Фан Клуб: Јувентус

Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
Да те прогласи Syn за доктор не е добро. Го упропасти проф. д-р Видиќ, сега ќе го исбаксузира и Конте.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Конте од грда фаца, одбивна, никаков, идиот, ќељф, арогантен премина во доктор
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Да те прогласи Syn за доктор не е добро. Го упропасти проф. д-р Видиќ, сега ќе го исбаксузира и Конте.
vidic e super igrac, macari e uzasen trener, sto ne e jasno :)
taka i tuka, konte za alegri e doktor, bar sega za sega, so toa sto go pokazale vo nivnite skromni karieri, iako konte e so pomalo iskustvo, ali alegri forsira nesto sto on nikogas ne go preferiral, donesen bese vo juve da donese nekakov novitet, nov sistem na igra koj ke zapali najmnogu vo evropa, a ne da igra nesto sto za juve e proverena varijanta no so drug trener, klucno u celiot muabet. :)

Конте од грда фаца, одбивна, никаков, идиот, ќељф, арогантен премина во доктор
ja nikad ne sum go vregjal, taka da na pogresno mesto go adresiras ova.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.571
Поени од реакции
3.266
ednas ja forsirase, so bolonja gosti, i nisto posebno pa si se vrati na staro, ova bese nekolku utakmici pred da pie otkaz.
a tuka ja forsira radi konte, go kopira, si tera na isprobana varijanta ali defakto ne e covek koj vo juve ja adaptiral i usovrsil taa formacija, tuku toa bese konte, a ima razlika od trener do trener i kat tad, koga ke dojdat prvite branovi na nevolja, tipot ke pocne da se gubi, za razlika od konte ( hint, ishodot posle lanskiot debakl vo firenca ).

abe konte e konte, kako da vi kazam, si znaete vie, doktor. :)
Kineski Conte
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
vidic e super igrac, macari e uzasen trener, sto ne e jasno :)
taka i tuka, konte za alegri e doktor, bar sega za sega, so toa sto go pokazale vo nivnite skromni karieri, iako konte e so pomalo iskustvo, ali alegri forsira nesto sto on nikogas ne go preferiral, donesen bese vo juve da donese nekakov novitet, nov sistem na igra koj ke zapali najmnogu vo evropa, a ne da igra nesto sto za juve e proverena varijanta no so drug trener, klucno u celiot muabet. :)


ja nikad ne sum go vregjal, taka da na pogresno mesto go adresiras ova.
Ме нервира кога пола интеристи, миланези, романисти го вреѓаја а мислам дека ти рече дека е арогантен :) сега искрено коќе видам дека истите фаци се крстат во него ( значи не е ова за тебе) ми иди не знам :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Малце со ладна глава, поразов не значи ништо. Ако сакаме да поминеме ќе си ги победиме дома Атлетико и Олимпијакос и готова е работата. Ако не ги победиме не ни залужуваме да играме повеќе.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
vidic e super igrac, macari e uzasen trener, sto ne e jasno :)
taka i tuka, konte za alegri e doktor, bar sega za sega, so toa sto go pokazale vo nivnite skromni karieri, iako konte e so pomalo iskustvo, ali alegri forsira nesto sto on nikogas ne go preferiral, donesen bese vo juve da donese nekakov novitet, nov sistem na igra koj ke zapali najmnogu vo evropa, a ne da igra nesto sto za juve e proverena varijanta no so drug trener, klucno u celiot muabet. :)
Добро, ти ептен озбилно си ја сватил работата... :)

А мислам дека тоа беше наредба од врвот и договор со играчите да не се менува формацијата. Што е исто, а што различно можеш да видиш и од изјавите на фудбалерите. Конте направи одлична работа и тука нема збор, јас само малку сум скептичен колкав е неговиот лимит, тука мислам дека е преценет.

И дали Видиќ е супер или бил супер е исто интересно за дискусија...
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.218
Поени од реакции
5.124
Ме нервира кога пола интеристи, миланези, романисти го вреѓаја а мислам дека ти рече дека е арогантен :) сега искрено коќе видам дека истите фаци се крстат во него ( значи не е ова за тебе) ми иди не знам :D
Ја од секад сум.......ок не сум го сакал Конте :icon_lol:, али немам лошо мислење за него ко што имам пример за Мацари ( уште со Наполи се виде колку не го бива). Конте е боље трењер од Алегри нема дискусија тука.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Овој пораз едно ни кажа ако сите сте паметни и вие така ке размисувате Пирло више не е за фудбал професионал зборувам, време е човек да се пензионира или да игра во Америка, 60 минути со него за Олимпијакос бевме дрва, ниеден шут упатен и процентот на топката не беше на наша страна за после Маркизио да влезе на местото на Пирло и се да се смени на наша полза.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Алегри ако продолжи вака нема да трае многу тотално не иновативен тренер кој незнае да ги мотивира играчи од типот на
Тевез,Видал,Погба,Азамоа итн кој се и тоа како звучни имиња во фудбалот.Седи статичен цела утакмица не го даде ни камерата за разлика од Конте кој скокаше на секој фаул не сакам да ги споредувам ама можеше да се најде боље тренер вака може да ги изгубиме и овие играчи што играме наместо подобро ќе крпиме со играчи од калчото со тие толку !!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Добро, ти ептен озбилно си ја сватил работата... :)

А мислам дека тоа беше наредба од врвот и договор со играчите да не се менува формацијата. Што е исто, а што различно можеш да видиш и од изјавите на фудбалерите. Конте направи одлична работа и тука нема збор, јас само малку сум скептичен колкав е неговиот лимит, тука мислам дека е преценет.

И дали Видиќ е супер или бил супер е исто интересно за дискусија...
ne veruvam deka e naredba od vrvot, tebe vrvot ako ti nareduva kako da igras, pisi propalo druze, bem ti i menadzer i se, ko berluskoni sto se mesa u rabotata na trenerite pa eve kaj milan rozi cvetaat vo posledni nekolku sezoni. Alegri si imase odvrzani race rabota vo pogled na taktikata, ako za nesto moze da go rebraat toa se transferite i zatoa im odgovara zasto u Milan mame mu izebaa a on kjutese, ne vrsese nikakov pritisok, tie silva i ibra u edno leto mu gi shitkaat on osmehot standard :)
Konte vo ovoj pogled bese (y), the way it should be this days so Shampionite na klupa.

za vidic, ne e tema na muabet tuka, bujrum na tema inter ako ti se nacnuva toa ili serija A, samo da ti posocam deka na 32 godini defanzivec ne zaborava da igra fudbal, ko sto ne zaboravija igracite na inter da igraat fudbal 3 meseci po trojnata no so nov trener, koga milito bese amater, a odbranata jad i beda. :)

ajde, On, pak mislam deka juve ke idat dalje, Se e vo nivni race, doma igraat so grcite i atletiko, i gosti so autsajderot vo grupata, seuste sansite im se ogromni, daleku bolji od lani na primer koga se stavija vo situacija da ne smeat da izgubat na sjebano gostuvanje vo istambul.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Малце со ладна глава, поразов не значи ништо. Ако сакаме да поминеме ќе си ги победиме дома Атлетико и Олимпијакос и готова е работата. Ако не ги победиме не ни залужуваме да играме повеќе.
Добро викаш, ама што ако Алегри не ги научи грешките со формацијава, неиграњето на Маркизио на местото на Пирло,плус еве три натпревари не ме бендисува формава на тимов воопшто...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Добро викаш, ама што ако Алегри не ги научи грешките со формацијава, неиграњето на Маркизио на местото на Пирло,плус еве три натпревари не ме бендисува формава на тимов воопшто...
Не дека Пирло заборави да игра, но не е во форма поради паузата, а за да се врати да игра како што знае му требаат утакмици.
Алегри погреши што вечерва го стави да игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom