Фан Клуб: Јувентус

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Нема потреба од удирање аларм, бар не сеуште. Ми се бендиса како Алегри фрли се на офанзива и ја смена формацијат аво второто кгоа виде дека неоди.
Ти се допаѓа дека ги пушти Коман и Џио и на нив пробувавме центаршутеви :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.309
Ти се допаѓа дека ги пушти Коман и Џио и на нив пробувавме центаршутеви :D
Истото го игравме и под Конте а го немаше Локи центар-шутеви... не знам зотшо ни како.

Ми се допадна онај став 'не остануваме на 1 бод, сакаме 3. НАПАД ! ' :D

btw Џио даде гол со гла на тренинг вчера :D
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Истото го игравме и под Конте а го немаше Локи центар-шутеви... не знам зотшо ни како.

Ми се допадна онај став 'не остануваме на 1 бод, сакаме 3. НАПАД ! ' :D
И Конте у вакви ситуации увек идеше у НАПАД и по победа... just sayng (y)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.309
И Конте у вакви ситуации увек идеше у НАПАД и по победа... just sayng (y)
Точно неможам да речам не иако знаеше да напрај замена на пр Падоин во игра кога бркаме резултат :).
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.309
Па и немаше друга опција на клупа .
И то точно само смешно ми падна во моментот морав да го напишам. Бркаме резултат и го гледаш падоин кај шо се самомотивира, со бендтнер до него а Вучинич си ѕирка :D
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
109
Поени од реакции
185
Треба сега Падоин максимално да се искористи во среда, посекако ќе го немаме на располагање на следната во првенствово :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Жими онаквото, Видал можеше бар на клупа да му биде Маркисио мораше да биде стартер , па некаде околу 60 да го вадеше Пирло да влезеше Переира.
За мене моментално Переира е задолжителен за у прв состав, со Погба и Маркисио.

Околностите се такви што играме со Сасуоло, и требаше и со втор состав да ги добиеме, Видал нема потреба толку да се форсира, а како што кажав, Переира е во страшна форма и одлично освежување за тимот. Не сметам дека требаше Видал да биде во тимот за овој натпревар.

Можеби грешката треба да се бара во нападот, Љоренте е тотално аут, дури и ги губи дуелите што претходно лесно ги добиваше. Можда требаше да се почне со некој од Коман или Џио...

И да, Евра сега за сега не се покажува како никакво засилување, баш напротив.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
И то точно само смешно ми падна во моментот морав да го напишам. Бркаме резултат и го гледаш падоин кај шо се самомотивира, со бендтнер до него а Вучинич си ѕирка :D
Затоа треба уште повеќе на поединци да им е јасно дека огромна заслуга имаше Конте што освоивме 3 врзани скудета а до пред ласнката сезоана најдобар напаѓач у тимот ни беше Вучинич.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.309
Затоа треба уште повеќе на поединци да им е јасно дека огромна заслуга имаше Конте што освоивме 3 врзани скудета а до пред ласнката сезоана најдобар напаѓач у тимот ни беше Вучинич.
Zasluzen e normalno 3 skudeta so red. Ama mora da se priznaj osven ovaa godina nemavme vistinska konkurencija a lani roma nemase klupa. Lako polako se ke bidi momentalno treba LS da nie prioritet
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
А да го оставиме Лоренте у Сасуоло да си го земеме Заза,не стварно е тапа Лоренте сезонава мора нешто да се промени и Алегри мислам дека сепак се измеша со измените незнаеше кај тера мењаше формација на 15 мин ама џабе кога не знае што игра.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Aман бе една нерешена и смак света прогласивте.Чил ајде,лани ова време бевме неколку бода негатива зад Рома,сеа сме први.Слушајте ми го зборот,ќе си почекаат Рома минимум уште оваа сезона за скудето.А ко што се малери ништо чудно догодина Интер и Милан да се појачаат,па да пак да не дојдат они до титула.Боље што се деси киксов сега него у некој натпревар против ривал или недај боже ЛШ па да ни сјебе и морал,и самодоверба и све по список.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.309
Vidal: 'Lies about Juve row'

Arturo Vidal released a statement assuring media reports of a row with Juventus and fine for a bar brawl are untrue.

The Chile international was left out of the 1-1 draw with Sassuolo due to fitness concerns after international duty, but the reports continue in Italy and South America that he could be sold in January.

“Following the latest ‘information’ appeared in the media over the last few days, I want to clarify a few things,” wrote Vidal in Spanish on Twitter.

“My rapport with everyone at Juventus is very good. My teammates, the coaching staff and the directors have trust in me and I in them.

“The club did not fine me. The reports on this are erroneous and in many cases done with malice.

“My knee is very good. With hard work I will reach my best physical form, but I was recovering from an operation and have therefore not been able to complete the same pre-season training schedule as my teammates.

“I am 100 per cent committed to my club and to Chile. I hope to win titles with both these teams.

“I hope that with this comment I have correctly informed everyone. I am sure the malicious people out there will continue to lie, but I cannot do anything to avoid that.

“Hugs, Arturo.”
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Единствен кривец за нерешеното денес е Алегри. Покастрофална трансформација од една во друга немам видено. Од кога се префрливме од 3-5-2 во 4-3-3 не оформивме ни една асална шанса. Очаен потег за да се добие прилично на изглед лесен натпревар.

Да се разбереме, според мене тренерот треба да зема најголема заслуга за успехот на еден тим, но исто така треба да зема и најголема критика за неуспехот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom