Фан Клуб: Јувентус

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Големи се шансите Тевез да настапи задутре против Бенфика. Инаку читам по нетов, скоро и да е готова работата со Дрогба за преселба кај нас. Идеални услови за Марота, на Јуни му истекува договорот со Галатасарај, и по се изгледа договорот ќе биде само на една година. Можеби платата ќе му биде малце голема, ама тоа е...

Денес се сретнале нашите челници со неговиот агент.

Само да не биде работата како и со Анелка :(
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Големи се шансите Тевез да настапи задутре против Бенфика. Инаку читам по нетов, скоро и да е готова работата со Дрогба за преселба кај нас. Идеални услови за Марота, на Јуни му истекува договорот со Галатасарај, и по се изгледа договорот ќе биде само на една година. Можеби платата ќе му биде малце голема, ама тоа е...

Денес се сретнале нашите челници со неговиот агент.
И, што си замислува Марота да ја брани титулава во европа лига?o_O Дај боже да ја земиме бај д веј. Дај ти се молам, доста е со издувани балони како него :mad: . Нека пазари нешто младо и квалитетно желно за трчање... ебаго
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ди Марцио е релативно доверлив извор,не лупа глупости,за да биде читан.Можно е да имало контакт со агентот на Санчез,али Барса на крај ќе го има завршниот збор.А пред да го продадат Санчез сигурно ќе сакаат да најдат соодветна замена,нешто што им е оневозможено со забраната за купување играчи,така да ако не им ја укинат забранава трасферов по мене е тешко изводлив
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.569
Топ ќе биде ако го земеме, ама не верувам дека Барса ќе го пушти, пред се заради забраната за трансвери. Мислам дека Санчез веќе грее клупа на Ноу Камп, па затоа го одобрил трансверот со Јувентус, дека тука сигурно (ако се покаже) ќе му биде загарантирано местото во првите 11. Да се надеваме дека Барса ќе извади некое дете од нивната школа, и ќе му дозволи на Санчез да дојде кај нас.

П.С. Многу сум возбуден за утрешниот дуел, последно гостување ни е ова во ЛЕ....:vozbud:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Топ ќе биде ако го земеме, ама не верувам дека Барса ќе го пушти, пред се заради забраната за трансвери. Мислам дека Санчез веќе грее клупа на Ноу Камп, па затоа го одобрил трансверот со Јувентус, дека тука сигурно (ако се покаже) ќе му биде загарантирано местото во првите 11. Да се надеваме дека Барса ќе извади некое дете од нивната школа, и ќе му дозволи на Санчез да дојде кај нас.

П.С. Многу сум возбуден за утрешниот дуел, последно гостување ни е ова во ЛЕ....:vozbud:
И да се покаже, не гледам како би му било загарантирано. Моментално Тевез и Љоренте фантастично функционираат и ќе треба богами добро да се покаже ако сака да игра повеќе од нив.

Мене искрено не ми сфиѓаат вакви шпекулации, Дрогба, Санчез...А што ќе се дешава со Имобиле, Габиадини, Боаки, Берарди...Ќе ги вратат на 28 години и ќе нарекуваат таленти. :facepalm:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.569
И да се покаже, не гледам како би му било загарантирано. Моментално Тевез и Љоренте фантастично функционираат и ќе треба богами добро да се покаже ако сака да игра повеќе од нив.

Мене искрено не ми сфиѓаат вакви шпекулации, Дрогба, Санчез...А што ќе се дешава со Имобиле, Габиадини, Боаки, Берарди...Ќе ги вратат на 28 години и ќе нарекуваат таленти. :facepalm:
4-3-3
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Сега за сега нема никакви индикации дека ќе ја менува формацијата Конте, и тој и Марота знаат дека треба да се донесат 3-4 нови играчи во тимот ако сакаат да менуваат во 4-3-3. Лев бек, крила, итн.

90 посто мислам дека нема да се менува, освен нели како досега, во натпревари кај што се брка резултат или изолирани случаеви како Реал.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Јуве на хартија е гостин и во доста градови низ Италија,али реалноста таму е сосем друга :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.307
Барелона поднесе жалба поради тоа и е дозволено да купува играчи се до последната и конечна одлука, ете ни ја шансата
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Топ ќе биде ако го земеме, ама не верувам дека Барса ќе го пушти, пред се заради забраната за трансвери. Мислам дека Санчез веќе грее клупа на Ноу Камп, па затоа го одобрил трансверот со Јувентус, дека тука сигурно (ако се покаже) ќе му биде загарантирано местото во првите 11. Да се надеваме дека Барса ќе извади некое дете од нивната школа, и ќе му дозволи на Санчез да дојде кај нас.

П.С. Многу сум возбуден за утрешниот дуел, последно гостување ни е ова во ЛЕ....:vozbud:
Последно "гостување" ќе ни биде на Јувентус Стадиум :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom