Факултет за Електротехника и информациски технологии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ццццц само од женско можат вакви работи да искочат :D
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Познава некој член на форумот некој што држи часови по Асемблер Програмирање ( делот поврзан со компјутерски архитектури? )
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
може некој да ми каже што се паѓа на прв колоквиум ОЕТ 2 (усно и писмено)?? :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Па има ли смисла ова што го прават?! Петок ми е слободен ден и ми наместиле ваков распоред:

08.00 - 09.30 лабораториски физика 2
09.30 - 11.00 лабораториски ООП
11.00 - 12.30 лабораториски ОЕТ 2

4 и пол часа без 5 минути пауза. Треба да трчаме од лабораторија до лабораторија! И најжално е што физика демек не дозволувале да се менуваат групите, а само таа ми одговара да ја сменам, другиве две нека ми останат за во петок!
Па затоа денот е слободен според распоредот за да можат лабораториски вежби да напукаат:)

За ООП, моеш на усб да си ги однесеш вежбите (ова скришно, се разбира), и после саат, саат и 10 минути, да му кажеш на демонстраторот дека си готов. Лани пуштаа да си одиш ако си готов, не знам за оваа год.
Не ги учи така децата, нема ништо да научат ако ги носат готови:) Повеќе ќе научат и ќе запамтат ако се мачат да препишат од колегата и колку толку ќе им влезе нешто во глава од препишувањето, одколку да однесат се на готово и да не го ни погледнат кодот, а времето за вежби го изгубиле...
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
И јас истото го мислам за тој шо ми ги префрлил вежбите за да имам празни 4 и пол саати! Нема да посочам, само дискретно че поставам слика!
Ти изгледа познато? :)

+ знаам и кај живее во пп!
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Па има ли смисла ова што го прават?! Петок ми е слободен ден и ми наместиле ваков распоред:

08.00 - 09.30 лабораториски физика 2
09.30 - 11.00 лабораториски ООП
11.00 - 12.30 лабораториски ОЕТ 2

4 и пол часа без 5 минути пауза. Треба да трчаме од лабораторија до лабораторија! И најжално е што физика демек не дозволувале да се менуваат групите, а само таа ми одговара да ја сменам, другиве две нека ми останат за во петок!
Како реплика ќе ти оставам една слика од мојот распоред

4vz1n0ja.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Како реплика ќе ти оставам една слика од мојот распоред

Кажете им: „Сакаме уште, сакаме уште!“ :icon_lol:


Бај д веј, сега бев на математика друга паралелка да поднаучам нешто нели, и влезе деканот задишан цел и кажа дека му се јавиле од Влада, ќе дошол утре Грујо во 14ч да промовира некои книги кои ќе останат на факултетот, кој сакал да дошол и рече демек било срамота ако дошол премиерот а немало никој.
Е сеа ja викам да нема никој :icon_lol: :pos:

--- надополнето ---


Ја мислев мојот е заебан...
Сања и Иван се кока кола за пола асистенти на факултетон, со нив двајца и од 8 до 8 да имам како колегава нема да ми пречи :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Кажете им: „Сакаме уште, сакаме уште!“ :icon_lol:


Бај д веј, сега бев на математика друга паралелка да поднаучам нешто нели, и влезе деканот задишан цел и кажа дека му се јавиле од Влада, ќе дошол утре Грујо во 14ч да промовира некои книги кои ќе останат на факултетот, кој сакал да дошол и рече демек било срамота ако дошол премиерот а немало никој.
Е сеа ja викам да нема никој :icon_lol: :pos:

--- надополнето ---



Сања и Иван се кока кола за пола асистенти на факултетон, со нив двајца и од 8 до 8 да имам како колегава нема да ми пречи :)
Ќе биде пада влада на електро :pos2:

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Мораш некој ден да ми објасниш, шо толку арно виде во Сања.
Се сфаќам коа ми објаснува она, дојди Тунеска да ти објаснува задачи, ако сфатиш една ќе повлечам се што кажав :D Кога ќе наиде на задача што не ја знае, одма пауза :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom