Фан Клуб: Јувентус

Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Абе озбилно, ги чита некој текстовиве на англиски од Деви и од било кој друг? Ја никад неам прочитано толкаво четиво на англиски, нарочито што во 99% од случаите се работи за мртви шпекулации.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Intervju e ova pogore, jas gi citam skoro site.:-D

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.585
Ѕе... :icon_mrgr:

Се надевам дека мртвилово во фан клубов, нема да се наметне и кај тимот за кого навиваме. Вечер очекувам тешка и тврда игра, еден гол ќе го реши натпреварот, се надевам дека трите бода ќе останат во Торино
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.585
Патем имате поздрав од Ивана... :love:

Screenshot_2016-12-03-21-04-27-1.png

П.С. Браво бе Даниеле, продолжи така (y)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Манџо е машина жими се! Секаде го има :D И напред и назад, и средина :D
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
NE e normalen Manzukic, ako nemal tolkavo ego sigurno bi bil defanzivec, poso se gleda deka mu e poprirodna pozicija.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
G

grande-juve

Гостин
Супер е првово, има некои можда ситници али ова се бара.. Се надевам Алегри нема да се враќа на 352 во блиска иднина. Со дијамантов има место и за Маркизио кој носи сигурност, за Стураро кој крева борбеност и пресекуе акции(со топка труп ќе си остане али добро се вклопуе во формацијавс, барем денес), и најважно Пјанич кој ни дава креативност(може многу подобро и он али одма се глеа дека вака е поефикасен позади напаѓачите). Многу ми е мерак за Ругани, а Сандро продолжува да ни е најдобриот играч сезонава. Дибала да се врати и да се добие на техника во нападот и добро ќе биде, мада ќе фали Манџата у одбрана. И ваков пристап до крај, да не им текне да се опуштаат
 
Последно уредено од модератор:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
zlaten dijamant cuda pravi.. samo neka ja teraat formacijava i ke se uigraat i ke gazat, samo sto mn e vazem markizio za dijamantov..
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Манџукич играч на мечот по мене,го имаше сегде поготово помагаше во одбраната со двеве интервенции,а украде и еден куп топки


Паметно го искористи отсуството на Дибала за да се покаже пред Алегри и ако продолжи вака ќе му го земе стартното место на дебелкото.

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.585
Фала богу и нашиве еднаш да одиграат убаво за око... За Манџата немам зборови, изгина синоќа, Ругани одличен, Сандро стандардно да не трошам зборови за него.

10/10 за сите синоќа :)

Осветлувањето на стадионот е ептен добро, посебно кога даваа минута молчење за Чапекоенсе... 1000 години сме понапред од другиве тимови во Италија :icon_mrgr:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
@Scirea сега ќе ти стане јасно зошто конечно одигравме убаво за око како што велиш... @Mondonico во тунелот пред утакмица имаше 2-3 минути приватен разговор со Макс :anco: .. ( инаку да се пофалиме де, се поздравивме со цела екипа и бевме у соблекувалната саатипол пред утакмицата.... лајт шоу спектакл, лудница...)


 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.585
Секоја ви чест, сигурно и играчите биле возбудени што се запознале со вас :icon_mrgr:. Али сигурно Мондо заминал разочаран од стадион... Примија гол нашиве, чисто онака колку да му ја расипат вечерта на струмичанецот :LOL:

Инаку овој дел...

@Scirea сега ќе ти стане јасно зошто конечно одигравме убаво за око како што велиш...
Јас сеуште стојам на тоа дека ради овој пост Алегри ги стегнал играчите...

Сега на инстаграм ќе и направам follow на Алегри ќеркава, и за секој примен гол, млитава игра и лош резултат нејзе ќе и се истурам, во уста јас да ја ебам.

Таа ќе го јаде ради татко и, ѓубре едно морбидно!!!
Е боли за најмилото, ако му е... :kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom