Факултет за Електротехника и информациски технологии

A

apidrone

Гостин
Како што реков и претходно, најубаво е само инфо да ги префрлат на финки, пошо само они се согласуваат, а и така не разбираат што е инженерство, колку и да се трудиш да им објасниш.
Иначе со завршено инфо, моеш да си земеш 4та у тетовски, па да си идеш на постдипломски (така имам разбрано).
А за асистенти/демонстратори, дури и во огласот стрикно пишува дека се бара со завршено ИКИ, како што е последниот оглас објавен на страницата на факултетот. Е зошто де морало од ИКИ? Сигурно има добра причина.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Да тие од ИКИ се богови и ние од ИНФО сакаме да станеме како нив ама неможеме пошто они учат основи на електротехника, мпс и физики...

ебати луѓето со размислување мојот смер е подобар од твојот

Што ќе кажеш кога некој копук од ИНФО ќе конкурира во некоја фирма и ќе ти го земе местото? Или што ако некој од ИНФО ти биде шеф некогаш?
 
A

apidrone

Гостин
Ако работам по струка, нема шанси некој од инфо да ми биде шеф :) Е сеа ако работам у пицерија или слично, маста ќе ми ја извади :pos:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Ако работам по струка, нема шанси некој од инфо да ми биде шеф :) Е сеа ако работам у пицерија или слично, маста ќе ми ја извади :pos:
Да да, верувај ако работиш по струка никој од ИНФО нема ни да сака да ти биде шеф или колега
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Па и да сака џабе му е...
Не ме разбра...
сите што отишле на ИНФО отишле затоа што нејќеле да бидат електротехничари и да учат такви ствари, туку сакале да бидат информатичари и да учат програмирања капиш?

Значи јас од моја гледна точка ти кажувам дека отидов на ИНФО пошто немаше физики електротехники и такви срања пошто мене како информатичар во животов ама уопште нема да ми треба физика или информатика. Компјутерски архитектури е сосем друг предмет и пошто еве го спомнавте да го кажам и ја, ама тоа е сосема друго од физика електроника и микропроцесорски системи итн...

значи нема тука нејќел сакал, тие од ИНФО на крај сите ќе добијат диплома каде што не пишува електроинжењер туку информатичар, сигурно ти од ТК ќе си добиеш друго звање и си се запишал таму пошто не сакаш програмирање... така да твојот пат и патот на некој од ИНФО тешко да ви се вкрстат ако сите работиме по струка.
 
A

apidrone

Гостин
А зошто се запишале на инфо, кога ако толку не сакаат електротехника и физика, можеле да се запишат на пмф?! Можеле да бидат курсисти во Александрија, можеле на крај краева и на приватен да идат. Што е тоа што ве тера баш на инфо да идете?
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Не сум многу сигурен колку тие од ИКИ го заслужвет звањето "ЕЛЕКТРО" - инженер
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Мака ми е пак да ви реплицирам на сите што плукате по Инфо, али немам никаква корист од тоа, и онака ништо не ми значи вашето мислење. Ќе видиме после дипломирањето кој и каде ќе успее во животот.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
А зошто се запишале на инфо, кога ако толку не сакаат електротехника и физика, можеле да се запишат на пмф?! Можеле да бидат курсисти во Александрија, можеле на крај краева и на приватен да идат. Што е тоа што ве тера баш на инфо да идете?
Абе човек... убаво си кажав ама изгледа премногу си ограничен за да сфатиш...

пошто не сакаат електротехника, физика и математика се запишале на инфо каде што НЕМА електротехника физика и има само 2 математики...


ај сеа за другиот дел... ти текнува колку пари на пример а разликата помеѓу ИНФО и александрија или друг приватен факултет?
Нема секој 2-3000 евра да ги фрли за приватен факултет... Може затоа се одлучиле за ИНФО...

И што мешаш сеа Александрија со ИНФО? со ИНФО си информатичар и највеќе имаш програмирање... со Александрија се специјализираш за една работа... или дизајнер или мрежен администратор нема програмирање таму.. башка циско сертификатите се светски признати.
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Зашто се прави ФИНКИ пред се ? (За да се слушаат КОРИСНИ студиски програми а не ФИЗИКИ ХЕМИИ ЕЛЕТРОТЕХНИКИ (имаш ЕИРПС и остали срање смерови кои што се за струи))
Едно не ми е јасно: зошто енергетските смерови ги нарекуваш „срање смерови“ ? Не ме сфаќај лично, тоа сум го забележил и кај други. Кон тие смерови се однесуваат со потсмев, кога воопшто не се.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Воопшто не се тие срање смерови, другарка заврши лани и веднаш најде работа, 40к зема.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Апидрон сине, не ти ја рејпавме мајка ти па да на хејташ толку.
Шо е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom