Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Не сум дете за да пораснам како прво , ама вие правите дечки муабети, не за друго туку за инает на Јувентус..Ама сепак, на најдобрите секогаш им љубоморат, и се ситат на друга мака...Поздрав
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
slusnete go vicov (ne e vic povise e vistina)

Odi covek u biblioteka i vika: aj dajte mi ja knigata "Juventus gi pobedi Milan" a toj mu vika: ee decko bajkite se na vtor sprat


Muahahahahaha

AC MILAN najbolji
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
kokolo_sk напиша:
slusnete go vicov (ne e vic povise e vistina)

Odi covek u biblioteka i vika: aj dajte mi ja knigata "Juventus gi pobedi Milan" a toj mu vika: ee decko bajkite se na vtor sprat


Muahahahahaha

AC MILAN najbolji
Абе вие навивачите од Милан само бајки можите да измислувате и некои такви работи што никогаш не можат да бидат возможни. А сепак од друга страна толку многу лажите што не знаете послем како да си ги оправдате лагите и местите некои други луѓе. Бато не сме уште мали деца да се лажиме ве молам престанете :)
 

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
kokolo_sk напиша:
"Juventus gi pobedi Milan"
Бато не те разбрам добро која книга си ја барал "Јувентус го победи Милан" главен лик кај шо е Delpiero или си ја барал научната фантастика "Милан освојува титула" aко ја бараш ова првата ке мозам да ти ја пуштам и во видео запис појако е да гледаш како асистира со ножички па сеа види ти...
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
палете се сеа на Јуве во втора лига.AC MILAN + 2 tituli
FORZA MILAN
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
JUVE CHAMPION!!
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Капело си замина од Јувентус

Фабио Капело од вчера повеќе не е тренер на екипата на Јувентус.

"Уште пред неколку недели имавме разговори со Капело, кој реши да не ја прифати нашата понуда за нов договор. Затоа решивме да ја прифатиме оставката што тој ја поднесе денеска. Му благодариме за фантастичната работа со нашиот тим во последните две години и му посакуваме многу среќа во идните ангажмани", стоеше во клупското соопштение на "Старата дама".

"Не е никаква тајна дека Реал Мадрид се интересираше за Капело. Кога Калдерон ги доби претседателските избори стана јасно дека Дон Фабио ќе премине на Сантијаго Бернабе. Никој во Јувентус не му се лути на Капело за направениот избор, ние ќе продолжиме да напредуваме, но со друг стратег на клупата", изјави спортскиот директор на Јувентус, Марко Тардели.

Најсериозни кандидати за наследници на Дон Фабио на кормилото на Јувентус се Дидие Дешамп и Алберто Закерони.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Капело најдоцна до крајот на оваа недела ќе биде промовиран во нов тренер на "кралевите". Негова прва желба од претседателот Калдерон ќе биде да му го доведе крилниот фудбалер на Бетис, Жоакин. Дури по дознавањето на пресудите во италијанскиот скандал, Капело ќе реши кои фудбалери на Јуве да ги доведе кај себе во Реал, иако досега најмногу се споменуваа имињата на Емерсон и Ибрахимовиќ.
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
109
Поени од реакции
0
sto se desi li ispadna li juve :( taka cuv denes deka se vo c1 i startovaat so -15 boda
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
MaJSTOrOT напиша:
sto se desi li ispadna li juve :( taka cuv denes deka se vo c1 i startovaat so -15 boda
Жалосно шефе ама вистина е тоа што го слушна. Најубавата вест е тоа што Дел Пиеро останува во тимот, засега само тој е сигурен дека останува, а можи и Недвед да остани само за него не се знае
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
MaJSTOrOT напиша:
sto se desi li ispadna li juve :( taka cuv denes deka se vo c1 i startovaat so -15 boda
таква казна побара обвинителот, но конечниот исход ќе се знае после финалето т.е. на 10 јули во понеделник.
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
109
Поени од реакции
0
EPa sto trkalas mediumi sve praat protiv najdobrite ne veruvam deka ke gi ispadnat juve ne sum uveren vo toa a za Del`piero nema sansa da zamine ako zamine On nisto ne pravime Ako imate nesto novi informacii okolu zaminuvanje na koj kade pisete fala vi anyway
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Па Виеира како што ми мириса ќе оди со Капело во Реал. Турам се враќа во стариот Лион, Недвед можи да остане или пак во Чешка ќе се враќа за да завршат заедно со Поборски. Буфон го бараат многу тимови тешка одлука ќе има. Трезеге мислам дека и тој ќе се врати во Франција ама не знам во кој тим ќе оди, за останатие не знам
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
109
Поени од реакции
0
Fala TI bato za informaciive ako znaes nekoja English web sto ima transferi kazi da bidam vo tek sega sum zbrkan so ova svetskoto cekam italia da go osvoi pa da se svrtam pak na forumive ..........DANKE......
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Не знам бато некоја страница за тие работи. Јас овие нешта ги добивам од брачед ми кој живее во Торино ми ги праќа сите нови работи. Еве чекам нешто сега да ми прати да видам што се случува, ама некако го нема да пиши :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom