Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.598
После овоа вчера, ако продолжи да ја користи 3-5-2 формацијата во Европа, е тогаш значи тотално се изгубил човекот. Нека игра со 4-3-3, 4-3-1-2, 4-3-2-1 итн... само да не ја гледам формацијава кога играме во ЛШ. Фактот што и Конте кој е Бог и Батино за 3-5-2, не му успеваше во Европа е доволен показател дека Алегри нема веќе што да бара со таа формација.... а за во Италија е друга приказната... таму ако сака до смрт нека ја користи против Палермо, Киево, Каљари итн.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
lani se pogodi site utakmici na juve da gi izgledam vo grupnata faza, realni bidete, faktot sto ispadnaa vo gurpi e ogromen neuspeh pod difolt ama retko koj od vas ja gledase golemata slika sto e i normalno posle takva eliminacija ... ali, Juve lani u nieden duel ne bea nadigrani, i so real madrid gosti, koi bea sampioni, izgubija poradi sudiska greska a izigraa so muda i bea dostoen protivnik i lani zaedno so dortmund bea jedini sto zdravo im pariraa.
ne mi tekinja so koi bea u grupa, pokraj galata, ali ne e bitno, gosti so niv sto trebae konte da napravi, milion shansi, realizacija nula, mecot so galata doma bese posebna prikazna, primija golovi po bedna reakcija na odbranata, od 2 suta, 2 gola, a oni napred 10000 shansi, i na 0-1, i na 1-1, i na 2-1, za da na kraj primat pacerski gol otkako drogba spusti visoka topka pokraj dvajca mislam fudbaleri na juve, isto bese i u turcija, za toa sekako formacijata ne bese vinovna zasto so bilo koja formacija takvi golovi se primaat, nit bea matirani od krilni pozicii kade e najranliva 352 nit nisto, ednostavno klasicni '' ostrovski '' golovi primija.
I na kraj gosti so galata, koga mecot prodolzi od momentot koga bese prekinat, pa juve fakticki u 45 min ne bea vo moznost po desna strana da napagaat, visha sila bese eliminacijata lani, a ne 352 sistemot, so bilo koj sistem ja mislam deka podobro od ona lani nemase da izigraat, im falese poveke sreka a istata voopsto ja nemaa sto uste poveke bese frustriracki za juve, najmnogu radi naciunot na koj izgubija bodovi doma so galata i gosti so x.
Sto se odnesuva do godinava, od 3 natprevari fakt e deka se nadigrani vo 2, i toa e zagrizuvacki podatok za juve ama dobroto za niv, pak ke kazam, e sto Se e vo nivni race a igraat 2 pati doima, i ednas gosti protiv Malme, shansite seuste se ogromni.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.598
Требаше дронот да лета низ Пиреја :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Се вративме од Атина. Разочарани од резултатот и од играта у прво полувреме. Најмногу разочарани имаше од Пирло дефинитивно. Немаше навивач на стадионот кој не ја искритикува неговата бедна и непрепознатлива игра за него, секоја ебена топка ја продаде на противникот, 2-3 слободни изведе , метри над голот... Друго што многу паѓаше во очи е промајата по страните, мора да игра со 4 позади , едноставно МОРА, го знаат тоа и незнам зошто си играт сеуште курташак... Инаку спасувавме жива глава на излегување од метро за влегување на стадион. Маваа циганите по нас со бакли,шишиња,камења... Еден наш член кој тргна одвоено со помала група Хрвати беше физички нападнат и ограбен пред метрото... Циганарија..... У Торино ќе има реванш, без 4-5 комада не смеат да ги пуштат да си одат...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Оваа изјава ми е интересна во врска со формациите

“Allegri tells me to run off the ball, but the problem is that I should be closer to Andrea, as otherwise I leave him on his own.” - Пол Погба
http://football-italia.net/57608/pogba-juve-lack-something

Кој вика дека треба да е блиску до Андреа? Формацијата? Конте? Алегри?
Ако се формацијата и Конте тогаш Алегри треба да си преиспита кој какви навики има од лани, ако е Алегри тогаш е тотално изгубен и незнај шо бара од играчите. Ова е симптом на човек во паника.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.313
Оваа изјава ми е интересна во врска со формациите

“Allegri tells me to run off the ball, but the problem is that I should be closer to Andrea, as otherwise I leave him on his own.” - Пол Погба
http://football-italia.net/57608/pogba-juve-lack-something

Кој вика дека треба да е блиску до Андреа? Формацијата? Конте? Алегри?
Ако се формацијата и Конте тогаш Алегри треба да си преиспита кој какви навики има од лани, ако е Алегри тогаш е тотално изгубен и незнај шо бара од играчите. Ова е симптом на човек во паника.
Алегри сам рече уште на почеток ќе го користи повеќе напред поради неговиот шут и неговата визија/техника уште ко дојде како тренер, до некни плачеше дека Конте го игра многу понапред а дека Дешамп го ограничвал и терал да не напаѓа толку па му сметаше. Сега му смета дека го терат напред да игра и дека не е ограничен....
“Deschamps asks me to perform to the max, to play my football and give 100 per cent. Here I will have less freedom when defending than I do with Juve and must limit my attacking runs.”

И самиот не знај шо прај поќе, под Конте мораше да трча околу Андреа т.е да е биску до него, сега Алегри го тера да трча без топка а овај е заглавен измеѓу ерата на Конте и Алегри.

Немам видено јавно јас вака играч да тресни дел од тактика и да критикува а постоечки тренер, то шо ти бара то ќе прајш и готово, aко не испадни то шо треба и како треба тренерот ќе си го јади стапот нема шо ти на 21 година да изиграваш Конте на терен и да делиш совети на чоек кој е години во фудбалот дупло повеќе од тебе. Дефинитино примадони станаја фудбалерите.
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Алегри сам рече уште на почеток ќе го користи повеќе напред поради неговиот шут и неговата визија/техника уште ко дојде како тренер, до некни плачеше дека Конте го игра многу понапред а дека Дешамп го ограничвал и терал да не напаѓа толку па му сметаше. Сега му смета дека го терат напред да игра и дека не е ограничен....



И самиот не знај шо прај поќе, под Конте мораше да трча околу Андреа т.е да е биску до него, сега Алегри го тера да трча без топка а овај е заглавен измеѓу ерата на Конте и Алегри.

Немам видено јавно јас вака играч да тресни дел од тактика и да критикува а постоечки тренер, то шо ти бара то ќе прајш и готово, aко не испадни то шо треба и како треба тренерот ќе си го јади стапот нема шо ти на 21 година да изиграваш Конте на терен и да делиш совети на чоек кој е години во фудбалот дупло повеќе од тебе. Дефинитино примадони станаја фудбалерите.
Дека не смеат да дискутираат вакви работи пред новинари е повеќе од јасно. Е сега да речиме дека има вистина, проблемот е дали Алегри барал Погба да ги работи и двете нешта или на овај не му се бендисва улогата.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.639
Поени од реакции
5.317
Дека не смеат да дискутираат вакви работи пред новинари е повеќе од јасно. Е сега да речиме дека има вистина, проблемот е дали Алегри барал Погба да ги работи и двете нешта или на овај не му се бендисва улогата.
Тоа е работа што треба да му ја кажи на интерен состанок, а не во јавност. Макар, што можам да му го простам тоа на Погба.

Погба е сеуште млад играч, млади години, а околу него се крева толкава прашина во медиумите, прашина која тешко може да се издржи поготово психички, и затоа прави вакви помалку неумесни изјави по медиумиве од типот на изјавава со Алегри и со Дешамп. Со тек на време ќе се поправи. Eте денеска има информација дека следниве денови ќе се официјализира продолжувањето на договорот.

На Мората МОРА да му се дава повеќе шанса. Очигледно е дека добро се разбираат со Тевез, и со поголема минутажа, убеден сум дека ќе го сервира она што сите го очекуваат од него.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Макс ќења и со Погба и со Тевез и со Љоренте\Мората.
Првиов е заглавен на ничија земја , нит напред нит назад, Тевез преголем простор покрива т.е има огромна слобода на движење, а кога тој ќе се повлече поназад , Нандо\Мората остануваат сами напред и не се продуктивни.А вчера најмногу се посра со тоа што го стратуваше Пирло пред Маркисио.Маестрото е маестро, ама не е помлад од пред 4 години.Постар е , неможе да се справи со ваков ритам и пресинг .Нему му е потребно дозирање на минутажата.

И средината му е раштимана , у претходните сезони сме имале слични вакви утакмици ама никад не сме имале онаква промаја на средина.

Крајно време му е да се среди и да се одлучи што сака од поедини фудбалери и кои ќе бидат нивните задачи на теренот,инаку ништо не правиме.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Незнам дали забележавте ама кога не игра Љоренте не игра ни Тевез.
Љоренте е тој што му прави простор на Тевез измеѓу средината и нападот. Е сеа проблем е што така игра само еден напаѓач, мора да се мени формација.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
lani se pogodi site utakmici na juve da gi izgledam vo grupnata faza, realni bidete, faktot sto ispadnaa vo gurpi e ogromen neuspeh pod difolt ama retko koj od vas ja gledase golemata slika sto e i normalno posle takva eliminacija ... ali, Juve lani u nieden duel ne bea nadigrani, i so real madrid gosti, koi bea sampioni, izgubija poradi sudiska greska a izigraa so muda i bea dostoen protivnik i lani zaedno so dortmund bea jedini sto zdravo im pariraa.
ne mi tekinja so koi bea u grupa, pokraj galata, ali ne e bitno, gosti so niv sto trebae konte da napravi, milion shansi, realizacija nula, mecot so galata doma bese posebna prikazna, primija golovi po bedna reakcija na odbranata, od 2 suta, 2 gola, a oni napred 10000 shansi, i na 0-1, i na 1-1, i na 2-1, za da na kraj primat pacerski gol otkako drogba spusti visoka topka pokraj dvajca mislam fudbaleri na juve, isto bese i u turcija, za toa sekako formacijata ne bese vinovna zasto so bilo koja formacija takvi golovi se primaat, nit bea matirani od krilni pozicii kade e najranliva 352 nit nisto, ednostavno klasicni '' ostrovski '' golovi primija.
I na kraj gosti so galata, koga mecot prodolzi od momentot koga bese prekinat, pa juve fakticki u 45 min ne bea vo moznost po desna strana da napagaat, visha sila bese eliminacijata lani, a ne 352 sistemot, so bilo koj sistem ja mislam deka podobro od ona lani nemase da izigraat, im falese poveke sreka a istata voopsto ja nemaa sto uste poveke bese frustriracki za juve, najmnogu radi naciunot na koj izgubija bodovi doma so galata i gosti so x.
Sto se odnesuva do godinava, od 3 natprevari fakt e deka se nadigrani vo 2, i toa e zagrizuvacki podatok za juve ama dobroto za niv, pak ke kazam, e sto Se e vo nivni race a igraat 2 pati doima, i ednas gosti protiv Malme, shansite seuste se ogromni.
Тоа шо не беа надиграни (всушност беа во второто полувреме од Јуве-Реал што заврши 2-2 во Торино), не значи дека не заслужија да испаднат. Со ништо не може да се оправдат нерешените од првите две кола против Копенхаген и Галата и со ништо не може да се оправда поразот вчера иако имаа еден куп шанси. Да земам да бројам колку пати Јуве нема реализирано еден на еден со голманот во ЛШ, ќе дојдеме до фрапантна бројка која што претворена во голови би значела лесни квалификации. Затоа во претходниот пост реков дека во фудбалот има нешто над тие системи и формации на теренот, а тоа е ефикасноста, концентрацијата и одлучноста пред противничкиот гол, како и ниската граница на загубени топки во дефанзивниот дел или во оној пред одбраната.

Минатата година против Копенхаген во гости се изнашутираа во голманот во еден на еден ситуации, барем 4 или 5 пати. Срамота беше тоа. Голот за 0-1 од Галата што го примивме во Торино беше повторно класична индивидуална грешка, кога Бонучи се обиде да врати кон Буфон но преслабо ја шутна топката, Дрогба стигна пред Џиџи и поентираше.

Исто и голот против Реал дома за 1-1 на почетокот на второто полувреме Касерес му додаде на Роналдо и овој си изигра лесно дупли пас со Бенезема и даде гол.

Болни се ваквите работи, особено кога се знае дека ЛШ е кратко натпреварување и таму индивидуалните грешки имаат најголем удел, а тие како за инат имаат направено повеќе индивидуални грешки во ЛШ во последните две сезони, отколку вкупно во Италија во сите три. Срамно и недопустливо е тоа што на тие натпревари каде што треба најмногу да се внимава, играчите на теренот ги имаат направено најголемите глупости. Од промашувања еден на еден, се до додавања на противнички играч за да си даде гол.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Иста е формацијата,исти се и играчите од лани,али победничкиот менталитет не е ист.Играат без муда,без жар,без мотивација ко да освоиле триплете лани.А баш во ЛШ треба да се најмотивирани после елиминацијата од минатата сезона.
Имало слаби партии и под водство на Конте,али да бидеш надигран на 2 од 3 натпревари во ЛШ,еден Сасуоло да ти покажува заби во Серија А,да немаш шут на гол цел меч против Атлетико,и ебаниот Олимпијакос да те напика во шеснаесетник цело полувреме и да не ти даде да шутнеш од игра ни да створиш шанса цели 45 минути,е такви партии немало.

Нејќам да правам споредби Конте-Алегри нит па да го плукам Алегриво,али нешто дефинитивно мора да менува.3-5-2 мора да ја мења за во ЛШ,тоа требаше да му е јасно уште кога дојде во Јуве.Никогаш во кариерата не ја користел оваа формација,нит па знае да ја користи како Конте.И вчера се виде,а и изјавава на Погба само потврди,дека ни сам не знае што сака од играчиве во формацијава,не знае да ги позиционира,а вчера и утна и со изборот на играчи(читај Пирло).
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Нашиот главен проблем во ЛШ, проблем што требаше да го реши управата а не го направи тоа е следниов:

Имаме премногу технички лимитиран состав, неспособен да игра брза игра, да создава контри и да поентира од истите. Се знае што се мисли под технички лимитиран состав. Главна закана во нападот од страните ни се Асамоа и Лихштајнер, додека од средината Видал и Погба. Сите овие играчи го немаат оној збир на техника и брзина неопходен за да се биде успешен на европско тло. Во ваков случај не може да помогне напаѓач, или пак играч од централна средина. Гледаме што се случува со Тевез, мора да се враќа назад за да ја пренесе топката побрзо во противничката половина, а со тоа губи нападот бидејќи неговиот партнер останува сам и претешко е да се справи.

Овој проблем да се надмине не се потребни играчи од централна средина какви што имаме, ниту пак напаѓачи што треба да стојат поблиску до шеснаесетникот за да не се изгуби од ефикасноста. Потребни се играчи кои играат измеѓу средината и нападот и тоа се токму тие играчи со техника+брзина какви што се неопходни во ЛШ, а какви што ние немаме. Буквално немаме ниеден.

Лесно се воочува тоа кога ќе се погледнат играчи како Ди Марија, Ројс, Бејл, Геце, Хазард, Робен, Давид Силва, па малку подоле Санчез, Вилијан, Шакири оние другите од Дортмунд што играат во офанзивниот дел, а да не ги ни споменувам Роналдо или Бејл. Ниту пак ги имаме Лукас, Лавеци или Пасторе од ПСЖ. Уште подоле, ние немаме ни играчи како Олимпијакос вчера што покажа дека се потребни. Домингез, Касами, Афелај.

Аналогно на тоа што во тимот немаме играч со брз прв чекор, со способност за дриблинг и реализација не натерува секогаш да играме формациски поставено, без можност за контра напади. Секој напад на Јуве, како минатите сезони така и оваа мора да почне од одбраната, па да се гради, гради и се така додека не се постигне гол. Така се игра всушност против мали тимови кои се бранат, но контрата во ЛШ е многу силно оружје и притоа мора да се користи. Еве видете убаво каков гол примивме. Изгубена топка, три додавања од противниците и оп голче. Јуве не е способен ни таква брза контра да организира, што почнува од во противничката половина, а камоли да организира контра што почнува од сопствената половина.

Со тие организирани напади, никогаш нема да може да успееме. Потребна во ЛШ е брзина и ефикасност, која ја носат играчи кои играат меѓу средината и нападот. Формациски во 3-5-2 таков играч не може да се имплементира, но дури и да се смени формацијата пак ќе е џабе затоа што немаме нитуеден адекватен играч за лево, десно офанзивно крило или пак за позицијата зад центарфорот.

Вчера индивидуално сум задоволен само од Мората. Иако требаше да постигне гол, сепак дечкото има многу солидна техника и доста е способен дури и сам да игра еден на еден. Брз чекор има за напаѓач, многу е покорисен од Љоренте и мора да игра во прв тим. Многу повеќе играчи со неговата техника ни се потребни, но малку поназад на теренот и се разбира со поинакви карактеристика. Од друга страна разочаран сум од Пирло се разбира, кој ја изигра најлошата утакмица од кога е во Јуве и разочаран сум од Тевез. Тој како поквалитетен играч, мораше подобро да се снајде во неколку ситуации посебно во две кога не го забележа Мората осамен, бидејќи главата му беше во земјата. Разочаран сум и од Киелини кој многу паничеше, а исто сум разочаран и од Алегри индивидуално како тренер, многу подобро можеше да го подготви натпреварот вчера. На крај краева, тој беше доведен во Европа да промени нешто, а во Италија да се задржи на истото ниво. Голем промашок му се првите три натпревари во ЛШ и иако има шанси за квалификации сепак мислам дека притисокот ќе ги дотепа и пак некоја грешка ќе доведе до неповолен резултат.

Многу работи има за разгледување, ова е и онака долг пост така а ќе завршам со она што сепак ме разочара најмногу. Тоа беше општиот впечаток и немањето доверба дека ќе се смени резултатот на напреварот и покрај шансите кои ги имавме. Играчите како да не веруваа дека можат да постигнат гол и колку и чисти шанси да имавме тие пак ќе завршеа во рацете на голманот. Тоа чувство на неспособност најмногу ме разочара.
 
Последно уредено:

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Нашиот главен проблем во ЛШ, проблем што требаше да го реши управата а не го направи тоа е следниов:

Имаме премногу технички лимитиран состав, неспособен да игра брза игра, да создава контри и да поентира од истите. Се знае што се мисли под технички лимитиран состав. Главна закана во нападот од страните ни се Асамоа и Лихштајнер, додека од средината Видал и Погба. Сите овие играчи го немаат оној збир на техника и брзина неопходен за да се биде успешен на европско тло. Во ваков случај не може да помогне напаѓач, или пак играч од централна средина. Гледаме што се случува со Тевез, мора да се враќа назад за да ја пренесе топката побрзо во противничката половина, а со тоа губи нападот бидејќи неговиот партнер останува сам и претешко е да се справи.

Овој проблем да се надмине не се потребни играчи од централна средина какви што имаме, ниту пак напаѓачи што треба да стојат поблиску до шеснаесетникот за да не се изгуби од ефикасноста. Потребни се играчи кои играат измеѓу средината и нападот и тоа се токму тие играчи со техника+брзина какви што се неопходни во ЛШ, а какви што ние немаме. Буквално немаме ниеден.

Лесно се воочува тоа кога ќе се погледнат играчи како Ди Марија, Ројс, Бејл, Геце, Хазард, Робен, Давид Силва, па малку подоле Санчез, Вилијан, Шакири оние другите од Дортмунд што играат во офанзивниот дел, а да не ги ни споменувам Роналдо или Бејл. Ниту пак ги имаме Лукас, Лавеци или Пасторе од ПСЖ. Уште подоле, ние немаме ни играчи како Олимпијакос вчера што покажа дека се потребни. Домингез, Касами, Афелај.

Аналогно на тоа што во тимот немаме играч со брз прв чекор, со способност за дриблинг и реализација не натерува секогаш да играме формациски поставено, без можност за контра напади. Секој напад на Јуве, како минатите сезони така и оваа мора да почне од одбраната, па да се гради, гради и се така додека не се постигне гол. Така се игра всушност против мали тимови кои се бранат, но контрата во ЛШ е многу силно оружје и притоа мора да се користи. Еве видете убаво каков гол примивме. Изгубена топка, три додавања од противниците и оп голче. Јуве не е способен ни таква брза контра да организира, што почнува од во противничката половина, а камоли да организира контра што почнува од сопствената половина.

Со тие организирани напади, никогаш нема да може да успееме. Потребна во ЛШ е брзина и ефикасност, која ја носта играчи кои играат меѓу средината и нападот. Формациски во 3-5-2 таков играч не може да се имплементира, но дури и да се смени формацијата пак ќе е џабе затоа што немаме нитуеден адекватен играч за лево, десно офанзивно крило или пак за позицијата зад центарфорот.

Вчера индивидуално сум задоволен само од Мората. Иако требаше да постигне гол, сепак дечкото има многу солидна техника и доста е способен дури и сам да игра еден на еден. Брз чекор има за напаѓач, многу е покорисен од Љоренте и мора да игра во прв тим. Многу повеќе играчи со неговата техника ни се потребни, но малку поназад на теренот и се разбира со поинакви карактеристика. Од друга страна разочаран сум од Пирло се разбира, кој ја изигра најлошата утакмица од кога е во Јуве и разочаран сум од Тевез. Тој како поквалитетен играч, мораше подобро да се снајде во неколку ситуации посебно во две кога не го забележа Мората осамен, бидејќи главата му беше во земјата. Разочаран сум и од Киелини кој многу паничеше, а исто сум разочаран и од Алегри индивидуално како тренер, многу подобро можеше да го подготви натпреварот вчера. На крај краева, тој беше доведен во Европа да промени нешто, а во Италија да се задржи на истото ниво. Голем промашок му се првите три натпревари во ЛШ и иако има шанси за квалификации сепак мислам дека притисокот ќе ги дотепа и пак некоја грешка ќе доведе до неповолен резултат.

Многу работи има за разгледување, ова е и онака долг пост така а ќе завршам со она што сепак ме разочара најмногу. Тоа беше општиот впечаток и немањето доверба дека ќе се смени резултатот на напреварот и покрај шансите кои ги имавме. Играчите како да не веруваа дека можат да постигнат гол и колку и чисти шанси да имавме тие пак ќе завршеа во рацете на голманот. Тоа чувство на неспособност најмногу ме разочара.
Све кажа Мондо(y)
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Абе луѓе што сте се фатиле за таа формација бе, гледате дека пристапот кон играта е проблемот.
Скроз истата ситуација како и со Атлетико Мадрид. Неборбени, неконцентрирани, па не ме зезајте, Видал дава топки у празно, Пирло неможе да погоди пас од 10 метри, основни фудбалски вештини.
Никаков пресинг, никаков жар во играта.

Истите проблеми како и Конте, немање муда да се нападне од прва минута, да примиме гол па после ќе играме како што треба, милион ситуации имало такви минативе сезони, еве сега истото е!

Пиша некој погоре, играме како да сме освоиле триплете три пати по ред, па сега ни се здосадило, а не како да не избациле уште у нокаут фаза минатата сезона.

Пирло игра ради неговите балон топки, префрлување на средината, опасен завршен пас, опасни ситуации од корнер и слободен удар. Вчера? НИШТО. Тотално ништо од ова.
Од слободен удар од негова позиција го префрлува голот за едно 5 метри. Како е крива формацијата за ова?
Уште неможам да го сфатам потегот да го остави Маркисио на клупа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom