Фан Клуб: Јувентус

Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Значи колку повеќе пари земаме, толку повеќе пари немаме :pov: Со Крамариќ што се деси... се заинтересиравме и остана на тоа:jajce: , погоре прочитав гласина за Фалкао, тоа на Марота му е желба со која му се моли на Дедо Мраз?:facepalm:

Абе златен Џовинко, каков Фалкао, каков Крама :icon_lol:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Огбона сакаше со пета, добро што ја утна :pos:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Добар гол сепак не ја менува лошата слика за него треба уште да многу да се мачи за да биде тој стариот...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
vidal se popravi pu pu da ne go urocam epten ubavo igra.. Inace mozno e da stanam prorok, predvidov poluvremeto kako ke zavrsi, sega da vidime i krajot kakov ke bide, znaci do sega sum polu prorok hahahah
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.103
Поени од реакции
16.319
Тактички одлично браво за Алегри, и аман нека прекини Огбона да игра на десната страна веќе низа утакмици докажва дека е ограничен на десната страна од одбранта иако денес мора таму да игра. Ми се допаѓа и тоа што не одиме на ризик и на прекршоци со оглед колку ни е битно да не се добие жолт картон.

Переира сегде го има, како само ги зашета кај нив в шестанесетник :cuc:[DOUBLEPOST=1418929314][/DOUBLEPOST]Иначе Марота му нагласи на Конте дека Јуве нема да ги праќа стално фудбалерите на тренинзи кога нема утакмица Италија на оние фамозни состаноци и тренинзи кои ги бара Конте.

Juventus dg Beppe Marotta warned Antonio Conte and Italy that they aren’t forced to send players for get-togethers.

“The needs of the Nazionale must also fit in with the needs of a club like Juventus, who are involved on numerous different fronts, including the Champions League in February.

“What we need is some common sense all round to understand the needs of everyone in this situation.”
Според мене човекот е 100% во право.[DOUBLEPOST=1418932542][/DOUBLEPOST]Огбона одличен иако не играше на неговата позиција т.е. на левата страна од одбраната во второто полувреме беше одличен. ПЕреира го имаше сегде и запиша асистенција за голот на Видал :cuc::cuc:, Маркизио ровареше како стално, Видал конечно да изигра на негово ниво партија. Другите стандарт, на Тевез очајно му треба одмор иако не сака то ада се случи :D

Алегри :bravobe::cuc:

Одлично поставена играи тактика, без мн прекршоци и ризици од наша страна со оглед на тоа колку би ни сменал еден жолт картон.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.658
Поени од реакции
81.753
Не ми се свиѓаше како игравме, иако постигнавме 3 гола. Дај бе некој нека се врати во одбрана бе пичка му мајчина, толку несигурно играат чудо едно. Барѕаљи и Касерес... незнам како издржавме без овие подолго време.

Останува уште дуелот со Наполи, и ќе паузираме 2-3 недели :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.103
Поени од реакции
16.319
Не ми се свиѓаше како игравме, иако постигнавме 3 гола. Дај бе некој нека се врати во одбрана бе пичка му мајчина, толку несигурно играат чудо едно. Барѕаљи и Касерес... незнам како издржавме без овие подолго време.

Останува уште дуелот со Наполи, и ќе паузираме 2-3 недели :)
Таман да време да се донавикни одбраната во 4ка, мислам денес имаше голем фактор ризикот од жолти картони кај Киелини и Лихштајнер, но Огбона изигра предобро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom