Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Како се изнервирав на крајот, за малку гол без врска ќе примавме и тоа се почна од катастрофалната реакција на Освалдо кој можеше подобро да ја прими топката и да даде трет гол. Ги преспијав првите 2 гола што значи дека не ги видов во живо, ама мора да кажам дека двата гола кој Џовинко ги постигна оваа сезона вредат дупло повеќе од 7те минатата сезона кои ги даваше на 2-0 и 0-3.

Сепак победа каква што барам секогаш и тоа со сигурна и стабилна игра е она што е најважно. Ете јас што сум толку претпазлив велам дека со оглед на противниците што ги имаме треба во следните 2-3 кола во зависност од резултатите на Рома да го кренеме Скудетото.

:vozbud::vozbud:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Како се изнервирав на крајот, за малку гол без врска ќе примавме и тоа се почна од катастрофалната реакција на Освалдо кој можеше подобро да ја прими топката и да даде трет гол. Ги преспијав првите 2 гола што значи дека не ги видов во живо, ама мора да кажам дека двата гола кој Џовинко ги постигна оваа сезона вредат дупло повеќе од 7те минатата сезона кои ги даваше на 2-0 и 0-3.

Сепак победа каква што барам секогаш и тоа со сигурна и стабилна игра е она што е најважно. Ете јас што сум толку претпазлив велам дека со оглед на противниците што ги имаме треба во следните 2-3 кола во зависност од резултатите на Рома да го кренеме Скудетото.

:vozbud::vozbud:
Наредно ако кикса рома а ние тепаме 1000000000% сме шампиони :D
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Bomba Di Marzio Juventus su Alexis Sánchez :vozbud:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Мислам дека со казната на Барса, неможат да ги продаваат, а ниту да купуваат играчи.... барем јас така мислам :unsure:
Можат да продаваат, но не да купуваат. Сеа можно е Барса да трпат јаки уцени од играчите, поголема плата или си одам. Ако имаат безобразни играчи, ќе го наебат.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Мислам дека со казната на Барса, неможат да ги продаваат, а ниту да купуваат играчи.... барем јас така мислам :unsure:
Mоже да продаваат, и да вратат она што е под договор од позајмица.Можда на крај и ќе се укине забраната ништо не е официјално сеуште.
Битно Санчез пак ќе биде во мода летово... :D

 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Да бидам искрен во последно иако победуваме некако играта не ме радува првите 45 мин ке ги изиграме на ниво вторите се опуштаме па добро бе мајкому стара до толку ли? не можеме да го играме темпото 90 мин ај ке речиш играме недела четврток ама нее одговор тоа нели ги отепуваше конте од трениг летото за да не се случи ова како и да е треба уште 2 кола да се издржи и титулата е наша !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Како се изнервирав на крајот, за малку гол без врска ќе примавме и тоа се почна од катастрофалната реакција на Освалдо кој можеше подобро да ја прими топката и да даде трет гол. Ги преспијав првите 2 гола што значи дека не ги видов во живо, ама мора да кажам дека двата гола кој Џовинко ги постигна оваа сезона вредат дупло повеќе од 7те минатата сезона кои ги даваше на 2-0 и 0-3.

Сепак победа каква што барам секогаш и тоа со сигурна и стабилна игра е она што е најважно. Ете јас што сум толку претпазлив велам дека со оглед на противниците што ги имаме треба во следните 2-3 кола во зависност од резултатите на Рома да го кренеме Скудетото.

:vozbud::vozbud:
играта значително ви падна по излегувањето на Љоренте и Џовинко .. Освалдо и Мирко ниту во еден момент при напад на Јувентус не беа способни да ја задржат топката во свои нозе, да пробат да направат нешто и да покренат некој напад, кога и да дојдеше до нив автоматски за секунда ја губеа, а никој од нив не се потрду да се врати и да ја освои. Тоа беше и причината за иницијативата на Удинезе во второ полувреме .. не верувам дека ќе кажам, но можеби Џовинко би бил повеќе корисен од овие двајца за наредната година ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom