Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Да бидам искрен во последно иако победуваме некако играта не ме радува првите 45 мин ке ги изиграме на ниво вторите се опуштаме па добро бе мајкому стара до толку ли? не можеме да го играме темпото 90 мин ај ке речиш играме недела четврток ама нее одговор тоа нели ги отепуваше конте од трениг летото за да не се случи ова како и да е треба уште 2 кола да се издржи и титулата е наша !
Со согласувам дека има некоја криза што трае скоро 2 месеца, каде што не се гледа воопшто нашата вообичаена игра, ама мислам дека првпат после тие два месеца ова е да изиграме на ниво, како што му доликува на овој Јуве на Конте.

Со исклучок на последните 5 минути, каде што имаше огромно опуштање, цел натпревар го држевме под контрола. Незнам за вас, ама јас сум задоволен од овој натпревар, конечно после 2 месеци.

Друга работа, Џовинко. Изгледа дека не било до свирежите како што тврдеа тука некои, туку требало да му се даде малку повеќе шанса и еве го одма влегува во ритам. Премногу ми е мило за него. А со голов што е карактеристичен за класично крило уште еднаш потврдува дека ќе биде многу подобар како крилен напаѓач во 4-3-3.

Дали некој примети со Лион(ми се чини), кога излегуваше Вучинич дека му свиреа? Или јас сум грешка, пошто глеав на стрим и не беше нај нај гласот, ама така ми се причини.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Која мотивација ја дава човече, при толку победи на секој нареден гол се радува како да е постигнат во финале на ЛШ и тоа во 90+ мин.
:cuc:
Љубов кон клубот.. И јас сум ист таков, без разлика што играме против слаби или јаки или водиме многу или малку
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Да бидам искрен во последно иако победуваме некако играта не ме радува првите 45 мин ке ги изиграме на ниво вторите се опуштаме па добро бе мајкому стара до толку ли? не можеме да го играме темпото 90 мин ај ке речиш играме недела четврток ама нее одговор тоа нели ги отепуваше конте од трениг летото за да не се случи ова како и да е треба уште 2 кола да се издржи и титулата е наша !
И мене не ми се свиѓаше играва последниве утакмици ама оваа утакмица си беше таман,поише би кажал играат тактички подисциплинирано за разлика од претходните две години,намерно го забавуваат темпото на игра после водство како вчера со Удинезе а не дека се опуштаат и слично,попаметно играат затоа што имаат доста утакмици,резултатите се на страната на Конте.[DOUBLEPOST=1397574290][/DOUBLEPOST]
играта значително ви падна по излегувањето на Љоренте и Џовинко .. Освалдо и Мирко ниту во еден момент при напад на Јувентус не беа способни да ја задржат топката во свои нозе, да пробат да направат нешто и да покренат некој напад, кога и да дојдеше до нив автоматски за секунда ја губеа, а никој од нив не се потрду да се врати и да ја освои. Тоа беше и причината за иницијативата на Удинезе во второ полувреме .. не верувам дека ќе кажам, но можеби Џовинко би бил повеќе корисен од овие двајца за наредната година ..
Искрено ја не ја видов таа иницијатива на Удинезе во второ полувреме,единствената шанса ја направија во 80-та и некоја минута после грешката на Освалдо,тоа беше се од Удинезе.Моментално Џовинко е во форма и ако игра вака до крај на сезона ќе остане сигурно,Мирко и Ква ква одамна се знае дека ќе си идат а и Освалдо мислам дека нема да го откупат,тие пари ќе ги дадеш за Имобиле и биди си раат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.169
Замислете во некој паралелен универзум, Марота да го купи Санчез... нападот тогаш би ни изгледал...

.........Санчез......................Тевез..........
.........................Љоренте.......................

Замени: Џовинко, Менез, Имобиле (или некое друго дете)

:pipi:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Смени го Санчез со Гриезман/Муниаин:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Икер Муниаин колку е јак на менаџер човече, просто немогуче..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.584
Поени од реакции
81.169
Се зборува нешто демек Огбона на лето ќе го продаваме, а најзаинтересирани биле Јунајтед. Искрено оваа вест ме стави во недоумица, затоа што пред некое време се појави вест дека сме сериозно заинтересирани за Палета од Парма.

Јас, сега за сега не би го продавал Огбона, млад е и има одлично градено тело за дефанзивец. Дадовме за него 13 милиони, и несакам после една година да замине од тимов. Нему му требаат само повеќе натпревари во нозете, дека очигледно е почна полека да се вклопува во тактиката на Конте. Палета изгази против Шпанија, ама искрено колку и да го сакам во нашите редови, сепак не би го превземал тој ризик да дојде на местото на Огбона.

Башка, јас очекувам кога ќе се снема сила Келини (и тој ги начука 30 години), токму Огбона да биде негова замена.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@Scirea Зарем веруваш дека ќе продаваме од одбраната. Таму сме најтенки побогу , треба да се купи 1 башка, скраја да е продавање ... На продажба само од средниот ред и нападот , Исла, Пелусо , Погба , Вучко, Кваљарела . Еве ги околу 80+ милки за купување у кеш супер квалитетни играчи за на клупа...
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
80
Поени од реакции
19
Според некои извори од Италија, Касерес наскоро би требало да потпише нов договор со Јуве.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
@Scirea Зарем веруваш дека ќе продаваме од одбраната. Таму сме најтенки побогу , треба да се купи 1 башка, скраја да е продавање ... На продажба само од средниот ред и нападот , Исла, Пелусо , Погба , Вучко, Кваљарела . Еве ги околу 80+ милки за купување у кеш супер квалитетни играчи за на клупа...
Не би рекол дека сме најтенки, има дури 5, и тоа сите квалитетни централни дефанзивци, ако го броиш и Пелусо, тоа се 6.
Сега за сега е ок ситуацијата, ако на Огбона и Касерес им се седи на клупа и играат по 20 утакмици годишно од можни 50 да речеме, и мене ми е супер, имаме квалитетни замени на кои не им смета да се 4/5 избор.

Дури може да се јават и проблеми на пренатрупаност на таа позиција ако смени во 4-3-3.

А за крилните позиции сме во недостаток, тоа да. Ама јас тие ги рачунам повеќе како средина или некој хибрид од средина и одбрана, страничните бекови.
Ако може да се најде играч што би играл и лево и десно, ми се чини дека Квадрадо може, тоа би било супер. Исла да се врати во Удинезе, и ако може да се најде неко младо бекче, кој не би барал многу утакмици, за замена за Лихт, би било ок. Пример оној Запакоста, сега незнам каков тип на играч е, ама чим го барале, тогаш вреди да се проба.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@TheWhiteMamba Како бе друже не би рекол дека сме најтенки? 5 играчи за 3-4 позиции . Тоа ако не е тенко незнам што е.. Огбона се повреди и Барза пред месец дена, така? Останаа само тројца , што ако во овие месец дена имаше суспензија или повреда на 1 од овие 3ца ? Најебавме нели, среќа овие тројца останаа здрави и без картони, па еве се враќат Огбона и Барза па може да се дише слободно ...Мора уште една квалитетна резерва у задниот ред..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom