да игра 3-5-2.Гвардиола мислам има кажано дека задачата на менаџерот е да ги донесе играчите до фајнл трд од тука натаму е на играчите да ја завршат работата.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Odlichnata lanska sezona ?!? Zadovolen si so 4tomesto i so FA kup? Ako nie imavme odlichna, Real Madrid kakva imashe !? Ustvari, sekoj si ima razlichni gledishta na zhivotot. Ako tebe ti e odlichna, mene ne. Sepak, sekoj si ima razlichni gledishta.[DOUBLEPOST=1416752985][/DOUBLEPOST]A da, Wenger vo timot ima igrachi kako Ozil, Alexis, Welbeck, Giroud, Walcott, Oxlade, Cazorla site kupeni nad 15 milioni. Imashe pari, imase i vreme za Dmf, nekupi. Taka da Wenger i samo Wenger e vinovnik za ovaa situacija. Kazhano e 100 pati, za taa tema. So dmf, napagac i odbranben kje bevme konkurentni. Ne znam zoshto barate opravduvanja vo tie 4ti mesta, godini unazad. Ti da odish na nekoj natprevar i 10 godini da vadish 4to mesto na sekoe, nema da se zaprashash zoshto e taka ? Nemoj da me jebes.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ланската сезона беше далеку од лоша и мислам малку фалеше за поголем успех.

Но еве да направиме споредба тимот лани и годинава.

Од клучни заминаа Сања и до некаде Вермален, кои беа заменети со Дебуши и Чемберс. Значи тој дел е добро покриен, но во овој случај може да кажем дека сме баксузи и Дебуши и Кош се повредија. Друг никој клучен играч не замина (освен лордот нормално).

Напред се засиливме со Санчез плус Велбек како замена на Жиру. Тој дел дури и се засиливме.

Дефанзивната средина остана иста непроменета.

Е сега ако го гледаме тоа со лани имаме ист дури и за нијанса подобар тим. Лани дури и ретко примавме гол. Според мене проблем е одбраната годинава. Сите го пцуете Пер но лани сите се клањавте на него. Значи Венгер го кривам само поради дисциплината која не ја спроведува и што Џенкс го прати на позајмица кој мислам дека подобро ќе изиграше како десен бек за разлика од Чемберс.

И преку такво ми е од тие повреди. Еднаш во последни 10 години не сме имале целосен состав повеќе од 1 натпревар, дури и по 2-3 клучни ни се нон стоп повредени. Најгомена кривица во Венгер го гледам во тоа што не го реши тој проблем, за друго може да му прогледам низ прсти....
 
T

Todd Solondz

Гостин
Odlichnata lanska sezona ?!? Zadovolen si so 4tomesto i so FA kup? Ako nie imavme odlichna, Real Madrid kakva imashe !? Ustvari, sekoj si ima razlichni gledishta na zhivotot. Ako tebe ti e odlichna, mene ne. Sepak, sekoj si ima razlichni gledishta.[DOUBLEPOST=1416752985][/DOUBLEPOST]A da, Wenger vo timot ima igrachi kako Ozil, Alexis, Welbeck, Giroud, Walcott, Oxlade, Cazorla site kupeni nad 15 milioni. Imashe pari, imase i vreme za Dmf, nekupi. Taka da Wenger i samo Wenger e vinovnik za ovaa situacija. Kazhano e 100 pati, za taa tema. So dmf, napagac i odbranben kje bevme konkurentni. Ne znam zoshto barate opravduvanja vo tie 4ti mesta, godini unazad. Ti da odish na nekoj natprevar i 10 godini da vadish 4to mesto na sekoe, nema da se zaprashash zoshto e taka ? Nemoj da me jebes.
Жиру е купен за 9,Волкот за не повеќе од 10,Санти за 15,Окс за 15 и Велбек за 16.Одлична сезона во смисол освоен трофеј конкуренти за титула во поголемиот дел од првенствово голем напредок во однос на претходните сезони.Реал Мадрид имаше одлична сезона но неможе да се споредуваме со тим во кој вишок играчи се Ди Марија и Чаби Алонсо,не заебавај гледај малку по реално на работите.И од кај знаеш дали има пари на располагање Венгер да купи ДМ и ако има дали има доволно квалитетни играчи кои сакаат да дојдат во Арсенал не е само да се купи битно е и што ке се купи.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Во следните 10 меча очекувам 10 од 10. Можеби време е за таа серија за која зборував.

Осакатени сме во следниот период пред се заради неиграњето на Косеилни и од денес Гибс, но не гледам место за изговор, бидејќи се противници кои мора да ги добиеме.

Барнли (Д), Андерлехт (Д), Свонси (Г), Јунајтед (Д), Дортмунд (Д), ВБА (Г), Саутемптон (Д), Стоук (Г), Галатасарај (Г), Њукасал (Д).

10 мечеви од кои не гледам каде би можеле да испуштиме бодови. 6 меча дома, 4 гости од кои, освен Свонси сите се тимови од втората половина на табелата.

Од Јунајтед натаму ќе го имаме и Косиелни, после репрезентативата пауза. Се надевам брзо и Вилшир. Со Гибс мислам дека не е ништо сериозно. Волкот до тогаш ќе влези во натпреварувачи ритам, а Барнли е меч за негово деби.
Брат свесен дека од ова ништо се нема исполнето :pos::pos::pos::pos::pos::cuc::cuc:
Играш кладилница да кажеш некоја утакмица ?:D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Жиру е купен за 9,Волкот за не повеќе од 10,Санти за 15,Окс за 15 и Велбек за 16.Одлична сезона во смисол освоен трофеј конкуренти за титула во поголемиот дел од првенствово голем напредок во однос на претходните сезони.Реал Мадрид имаше одлична сезона но неможе да се споредуваме со тим во кој вишок играчи се Ди Марија и Чаби Алонсо,не заебавај гледај малку по реално на работите.И од кај знаеш дали има пари на располагање Венгер да купи ДМ и ако има дали има доволно квалитетни играчи кои сакаат да дојдат во Арсенал не е само да се купи битно е и што ке се купи.
Ok. Poz[DOUBLEPOST=1416759511][/DOUBLEPOST]
Брат свесен дека од ова ништо се нема исполнето :pos::pos::pos::pos::pos::cuc::cuc:
Играш кладилница да кажеш некоја утакмица ?:D
Da znaev da gi pisham obtatno miljarder kje bev do sega, a ne da se ebavam vo faken Hamburg za uchenje :))))))))
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако сакате да бидете милијардери коа ќе играме против Ливерпул ставете се што имате на Ливерпул, гарант ќе не тепаат...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom