Фан Клуб: Јувентус

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
По повредава на Алвес, Лихт најверојатно ќе остане(шуш буш од почеток на сезона дека би напуштил у јануар за тим у ЛШ), и ќе биде пријавен за у ЛШ. :cautious:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.597
Бонучи и Барѕаљи надвор 2 месеци, Келини кога игра-кога не, Бенатија е стаклен... ќе врзи 2 натпревари потоа ќе одмара 3.

Ај барем Ругани ќе се изнаигра, ете му шанса да се докаже.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
Липи го 'криви' Aлегри за кризата моментална поради менувањто на тактики и инструкци и дека средниот ред треба да се остави да се уигра а не само рокади. Е сеа Маркизио пред некој ден призна дека не било истото дека сега после утакмица му требало доста време за да се опорави.[DOUBLEPOST=1480372855][/DOUBLEPOST]


Дибала се враќа против Аталанта. Липи го нападна и Марота на некој начин дека не донесол квалитетни замени за Погба и Видал.[DOUBLEPOST=1480377776][/DOUBLEPOST]Juve crisis meeting

Clarification of ideas and Ivanovic idea

From the post-Genoa tension to Allegri on trial: ‘Let’s get our feet back on the ground’

Bonucci out for two months

Marotta thinks about the Chelsea defender
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
Juventus could recall Pol Lirola early from his loan spell at Sassuolo to assuage the injury crisis in defence.


:drk::drk:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
According to Sport Mediaset, Fabio Paratici has met with Atalanta executives yesterday in Milano to talk about Conti, Caldara & Kessie.

Daniele Rugani has signed a new contract with Juventus until 2021. Paulo Dybala will sign his new contract in the coming days. [La Stampa]

Juventus will make an attempt to sign Kessie in January, Franck will stay at Atalanta until the summer, even if Juve signs him. [Mediaset]

Dybala trained apart from the group today. Paulo remains a doubt for the match against Atalanta. [TJ]
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Леле, ако земат 2јца од Caldara,Kessie,Roberto Gagliardini топ би било, него.. Мандрагора? Со повредава до кај е ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Леле, ако земат 2јца од Caldara,Kessie,Roberto Gagliardini топ би било, него.. Мандрагора? Со повредава до кај е ?
Колку шо памтам имаше скршено нога лани, а овие од аталанта незнам шо луѓе се.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
“Medicinski tim je za veliku kritiku jer je prevencija povreda nešto što je najbitnije u jednom fudbalskom klubu. Doktori Juventusa, koji prate stanje igrača i odlučuju kada će se vratiti na teren te kako njima upravljati, moraju sami sebi postaviti neka pitanja. Previše je da u jednom momentu Allegriju na raspolaganju ne budu Bonucci, Barzagli, Chiellini i Dybala, to je zaista mnogo.”
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
Леле, ако земат 2јца од Caldara,Kessie,Roberto Gagliardini топ би било, него.. Мандрагора? Со повредава до кај е ?
Kessie мора да го земат веќе премногу млади таленти испуштивме.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Kessie мора да го земат веќе премногу млади таленти испуштивме.
Младите таленти не се она што му треба на Јувентус. Не велам дека не треба да се купуваат.
И тоа како треба да се стави рака на надежните што е можно поскоро.
Но, она што му е потребно на Јувентус се играчи во врвот на кариерата и кои можат да бидат корисни за првиот тим.
Корисни во смисла да бидат дел од функционална машина а не некомпатибилни ракети.
Липи беше ептен во право кога рече дека Јувентус не успеа правилно да го замени триото Пирло, Видал, Погба. Секоја чест на Марка, Кедира и Пјанич али фали масло.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Kessie мора да го земат веќе премногу млади таленти испуштивме.
Не се слажем баш за тоа дека сме испуштиле, Бентакур го бараја Милан, ние го откупивме, Мандрагора го откупивме, Лемина го откупивме( остај тоа што се понаша ко задњи недораснат копиљ, да се среди малу со мозокот добар е,ама и он у сивилово неможе да сија), Ганц надежен е исто го купија не викам дека е ѕвер ама се рачуна(ше) ко надежен, Лирола го зедовме од Еспањол сеа на позајмица у Сасуоло, Вадала од Бока ( нели он и Бентакур може да се откупат така стои со продажбата на Тевез), Кин ни е тука, за таленти добро стоиме Марота со едното око гледа на една страна, а купува на друга збор нема за тоа. Проблемот е што имаме повредени превише и неможеме да скроиме еден цел прв состав, па овие талентиве што ги имаме некогаш кога има ротација да се стават. Иначе највише ме изнервира летово што го продадоја Переира а го остаеја Хернанес, Перо ваков таков е 3 пати бољи од овој брков ама што е тука е.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
Младите таленти не се она што му треба на Јувентус. Не велам дека не треба да се купуваат.
И тоа како треба да се стави рака на надежните што е можно поскоро.
Но, она што му е потребно на Јувентус се играчи во врвот на кариерата и кои можат да бидат корисни за првиот тим.
Корисни во смисла да бидат дел од функционална машина а не некомпатибилни ракети.
Липи беше ептен во право кога рече дека Јувентус не успеа правилно да го замени триото Пирло, Видал, Погба. Секоја чест на Марка, Кедира и Пјанич али фали масло.
Tо дека моментално не ние то проблемот се сложвам ама треба да се пази малк и на истите тоа ми е муабетот.

Не се слажем баш за тоа дека сме испуштиле, Бентакур го бараја Милан, ние го откупивме, Мандрагора го откупивме, Лемина го откупивме( остај тоа што се понаша ко задњи недораснат копиљ, да се среди малу со мозокот добар е,ама и он у сивилово неможе да сија), Ганц надежен е исто го купија не викам дека е ѕвер ама се рачуна(ше) ко надежен, Лирола го зедовме од Еспањол сеа на позајмица у Сасуоло, Вадала од Бока ( нели он и Бентакур може да се откупат така стои со продажбата на Тевез), Кин ни е тука, за таленти добро стоиме Марота со едното око гледа на една страна, а купува на друга збор нема за тоа. Проблемот е што имаме повредени превише и неможеме да скроиме еден цел прв состав, па овие талентиве што ги имаме некогаш кога има ротација да се стават. Иначе највише ме изнервира летово што го продадоја Переира а го остаеја Хернанес, Перо ваков таков е 3 пати бољи од овој брков ама што е тука е.
Kessie моментално е подобар играч од сите овие бар сезонава (зборам за младите). Вадала е изгубен моментално наводно според тоа што читам и наводно Алегри не бил ич задоволен од него па на лето ќе се враќал највеојратно назад.. За другото си во право мене ме нервира шо Асамоа го остаја а го дадоја Перејра. Ма да реално најубо изигра Асамоа на пријателските во летото од сите играчи од средината.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.597
Драга Кајги ми се случија многу глупости денес, вистински проблеми ептен тешки работи. Овај пат јас и ти малце ќе направиме пауза да знајш :(

Ќе ми фалиш али вервај ми треба едноставно периодов...
Ни отиде Деви на неопределено време од форумов... :'(
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Rugani: ‘Juventus need a reaction’


Daniele Rugani urges Juventus to “react immediately” against Atalanta, and names Andrea Barzagli as his model.

The Bianconeri were thrashed 3-1 by Genoa on Sunday, cutting the gap at the top of Serie A to four points and ramping-up criticism of their play this season.

“What we need to do is to react immediately and return to our level,” Rugani told JTV.

“We need the Juve approach and mentality. So we have a chance to do it straight away against Atalanta, even if they’re a good team.

“They’re no longer a surprise and they’re doing very well. We’re not interested in that though, we just have to get three points on Saturday.

“We have to win now to send a strong signal to the League and to all the people outside that we may have stumbled against Genoa, that can happen during the season but we’re good.”

Massimiliano Allegri has previously said that the youngster must be more aggressive, after he famously went a whole season without being booked at Empoli.

“I’ve definitely improved from that point of view, and obviously I’m having to defend in a different way to the way I did it before.

“There [at Empoli] there were also less opportunities to get them, while here they’re necessary things because there are a lot more on-one-ones and playing openly.

“Quite often there’s a need for a foul, and I’m getting better and better from that point of view. I have to keep doing it, because we have a style of play which requires it.

“Leonardo Bonucci or Andrea Barzagli? I probably feel more like Barzagli. I see more of his style of play in me, also for his character and the way he behaves on the pitch and prepares for games.

“I see myself in him, so yes I’d say Andrea Barzagli.”



http://www.football-italia.net/95100/rugani-‘juventus-need-reaction’
 

Kajgana Shop

На врв Bottom