Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Играчот е одличен, ќе ви биде како Адебајор преклани, можеби и подобар.:pipi:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Играчот е одличен, ќе ви биде како Адебајор преклани, можеби и подобар.:pipi:

Подобар е од Адебајор со глава...уствари еден од најдобрите во светот е со глава :), а и барем навива за Арсенал а не за парите ко тој црнчугата..само лошо е што ќе отсуствува константно ради Афричкиот куп.

--- надополнето ---

Ти се молам...Човекот е повреден 2 години, нема изиграно меч, а и кога играше не беше нешто посебно...Не би бил задоволен со ваква одбрана...Да грее клупа човекот можеби е добар...Уште се секавам како Роби Кин му избега со брзина на светлината, кога играше за Ливерпул....

Не сакам да игра прва постава, а и знам дека нема да игра...Ако беше во плановите на Венгер тогаш тој немаше да дава 10 000 000 за друг играч....Видете го случајот со Туре и Вермален...Знаеше дека овој предавникот ке замине за пари(а гледам кај некои членови стои во потпис, јас ке го ставам Адебајор, не гледам разлика мегу нив двата) и затоа го купи Вермален, 2-3 класи подобар од играчот на Манчестер Сити, Коло Туре...


Очекувам дефанзивец деновиве или до почетокот на месец јули.....


Поздрав

Незнам дали тоа му била финта на Венгер колку да го мотивира, али Џуру изјави дека пред да се повреди Венгер му рекол дека он е тој што треба да го замени Туре во првиот тим.:)
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Jas sakam dokazan igrac ime golemo,a ne lorient morient itn ! A 15 milioni za jagielka nikad ne bi dal deckoto ima 28 godini ! NEka go donese richards,mexes,ako treba i cahil neka go donese podobro ke bide ! Ovoj ic ne mi se svigja od lorient ! Epten anonimec e toj,ni na youtube go nema da vidime bar nesto sto stil ima kako sto mu e dobro so ne ! Nas ni treba ime golemo da ja digne motivacijata na navivacite i igracite deka imame ambicii a so ovie laurent maurent nisto se po staro,nisto posebno nema da doneseme.Pak se izvadi venger naceka 2ca so istecen dogovor i taka gi zema bez skrsen denar i pak nema da frli pari na igraci ! Pak do 16 milioni najveke !
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
Jas sakam dokazan igrac ime golemo,a ne lorient morient itn ! A 15 milioni za jagielka nikad ne bi dal deckoto ima 28 godini ! NEka go donese richards,mexes,ako treba i cahil neka go donese podobro ke bide ! Ovoj ic ne mi se svigja od lorient ! Epten anonimec e toj,ni na youtube go nema da vidime bar nesto sto stil ima kako sto mu e dobro so ne ! Nas ni treba ime golemo da ja digne motivacijata na navivacite i igracite deka imame ambicii a so ovie laurent maurent nisto se po staro,nisto posebno nema da doneseme.Pak se izvadi venger naceka 2ca so istecen dogovor i taka gi zema bez skrsen denar i pak nema da frli pari na igraci ! Pak do 16 milioni najveke !
Вермален беше докажан пред да дојде во Арсенал,си го гледал пред тоа???Верувај во Венгер
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Abe togas neli nemavme pari pa morase da se bara zamena,a kapiten bil na ajax i na belgia pa barem i na jutub mozese da go vidime ! A ovoj od lorient e 10 pati nepoznat i 2 godini pogolem ! A za ova leto vikase deka ima pari i moze da donese tie so mu trebaat ocigledno on bara i kupuva samo prosecni igraci !
Federico Marchetti e na radarot na venger !
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.401
Поени од реакции
2.477
Federico Marchetti e na radarot na venger !


--- надополнето ---

Federico Marchetti за него Каљари ќе бара оштета од 15 м,исто така на радар е и голманот на Аргентина-Ромеро
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Jas sakam dokazan igrac ime golemo,a ne lorient morient itn ! A 15 milioni za jagielka nikad ne bi dal deckoto ima 28 godini ! NEka go donese richards,mexes,ako treba i cahil neka go donese podobro ke bide ! Ovoj ic ne mi se svigja od lorient ! Epten anonimec e toj,ni na youtube go nema da vidime bar nesto sto stil ima kako sto mu e dobro so ne ! Nas ni treba ime golemo da ja digne motivacijata na navivacite i igracite deka imame ambicii a so ovie laurent maurent nisto se po staro,nisto posebno nema da doneseme.Pak se izvadi venger naceka 2ca so istecen dogovor i taka gi zema bez skrsen denar i pak nema da frli pari na igraci ! Pak do 16 milioni najveke !
Те читам и ти се чудам. Колку и да сака човек да не ти реплицира сепак тешко после толку глупости пишани.

Значи сега пак ти смета тоа што зел беспари :tapp::tapp: добри играчи. Да дадеше за истите 50 милиони тогаш ќе беше задоволен можеби? И незнам зошто очекуваш зучни имиња за дефанзивци? И уште не завршил трансфер периодот и мрчиш колку пари се фрлило. Па зарем невиде последниве 2-3 години дека вредноста на играчите нема никаква врска со нивната вистинска вредност и форма. Ако гледаш фудбал а не ју тјуб ќе сватиш зошто е така.

И не се пали на клипчиња од интернет. Веќе менаџерите не бараат кратки клипови туку цели утакмици. Јас монтирам и снимам клипчиња за деца од македонија за менаџери и веќе менаџерите не сакаат такви кратки клипови бидејќе ќе ти пуштам клипче каде сигурно ќе кажеш дека детето е подобар и од Сања, но на таквите клипови не се ставаат киксовите туку само добрите потези, но утакмицата а и сезоната не ја прават потези од 5 минути.......

Се надевам ме свати
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Abe ne mi smeta so donel bez pari dobri igraci ! Ama sakam i da dade da donese zvezdi ! Gledas kakvi se fanovite na stadionite si odat nemaat zelba koa ke vidi koi gluposti gi prai eden niklas,deni,almunia,silvestre,clichy,vela pa na momenti arshavin i fabregas ! Koa ke dojde nekoja zvezda navivacite ke imaat moral da navivaat a ne da se raduvaat na deca so nemaa iskustvo i so ne se poznati na nikoj ! A za transfer periodot ne e zavrsen ali veke se znae koj ke donese Koscienly sosema nepoznat i Jagielka so ne e ni zvezda a ne e i dobar !
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
^Вистинските фанови сакаат победи не ѕвезди. Ако донесеш ѕвезда незначи дека ќе победиш и дека ќе бидеш прв. И дека ако го платиш скапо дека навистина вреди. И јас сум да се донесат фудбалери но не да се платат само затоа што имале добра сезона и продале многу дресови. САкам фудбалери што ќе играат со срце за тимот а не да се снимаат реклами за гелови и да докажуваат кој има подобра фризура
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Ako mislis na Ronaldo toj gi pere mozocite na igracite ! Toj i igra i prai reklami ! Zatoa koa go kupi REal imase 100 milioni plus i so sto milioni ke kupis 5 dusi so ke igraat so srce ! on neka ti nosi igraci radi negoviot profit !A igraci kako so igraat so srci nema veke takvi ! Site so srce igraat pa na kraj ne supat i si odat ! I fabregas go saka arsenal ko bozem pa bara da si ide,reyes,flamini itn site igraa so srce zatoa si otidoa ! Abe fudbalot nema ljubov se se igra za pari veke !
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
^Друго ми беше поентата, дека не е финтата да дадеш многу пари па после да изиграва маникен, во ред е да се дадат но да бидат заслужени а не само затоа што новинете ја напумпале цената. И ценете са премногу напумпани во последно време затоа што премногу газди се јавија кои си перат пари преку фудбалот па после клубови се во долгови и слично. Така да не се радувај на големи по пари засилувања. И не споредувај со Реал затоа што со нив е друга приказна сепак се кралски клуб и немаат лимит така да глупаво е да се споредува со нив

П.С. Е вака е ок кога правиш моабет без да употребиш глуп, прост или сл.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
^Вистинските фанови сакаат победи не ѕвезди. Ако донесеш ѕвезда незначи дека ќе победиш и дека ќе бидеш прв. И дека ако го платиш скапо дека навистина вреди. И јас сум да се донесат фудбалери но не да се платат само затоа што имале добра сезона и продале многу дресови. САкам фудбалери што ќе играат со срце за тимот а не да се снимаат реклами за гелови и да докажуваат кој има подобра фризура
Респект за тебе...Конечно има некој зрел на форумов, а ко сите детишта, кои рака на срце ги сфакам...Пубертет...


Поздрав и секоја чест
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Абе братче немам ни надеж коа ке видам дека Некој си КОсчиенли ке потпишува за екипиште како АРСЕНАЛ !Коа ке видам дека Имаат играчи од калибар на Алмунија,фабиански,денилсон,бентнер,вела,силвестре,џуру. Тоа се играчи што се просечни и анонимци до некаде ! ОСвен Силвестре овие другиве не се нешто посебни. Со тие играчи никад титула ! Коа фановите очекуваат еден Вилшер да направи нешто еден денилсон итн тоа е брука ! Они се талентирани и идни можни ѕвезди ама рано е да играат прв тим или на клупа да седи ! Што може да направи Вилшер покрај еден тери,фердинанд евра иванович итн ! Јас не сум задоволен од трансфер желбите на венгер и од тоа после трансферите какви очекувања има ! Многу јасно се знае ако не донесе Џо Кол и слични играчи познати пред се што луѓето имаат дознање каков играч е имаат респект и кој е искусен и е ѕвезда и у секој момент може со еден потек да реши тогаш може да конкурира достојно за титула ! А оваа година со Косчиенли,Јагиелка итн ке бидеме конкуренти до Октомври-Ноември како и секоја година и после паѓаме ! Со ваков состав во СЕриа А или Германија би можеле да освоиме зашто имаат многу паузи ! А у англија се игра турбо а неможе да изиграат овие играчи цела полна сезона ! И паѓаме како крушки после ! НЕма везе ја пак си навивам за АРСЕНАЛ со срце али не сум задоволен воопшто ! А вие малце ако ме сватевте што ви кажувам и што барам немаше да водиме 3ти светски рат ! Али веке створивте омраза така да тоа е ! Али тоа дека ке продужам да пишувам ке си пишувам !

--- надополнето ---



Поздрав и секоја чест[/QUOTE] А за да имаш победи треба да имаш ѕвезди ! А вистинските фанови нели сакаат титула да видат после 100 години !

--- надополнето ---

Arshesavin напиша:
Абе братче немам ни надеж коа ке видам дека Некој си КОсчиенли ке потпишува за екипиште како АРСЕНАЛ !Коа ке видам дека Имаат играчи од калибар на Алмунија,фабиански,денилсон,бентнер,вела,силвестре,џуру. Тоа се играчи што се просечни и анонимци до некаде ! ОСвен Силвестре овие другиве не се нешто посебни. Со тие играчи никад титула ! Коа фановите очекуваат еден Вилшер да направи нешто еден денилсон итн тоа е брука ! Они се талентирани и идни можни ѕвезди ама рано е да играат прв тим или на клупа да седи ! Што може да направи Вилшер покрај еден тери,фердинанд евра иванович итн ! Јас не сум задоволен од трансфер желбите на венгер и од тоа после трансферите какви очекувања има ! Многу јасно се знае ако не донесе Џо Кол и слични играчи познати пред се што луѓето имаат дознање каков играч е имаат респект и кој е искусен и е ѕвезда и у секој момент може со еден потек да реши тогаш може да конкурира достојно за титула ! А оваа година со Косчиенли,Јагиелка итн ке бидеме конкуренти до Октомври-Ноември како и секоја година и после паѓаме ! Со ваков состав во СЕриа А или Германија би можеле да освоиме зашто имаат многу паузи ! А у англија се игра турбо а неможе да изиграат овие играчи цела полна сезона ! И паѓаме како крушки после ! НЕма везе ја пак си навивам за АРСЕНАЛ со срце али не сум задоволен воопшто ! А вие малце ако ме сватевте што ви кажувам и што барам немаше да водиме 3ти светски рат ! Али веке створивте омраза така да тоа е ! Али тоа дека ке продужам да пишувам ке си пишувам !

--- надополнето ---


Напишано од warmaster
^Вистинските фанови сакаат победи не ѕвезди. Ако донесеш ѕвезда незначи дека ќе победиш и дека ќе бидеш прв. И дека ако го платиш скапо дека навистина вреди. И јас сум да се донесат фудбалери но не да се платат само затоа што имале добра сезона и продале многу дресови. САкам фудбалери што ќе играат со срце за тимот а не да се снимаат реклами за гелови и да докажуваат кој има подобра фризура

Поздрав и секоја чест
А за да имаш победи треба да имаш ѕвезди ! А вистинските фанови нели сакаат титула да видат после 100 години епа ако неможеш со една ѕвезда да земеш титула а неможеш ке земеш повеке ѕвезди !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom