Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Ама не стварно.... последните 15 минути со Тевез, Коман и Џовинко напред, напаѓавме по страните, со многу нафрлања. Мислам која е логиката во ова? Да беше Љоренте уште во напад па ај ќе речевме има логика, ама играчиве направија повеќе нафрлања додека тројцава миџети беа во напад, одколку кога Љоренте беше во игра. Како да се изгуби Алегриво, последните 15-20 минути игравме мислам со 4-3-3 формација, а за да играш со таа тактика, треба во шпицот во нападот да имаш висок, робусен голгетер, а не Коман или Џовинко да ти шетаат таму.
Огбона вчера и покрај неговите глупави шутеви кои завршуваа преку стадион, го одигра можеби најдобриот меч во црно-белиот дрес. Против послаби екипи, човекот може да го користиме како бек, претежно кога ќе играме со 4-ца во одбрана. Таква градба на тело има Огбона, што кога ќе ја загради топката, многу тешко може да му ја одземеш... според мене црнчиштево апсолутно и максимално ги искористи повредиве на Барѕаљи, Касерес и Мароне во одбраната, и покажа дека не е дојден во клубов за да грее клупа (y)

Против Јужниве се освен победа ќе го сметам за неуспех (Ова го кажав во стилот на Мондо :cool: )[DOUBLEPOST=1413698233][/DOUBLEPOST]
Овој па коа ќе пише „се да му ебам“.. Дете дај смири тоа пубертетските хормони
Ако те нервирам со моите постови, имаш опција да ме игнорираш. Кис4е
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Се освен победа вез примен гол ќе биди неуспех. За да биди во стилот на мондо.

Инаку мечот вчера беше заебанција, тимот беше раштиман оркестар ама севкупната кривица не е на алегри, иако ќе му пишам минус шо дозволи да играме англиски меч со многу трчање наместо да штедиме сила. Еве алегри пример не е крив шо коман беше катастрофално лош. Она ме потсеќа на мене со две леви кога играм фудбал. Ајде детето можи треба да порасни ама кога му ја видов фацата на алегри помислив дека ќе го менва надвор со миџетот.
Переира, искрено мене сеуште ме нема убедено дека треба да игра во јуве, па уште помалку дека треба да е првотимец.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Сете те се дека и под водсво на Конте ретко сме победувале после репрезентативни обврски едино ако тимот играл со одморен со состав ...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Мароне и Ромуло се враќат против Палермо. Маркизио ќе го замени Пирло против Олимпијакос, Алегри се потпира на Љоренте ама имал болки во грбот така да се очекува Мората да игра :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Последниот натпревар кај Јужниве...


Кој страшен удар го имаше Недвед од дистанца, какви само бомби удираше надвор од шеснаесетникот... :cuc: После Недвед долго време немавме некој играч што можел да ја акне топката од пола терен, и да заврши во мрежата, ама сега тука е Погба.... можеби се тотално различни играчи, иако двајцата играат/ле во средината, ама важно добивме играч со разорен шут од далечина :pipi:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
DeviAngel напиша:
Turan: Juve toughest team faced



Atletico Madrid’s Arda Turan says Juventus are the toughest team he’s faced in his time at Vicente Calderon.

The Bianconeri visited Atleti in the last round of Champions League matches, with Turan's header sealing a 1-0 victory for the Spanish champions.

Despite that victory, the Turkey international has singled out the Old Lady as the toughest test his side have faced of late.

“In my four years here, the toughest game I’ve experienced was that Champions League home game against Juventus,” Turan has told FIFA’s official website.

“Against Barcelona you know they’ll have the lion’s share of possession, against Madrid you need to stop their counter-attacks, but the Juve game was just tremendous.

“We have a lot in common - they are very strong and they made us really run and work hard. We didn’t play especially well, but we stuck to our style and managed to win.”

Turan then looked ahead to his side’s trip to Malmo, with Juventus taking on Olympiacos in the other Group A match, and believes the Swedish side’s resilient performance on matchday one in Turin means they must be respected.

“We’ll need to be careful against Malmo – we have a lot of respect for them.

“At home they play very well and remember they went in 0-0 at half time away to Juve. This is the Champions League and if we’re careless or adopt an attitude of ‘we’re a big team, we’ll win all our games’, then we’ll be eliminated pretty quickly.”
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Погба да го има шутот на Недвед уште многу треба да тренира.[DOUBLEPOST=1413907580][/DOUBLEPOST]Погба да го има шутот на Недвед уште многу треба да тренира.

Еве го целиот хајлатс од таа утакмица 2003. Си заборавил дека и првиот гол го даде Недвед :pipi:

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Погба да го има шутот на Недвед уште многу треба да тренира.
Да треба уште да јади бурек за да го стигне Недвед... ама е најблиското нешто до Павел според шутот


(сега ќе се јави деви и ќе го дрви за маркизио како тоа имал најдобар шут од сите играчи)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
Да треба уште да јади бурек за да го стигне Недвед... ама е најблиското нешто до Павел според шутот


(сега ќе се јави деви и ќе го дрви за маркизио како тоа имал најдобар шут од сите играчи)
само в' уста ти сум да го ебам :D

Видал има добар шут само не знам зошто Конте му ги забрани шутовите од далеку, Маркизио тек тук има добар шут надвор од шестнаесетник
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Последниот натпревар кај Јужниве...


Кој страшен удар го имаше Недвед од дистанца, какви само бомби удираше надвор од шеснаесетникот... :cuc: После Недвед долго време немавме некој играч што можел да ја акне топката од пола терен, и да заврши во мрежата, ама сега тука е Погба.... можеби се тотално различни играчи, иако двајцата играат/ле во средината, ама важно добивме играч со разорен шут од далечина :pipi:
Страшни шутери имаше тој Јувентус,Недвед,Дел Пиеро,Каморанези...Злато вредни се вакви играчи кои покрај сите други квалитети имаат и разорен шут и често знаат да решат меч со некој шут од далечина.Недвед нормално се идвојува,затоа што повеќето од головите,едно 80% му се со бомби од дистанца.

Исто и Каморанези од играчиве што играа напред имаше страшен удар.Сеуште во сеќавање ми е голот против Парма,кога буквално му ја скина мрежата на Лупатели:cuc:
Од друга страна овој Јуве,освен Погба и нема некој јак шутер што знае често да запука од далечина.Погба докажа со неколку голови со каков шут располага(нормално треба уште време да помине за да го достигне тој шут на Недвед),али некако оваа сезона,па и минатата се послабо го користи.Дали му е така сугерирано да не форсира и повеќе да подава,не знам.
Нормално не треба да шутира од секаде и да троши топки без везе,али кога се мачи тимот на некој натпревари со создавање на шанси,треба почесто и посмело да шутира кога се има позиција за тоа.
 
A

apidrone

Гостин
На Недвед најбољи гол му е у полуфиналето ЛШ 2003та против Реал, реваншот.[DOUBLEPOST=1413910523][/DOUBLEPOST]Allegri: "Formazione? Sicuri di giocare i quattro difensori, Buffon, Vidal e Tevez. Poi farò le mie scelte"
Формација? Сигурно ќе играат 4 дефанзивци, Буфон, Видал и Тевез. Потоа ќе ја направам својата одлука.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
линк
“Either there is a viable plan for him, or he can leave,” the player’s agent Andrea D’Amico has now told Tiki Taka.

“Giovinco grew up with Juventus, then went out [to Empoli and Parma] and proved his worth.

“It makes me wonder why people are surprised when he plays well. Who would be interested [if her were to leave]? It’s obvious, everyone would be.”

D’Amico also urged Juventus boss Massimiliano Allegri to switch to a 4-3-3 formation to accommodate his client.

“The truth is that Seba, at 27, has reached peak technical and mental condition, and he’s ready to play as a starter for Juve, especially if Allegri changes formation, and abandons Conte’s 3-5-2 in favour of a three-pronged attack.

“Tevez can’t be dropped, that would be unthinkable, and it would be unthinkable to have just an attack of ‘little guys’ [Tevez and Giovinco].

“So we need to think about an attacking trident. Giovinco alongside the Argentine and a choice between Llorente and Morata.
Ја прочитав изјавава на агентот на Џовинко, еднаш. После, уште еднаш и сеуште не можам да си поверувам, како може на ваков НЕСКРИЕН начин да врши класична УЦЕНА. Демек Јуве требало да ја менува формацијата за да може неговото величество Миџетот да игра постојано прва постава. Агентот сигурно на своја рака не ја дава оваа изјава, и сигурно е со знаење на џуџето. На ова неблагодарен вечен таленат, треба со декрет да му се забрани да го спомнува Јувентус, а камоли да го облече уште еднаш дресот.

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.098
Поени од реакции
16.298
линк
Ја прочитав изјавава на агентот на Џовинко, еднаш. После, уште еднаш и сеуште не можам да си поверувам, како може на ваков НЕСКРИЕН начин да врши класична УЦЕНА. Демек Јуве требало да ја менува формацијата за да може неговото величество Миџетот да игра постојано прва постава. Агентот сигурно на своја рака не ја дава оваа изјава, и сигурно е со знаење на џуџето. На ова неблагодарен вечен таленат, треба со декрет да му се забрани да го спомнува Јувентус, а камоли да го облече уште еднаш дресот.

ние формацијата за Дел Пиеро не ја сменавме во времето на Златан, за Џовинко ке ја менваме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom