Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.176
Таман да време да се донавикни одбраната во 4ка, мислам денес имаше голем фактор ризикот од жолти картони кај Киелини и Лихштајнер, но Огбона изигра предобро.
Човек, дрва сме во последно време во одбраната... онаа одбрана од прошлата и препрошлата сезона да ги споредиш со овдешната ти е разлика небо и земја. Знам дека моментално имаме многу повредени на таа позиција, ама ова веќе ги надмина сите граници. Можеби не примаме многу голови, ама ја нема таа сигурност во играта од предходните сезони.

Ако не ми веруваш, еве @Mondonico ќе ти каже збор-два за денешниот меч, посебно во задниот дел :popce:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
Човек, дрва сме во последно време во одбраната... онаа одбрана од прошлата и препрошлата сезона да ги споредиш со овдешната ти е разлика небо и земја. Знам дека моментално имаме многу повредени на таа позиција, ама ова веќе ги надмина сите граници. Можеби не примаме многу голови, ама ја нема таа сигурност во играта од предходните сезони.

Ако не ми веруваш, еве @Mondonico ќе ти каже збор-два за денешниот меч, посебно во задниот дел :popce:
Не ме интерсира мене и нема што да мие каже Мондо за денешниот меч јас ти кажвам шо мислам и како мислам јас.
Се за време на паузава ќе си се среди и ќе се навикнат во 4ка назад, се со тек на време.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Не ме интерсира мене и нема што да мие каже Мондо за денешниот меч јас ти кажвам шо мислам и како мислам јас.
Се за време на паузава ќе си се среди и ќе се навикнат во 4ка назад, се со тек на време.
Чекај Мондонико да ти каже бре :icon_lol:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291

Точно до СуперКопа​
[DOUBLEPOST=1418934365][/DOUBLEPOST]With today’s result, Juventus set a new all-time record of 95 Serie A points in a single calendar year.
 
Последно уредено:

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ne e 100% CAROT seushte, i sam vo edno intervju rece deka od 2015 ke go vidime vistinskiot!

Inaku lesna pobeda vecerva, od pocetok go kontroliravme mecot i sakavme sto pobrzo da go zavrshime i uspeavme so 0-2 vo prvite 20min.

 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Па вака сега, несигурната игра во задниот дел се должи и на тоа што игравме против ретардиран противник кој ја започнува акцијата со 6 играчи во противничката половина. Но и покрај тоа фактот што втор натпревар по ред примаме гол кажува дека нешто не чини, посебно поради тоа што примените голови не беа единствените шанси кои им ги дозволивме на противникот. Нема што јас да кажувам кога се виде дека Алегри со изнервира уште во првото полувреме кога Каљари создаде проблеми пред нашиот гол. Цел натпревар не се смири и беше на штрек затоа и самиот виде дека ни чкрипа нешто во одбрана и дека Каљари може да даде уште еден гол.

Денеска задоволен сум од победата и од трите постигнати голови, но некако имам впечаток дека победивме затоа што противникот ни беше катастрофа. Подобар тим мислам дека немаше да добиеме денеска и според тоа мислам дека проблемите не се надминати. Но, важно беше да се победи и тоа се оствари. Сега притисокот е на Рона а ние слободно може да мислиме за натпреварот против Наполи.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Stephan Lichtsteiner Rinnova Fino Al 2017 con Opzione Per Il 2018
Лихт продолжува до 2017 со опција за уште една година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom