Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
И Реал освои се оваа година.....Аххххх бе дете дете....Ти не навиваш за Арсенал, верувај ми....Збунет си
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Грешка си, за да земеш титула треба да имаш фудбалери, сепак ова е фудбал. И во ред е до некаде си во право дека треба да имаш ѕвезди но фудбалски ѕвезди не манекенски ѕвезди со високи трансфери и плати кои само го цицаат клубот, а многу малку придонесуваат. Се согласувам дека со Алмуниа, денилсон силвестре и други што ги наброа не се освојува и дека неможе да се очекува резултат, но што да се прави кога таква ни е клупата и кога имаше такви изјави дека ќе нема пари за големи засилувања и ќе мора да се оди со млади недокажани играчи. Најавија дека кризата е надмината така да се надвема дека ќе се смени дел од таа политика.

П.С. Мислам дека со заминувањето на Галас дека одбраната а и многу работи ќе се сменат и подобрат бидејќи откако дојде во Арсенал имаше многу несогласувања кои скоро сите беа повржани со него. Прво Туре имаше проблем а сега гледам и повеќе играчи не разговарале. И тоа претежно французи, а деновиве прочитав дека односите во француската репрезентација биле многу лоши помеѓу играчите. Ништо чудно Насри да небеше земен од тие причини, а гледам и Венгер некако во последно избегава французи да зема за разлика од порано и се орентира на холандија, белгија и сл.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.398
Поени од реакции
2.440
Народе дајте некоја дискусија да отвореме,вака досадно е во фан клубот,се некој исти расговори се вртат
Дај кажувајте што состав очекувате за наредната сезона
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
И Реал освои се оваа година.....Аххххх бе дете дете....Ти не навиваш за Арсенал, верувај ми....Збунет си
РЕАЛ не го боли к.. за титули има 200 на број реал го интересираат парите ! Лион можеше да го прегази тогаш али си ја намести ! којзнае колку пари земале едно 150 милиони сигурно ако не и више ! Што не ја земеш барса за пример она е гладна за титули па се бори купува само ѕвезди јас незнам играч да е купен у барса а да не бил ѕвезда затоа последниве години е убиствена и гази све освен антифудбалот ! Интер купи ѕвезди и стана шампион у европа се што му требаше си доведе и тоа се ѕвезди ! КАжи ми ајдеееее дека не е така ? Баерн донесе голема ѕвезда РОбен па сите натпревари он ги извади да не беше тој трансфер ке испаднеа у групи и немаше да земат германско ! Јувентус коа освојуваше незнам за играч а да не им бил ѕвезда исто и арсенал коа освојуваше се им беа ѕвезди ! Тоа е тоа бе само работата е мене да ме демантирате ! Ајде нека каже некој дека не е така? Интер си го донесе Лусио ѕвер и ѕвезда не го поминува ни воз у одбрана,Снајдер волшебство од играч сите голови он ги асистираше ама баш сите,ето ѕвезда и играч кој им играше и како бек дури од што е јак и има искуство и сила да игра ! Сето тоа профит 3 на ТИТУЛА ! И 40 милиони у ќар беа ! И после ке ми каже некој не е така ! Оф леле !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Abe ne mi smeta so donel bez pari dobri igraci ! Ama sakam i da dade da donese zvezdi ! Gledas kakvi se fanovite na stadionite si odat nemaat zelba koa ke vidi koi gluposti gi prai eden niklas,deni,almunia,silvestre,clichy,vela pa na momenti arshavin i fabregas ! Koa ke dojde nekoja zvezda navivacite ke imaat moral da navivaat a ne da se raduvaat na deca so nemaa iskustvo i so ne se poznati na nikoj ! A za transfer periodot ne e zavrsen ali veke se znae koj ke donese Koscienly sosema nepoznat i Jagielka so ne e ni zvezda a ne e i dobar !
Кои навивачи бе??? Тие што ги нарекуваш "навивачи" како тебе?? Клубовите се срамат од такви како тебе..иди подобро навивај за друг клуб жити се..

--- надополнето ---

^Вистинските фанови сакаат победи не ѕвезди. Ако донесеш ѕвезда незначи дека ќе победиш и дека ќе бидеш прв. И дека ако го платиш скапо дека навистина вреди. И јас сум да се донесат фудбалери но не да се платат само затоа што имале добра сезона и продале многу дресови. САкам фудбалери што ќе играат со срце за тимот а не да се снимаат реклами за гелови и да докажуваат кој има подобра фризура

Точно..Затоа и сеа ќе си дојдат Шамах и Кочиелни, кои се навивачи на Арсенал и ќе играат со срце..

--- надополнето ---

Ako mislis na Ronaldo toj gi pere mozocite na igracite ! Toj i igra i prai reklami ! Zatoa koa go kupi REal imase 100 milioni plus i so sto milioni ke kupis 5 dusi so ke igraat so srce ! on neka ti nosi igraci radi negoviot profit !A igraci kako so igraat so srci nema veke takvi ! Site so srce igraat pa na kraj ne supat i si odat ! I fabregas go saka arsenal ko bozem pa bara da si ide,reyes,flamini itn site igraa so srce zatoa si otidoa ! Abe fudbalot nema ljubov se se igra za pari veke !

Многу си збунет мали...многу!!
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
ГРИН
САЊА-РИЧАРДС-ВЕРМАЛЕН-КЛИШИ
ЈАЈА ТУРЕ
ФАБРЕГАС НАСРИ АРШАВИН
ВАН ПЕРСИ ЧАМАК

--- надополнето ---

И ШТО АКО ИГРААТ СО СРЦЕ? ТИТУЛА ДА НЕ ТИ ДОНЕСЕ ТОА ДАЈ НЕ МЕ СМЕЈ БЕ ! ИГОРЕ ИГОРЕЕЕЕЕ !
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.398
Поени од реакции
2.440
РЕАЛ не го боли к.. за титули има 200 на број реал го интересираат парите ! Лион можеше да го прегази тогаш али си ја намести ! којзнае колку пари земале едно 150 милиони сигурно ако не и више ! Што не ја земеш барса за пример она е гладна за титули па се бори купува само ѕвезди јас незнам играч да е купен у барса а да не бил ѕвезда затоа последниве години е убиствена и гази све освен антифудбалот ! Интер купи ѕвезди и стана шампион у европа се што му требаше си доведе и тоа се ѕвезди ! КАжи ми ајдеееее дека не е така ? Баерн донесе голема ѕвезда РОбен па сите натпревари он ги извади да не беше тој трансфер ке испаднеа у групи и немаше да земат германско ! Јувентус коа освојуваше незнам за играч а да не им бил ѕвезда исто и арсенал коа освојуваше се им беа ѕвезди ! Тоа е тоа бе само работата е мене да ме демантирате ! Ајде нека каже некој дека не е така? Интер си го донесе Лусио ѕвер и ѕвезда не го поминува ни воз у одбрана,Снајдер волшебство од играч сите голови он ги асистираше ама баш сите,ето ѕвезда и играч кој им играше и како бек дури од што е јак и има искуство и сила да игра ! Сето тоа профит 3 на ТИТУЛА ! И 40 милиони у ќар беа ! И после ке ми каже некој не е така ! Оф леле !
Манчестер Сити колку пари даде,колку скапи играчи зема????Успех гледаш некаде,го нема.Значи не е се до парите,мора малку и напорна работа и труд,да играш со срце за клубот,да дадеш се од себе ,да се бориш за секоја топка,....Не си во право тука за ѕвездите
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Абе братче немам ни надеж коа ке видам дека Некој си КОсчиенли ке потпишува за екипиште како АРСЕНАЛ !Коа ке видам дека Имаат играчи од калибар на Алмунија,фабиански,денилсон,бентнер,вела,силвестре,џуру. Тоа се играчи што се просечни и анонимци до некаде ! ОСвен Силвестре овие другиве не се нешто посебни. Со тие играчи никад титула ! Коа фановите очекуваат еден Вилшер да направи нешто еден денилсон итн тоа е брука ! Они се талентирани и идни можни ѕвезди ама рано е да играат прв тим или на клупа да седи ! Што може да направи Вилшер покрај еден тери,фердинанд евра иванович итн ! Јас не сум задоволен од трансфер желбите на венгер и од тоа после трансферите какви очекувања има ! Многу јасно се знае ако не донесе Џо Кол и слични играчи познати пред се што луѓето имаат дознање каков играч е имаат респект и кој е искусен и е ѕвезда и у секој момент може со еден потек да реши тогаш може да конкурира достојно за титула ! А оваа година со Косчиенли,Јагиелка итн ке бидеме конкуренти до Октомври-Ноември како и секоја година и после паѓаме ! Со ваков состав во СЕриа А или Германија би можеле да освоиме зашто имаат многу паузи ! А у англија се игра турбо а неможе да изиграат овие играчи цела полна сезона ! И паѓаме како крушки после ! НЕма везе ја пак си навивам за АРСЕНАЛ со срце али не сум задоволен воопшто ! А вие малце ако ме сватевте што ви кажувам и што барам немаше да водиме 3ти светски рат ! Али веке створивте омраза така да тоа е ! Али тоа дека ке продужам да пишувам ке си пишувам !

Значи види што пишуваш првин...го споредуваш втор-трет тим на Арсенал со прв тим на Челзи. Можеш да пишеш Ван Перси кај Тери, итн., а не Вилшер. Ако веќе споредуваш пиши го втор-трет тим на Челзи, Манчестер, Ливерпул, па да видиме колку они биле пред нас.

И знаеш ли ти уопште зошто паѓаме октомври-ноември??

--- надополнето ---

РЕАЛ не го боли к.. за титули има 200 на број реал го интересираат парите ! Лион можеше да го прегази тогаш али си ја намести ! којзнае колку пари земале едно 150 милиони сигурно ако не и више ! Што не ја земеш барса за пример она е гладна за титули па се бори купува само ѕвезди јас незнам играч да е купен у барса а да не бил ѕвезда затоа последниве години е убиствена и гази све освен антифудбалот ! Интер купи ѕвезди и стана шампион у европа се што му требаше си доведе и тоа се ѕвезди ! КАжи ми ајдеееее дека не е така ? Баерн донесе голема ѕвезда РОбен па сите натпревари он ги извади да не беше тој трансфер ке испаднеа у групи и немаше да земат германско ! Јувентус коа освојуваше незнам за играч а да не им бил ѕвезда исто и арсенал коа освојуваше се им беа ѕвезди ! Тоа е тоа бе само работата е мене да ме демантирате ! Ајде нека каже некој дека не е така? Интер си го донесе Лусио ѕвер и ѕвезда не го поминува ни воз у одбрана,Снајдер волшебство од играч сите голови он ги асистираше ама баш сите,ето ѕвезда и играч кој им играше и како бек дури од што е јак и има искуство и сила да игра ! Сето тоа профит 3 на ТИТУЛА ! И 40 милиони у ќар беа ! И после ке ми каже некој не е така ! Оф леле !
Тука прекинувам да те читам.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Аххххххххххххххххххххххххххх.......... Во Битола праат еден облакодер, и се стигнати некаде до кај 37 кат....Ти ја препорачувам...


Некој рече составот...Еве го мојот, кој го сакам

---------------------------------------------------------------------------------Буфон--------------------------------------------------------------------------------------

Сања/Ебуе---------------------------------------Галас/Нов-------------------------------------Вермален----------------------------------Клиши/Траоре

------------------------------------------------------------------------------------------Сонг/Истмонд--------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------Фабрегас/Росицки------------------------Насри/Диаби--------------------------------------------------

Волкот/Џо Кол------------------------------------------------------------Чамак/ Бендтнер/Едуардо--------------------------Аршавин/Ван Перси


уууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу.....Господе, прв пат да не можам да ги допишам.....Фала ти Господе, Конечно добар состави плус Ремзи, Вилшер и кој знае кој.....

Само уште дефанзивец и голман и не треба поке ништо....Ни Озил, ни Афелај ни никој....Само дефанзивец, за голман па ако не се земи, ке му простам....

--- надополнето ---

Хахахахахахах Убо излезе...хахахахахахахаха Ти ибам скриптата грда
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
РЕАЛ не го боли к.. за титули има 200 на број реал го интересираат парите ! Лион можеше да го прегази тогаш али си ја намести ! којзнае колку пари земале едно 150 милиони сигурно ако не и више ! Што не ја земеш барса за пример она е гладна за титули па се бори купува само ѕвезди јас незнам играч да е купен у барса а да не бил ѕвезда затоа последниве години е убиствена и гази све освен антифудбалот ! Интер купи ѕвезди и стана шампион у европа се што му требаше си доведе и тоа се ѕвезди ! КАжи ми ајдеееее дека не е така ? Баерн донесе голема ѕвезда РОбен па сите натпревари он ги извади да не беше тој трансфер ке испаднеа у групи и немаше да земат германско ! Јувентус коа освојуваше незнам за играч а да не им бил ѕвезда исто и арсенал коа освојуваше се им беа ѕвезди ! Тоа е тоа бе само работата е мене да ме демантирате ! Ајде нека каже некој дека не е така? Интер си го донесе Лусио ѕвер и ѕвезда не го поминува ни воз у одбрана,Снајдер волшебство од играч сите голови он ги асистираше ама баш сите,ето ѕвезда и играч кој им играше и како бек дури од што е јак и има искуство и сила да игра ! Сето тоа профит 3 на ТИТУЛА ! И 40 милиони у ќар беа ! И после ке ми каже некој не е така ! Оф леле !

Е вака сега

1. За Барса освен ибра и делумно анри што ги купија ѕвезди еве ти играчи што СТАНАЛЕ ѕвезди во барса: Меси, Чави, Иниеста, Пујол, Валдес, Педро........ Од донесените освен Алвеш и Јаја (кој најверојатно ќе оди) друго нема нешто добар трансфер каде што не беа донесени како ѕвезди. Ибрахимовиќ ѕвезда се изгуби, Анри од 3 сезони 2 како што треба, Така да моабетот со Барса дека зема ѕвезди грешка си, Барса прави ѕвезди.

2. Јуве малку зарем потроши минатата сезона. Го донесе мело и што доби од него? Исто и диего ѕвезда беше а сега каде е?

3. Лусио, Снадер па и Пандев се фудбалери не се ѕвезди. Лусио никогаш не го сметале за ѕвезда, Снајдер го избркаа од реал (иако сметам дека типот е ѕвер не ѕвезда). Би сакал да остане истиот тим и да видам дали без мурињо ќе го имаат истиот успех.

4. Робен па и Рибери скоро цела сезона беа повредени, така да дека само од нив зависеше Баерн правиш грешка. Не дека не придонесоја додека играа но сепак не беше само нивна заслуга, плус го имаа лусио а лусио им замина.


Така да не е битно само да земеш ѕвезди туку да ги уиграш и да го искористиш максимумот од нив.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Не можиш да му докажиш бе...Не знајме ние....Немој да бидиш ко него, жити се....Велат: „ Од кавга не можиш да излезиш како победник. Единствен победник, е оној кој не ја започнува. Така прават паметните“ - Вилијам Шекспир
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Не можиш да му докажиш бе...Не знајме ние....Немој да бидиш ко него, жити се....Велат: „ Од кавга не можиш да излезиш како победник. Единствен победник, е оној кој не ја започнува. Така прават паметните“ - Вилијам Шекспир
Јас дискутирам не се расправам, ни па планирам да се расправам. Си го пишувам моето мислење и став, е сега доколку некој не го разбира или не се сложува има право да демантира, доколку мисли дека е во право. Но се е во ред додека дискусијата е на "ниво" без навреди и слично.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.398
Поени од реакции
2.440
------------------Ромеро------------------
Сања---Кошиенли---Верма- Клиши---
------------------Сонг---------------------
Насри---------Фабре------Аршавин---
------------РвП--Чамак------------------
Плус супер замени имаме:Волкот,Ебуе,Росицки,Диаби,Бенднер итн итн
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
------------------Ромеро------------------
Сања---Кошиенли---Верма- Клиши---
------------------Сонг---------------------
Насри---------Фабре------Аршавин---
------------РвП--Чамак------------------
Плус супер замени имаме:Волкот,Ебуе,Росицки,Диаби,Бенднер итн итн
Добар состав и доста конкурентен. И како што викаш и клупата ќе е подобра, само уште еден дефанзивец не би било на одмет затоа што знаеме какви малери сме со повреди.

А со Едуардо што се случува ќе оди ќе останува?:toe: Или ќе биде искуството за во Карлиг и ФА куп
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Јас дискутирам не се расправам, ни па планирам да се расправам. Си го пишувам моето мислење и став, е сега доколку некој не го разбира или не се сложува има право да демантира, доколку мисли дека е во право. Но се е во ред додека дискусијата е на "ниво" без навреди и слично.
Не не не зборам за тебе, туку за Него....Тој стално е во право...Затоа другите членови гледам кренаја глава и не пишуваат повеке тука...

Има и други форуми
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom