Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
0:31 секунда се рушив смеење кога ја гледав, реакцијата на Игуаин - Ајде бе упм веќе :D

Иначе еве зошто ние моментално нападот мало стерилен


Работите малце одблиску колку само прави чоеков за тимот :cuc:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Гвардиола го фаќа паника: Немам одбрана, а Јуве е моќен како никогаш

Сите централни дефанзивци кај „баварците“ се во аут на само недела дена пред пресметката со Јувентус.
Хави Мартинес, Боатенг и Бадштубер не се во комбинација, Бенатиа така-така... одбраната на Баерн е десеткувана пред важниот осмина-финален натпревар со забревтаниот Јувентус.

„Јуве е една од најдобрите европски екипи на која за жал мораме да и се спротивставиме во овој лош период. Во последните два лигашки натпревара морав да играм без централни бекови што никогаш во кариерата не ми се има случено.“

Викендов против Аугсбург централни дефанзивци играа левиот бек Давид Алаба и младиот играч од средниот ред Џошуа Кимих.

„Се надевам дека за Јуве ќе се опорави бар некој дефанзивец, ама сепак, ќе биде тешко да се игра без класичен централен бек.“

Токму поради низата повреди Баерн на последниот ден од преодниот рок од московски Спартак го позајми Сердар Ташчи, но тој сè уште нема дебитирано. Ташчи и можеби полу-опоравениот Мехди Бенатиа ќе биде парот на централната бековска позиција против Јуве.
Ми се бендисва оддавањето почит иако не знам дали е вистина изјавава
 
A

apidrone

Гостин
Овој Баерн не е толку моќен како пред 3 години, а и Алегри е далеку подобар тактичар од Гвардиола.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.699
Ај да не се силиме без потреба... играјте си мајнд гејмс како Буфон и Гвардиола со изјавите :icon_mrgr:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Асамоа се врати на тренинзи :)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Алекс Сандро има мускулен проблем ... WTF
Извор?

Се пишува дека од Јуве не биле задоволни од Берарди и најверојатно нема да потпише во јуни.Ништо чудно искрено ептен лабилен карактер има мада и Заза не е поарен ама кај Заза глеам поголема желба за докажување овој кур го боли ни трча ни се залага,имам впечаток дека се повеќе се ослонува на талентот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Извор?

Се пишува дека од Јуве не биле задоволни од Берарди и најверојатно нема да потпише во јуни.Ништо чудно искрено ептен лабилен карактер има мада и Заза не е поарен ама кај Заза глеам поголема желба за докажување овој кур го боли ни трча ни се залага,имам впечаток дека се повеќе се ослонува на талентот.
Tuttojuve и Juventus.com
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Утре ќе има испитувања и ќе се знае колку ќе отсуствува.
Не е нормално ова веќе со мусклуларните проблеми, дај нека бараат решение веќе, не отепаа последниве две сезони.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom