Училишни униформи

Училишни униформи?


  • Вкупно гласачи
    40
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Кај нас кога бев средно требаше да почниме да носиме униформи и кој немаше да носи спрема него ќе беа преземени некои мерки,отидоа до таму дека нема да земеме дипломи...Јас бев за униформа ама нашите униформи на ништо не личеа катастрофа..И на крај сите ги зедоа униформите освен ние што бевме 4-та год...И не ни направија ништо кога тие почнаа со заканите ние им возвративме со штрајк...:)
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
кај нас ни викаат дека мора да носиме, ама некои пак не носат.
Им рекол некој професор нешто на оние кои не носат?
Превземени се било какви мерки за да бидете сите рамноправни и исто да изгледате?

Не е до вас, до школото и професорите е.
Кога веќе е наредено сите да носите, штом не почитувате (а во тој филм сте) ако не сакате со убаво, со казни ќе си го прифатите тоа. Безредие владее.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ние купивме...џабе парите...не ги носиме...и излгедаат мн глупо ко на бензинска пумпа да работиш...
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
ние во орце си носиме униформи...јас сум за...униформите ни се супер...а кој не носи го запишуваат у забелешка...со 3 запишувања намалено поведени и се така до отстранување...кај нас сите носат:vozbud:орце ли е што ли е...
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
ние во орце си носиме униформи...јас сум за...униформите ни се супер...а кој не носи го запишуваат у забелешка...со 3 запишувања намалено поведени и се така до отстранување...кај нас сите носат:vozbud:орце ли е што ли е...
Едно од малкуте училишта кои така постапуваат!
Кога би биле сите така одговорни во задачите и целите кои сами си ги поставуваат целиот образовен систем би бил на повисоко ниво.
 
V

Viktoranius

Гостин
А шо корист од униформите ? Има некаква корист освен што сите ќе се во исто и ќе стане монотоно ?

Кај нас сеуште нема воведено униформи, а поарно и да не воведуваат оти треба уште едно правило да запишувам на листата кое нема да го почитувам.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Едно од малкуте училишта кои така постапуваат!
Кога би биле сите така одговорни во задачите и целите кои сами си ги поставуваат целиот образовен систем би бил на повисоко ниво.
Затоа Орце е број 1 во Македонија.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Кај нас (во Георги Димитров) воведоа униформи пред 2 години (кога јас почнав да одам во средно) и првото полугодие сите носеа обавезно секој ден. Второ полугодие почнаа малце да забушаваат, а лани никој не облече униформа ни еднаш. Што значи ЏАБЕ ФРЛЕНИ ПАРИ.
Иначе јас сум за носење на униформи бидејќи многу убаво изгледа ко ќе видиш дека се сите исто облечени и заличуваат на нешто, а не да владее хаос ко у градинка. Униформите се топ работа само треба да се превземат некои мерки (санкции) за да почнат тие униформи да се носат.
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Ако во училиштата има униформи,сите би биле исти.Некои одат нашколо како за испаѓање,со штикли,разголени,како на модна писта,други па уше во пижами да отидат и сл.некои пак немаат доволно пари,па неможат секој ден да имаат нова облека,па се навредувани,како се носат исто,или ги одбегнуваат зш немале пари,се во исто оделе облечени,и сл,а вака со униформи сите да бидат и нема делење,зш школото не е за модна писта и рекламирање на алишта!СЕ знае како треба на школо како за излевање да се биде облечен!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
и шо ак купих униформа? пласнах се 1200 денара у 2 година,ке стојале на вратта кој немал кицела нема да влезел на час т.е на школо.
Тва беше за мене само кадр да зема школото некоо пара повеке не за друго
 

Kajgana Shop

На врв Bottom