Урбани легенди

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
постојат ли кај нас урбани легенди?и ајде пример за урбана легенда!
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Секој град си ги има своите урбани легенди.
Ме мрзам да кажувам и да зборам, но фактот што го спомнав погоре е чиста вистина. За ваквите луѓе може и книга да се напише. :wink:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
StormAngel напиша:
Секој град си ги има своите урбани легенди.
За ваквите луѓе може и книга да се напише. :wink:
za ova si vo pravo
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Сакате урбани легенди, или урбани приказни?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Acid напиша:
Сакате урбани легенди, или урбани приказни?
Секоја урбана легенда си има своја приказна. :wink:
 
Член од
25 мај 2005
Мислења
47
Поени од реакции
1
Добро!
Зборувајте за мене ама немојте да претерувате!!! :bal:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Gledav eden film,Urbani legendi se vikase.Nesto kako horor,ubiecot ubiva po scenario na urbana legenda.
Mi tekna onaka cisto,kako nastanuvaat urbanite legendi.Dali se toa samo muabeti koi so shirenjeto od eden na drug covek dobivaat zamav i se prenesuvaat so promena na likot vo prikaznata(vo stilot mesto drugar mi,bratuced mi),ili se toa prazni muabeti i po nekoja slucajnost dobivaat popularnost zaradi fantasticnata storija ili interpretacija na raskazuvacot.Moe mislenje e deka se toa produkti na coveckata fantazija i nisto poveke
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
strumics напиша:
Gledav eden film,Urbani legendi se vikase.Nesto kako horor,ubiecot ubiva po scenario na urbana legenda.
Mi tekna onaka cisto,kako nastanuvaat urbanite legendi.Dali se toa samo muabeti koi so shirenjeto od eden na drug covek dobivaat zamav i se prenesuvaat so promena na likot vo prikaznata(vo stilot mesto drugar mi,bratuced mi),ili se toa prazni muabeti i po nekoja slucajnost dobivaat popularnost zaradi fantasticnata storija ili interpretacija na raskazuvacot.Moe mislenje e deka se toa produkti na coveckata fantazija i nisto poveke

Па и не мора да значи дека сите се измислени . . .
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Имаше еднаш се збореше во струмица пред некоја година дека духот на Не-знам-кој се шетал низ градот. Некоја цура пробала да го повика...Во рок од 2 недели завршила во лудница, а родителите се исселиле од станот. А не ме прашувајте која е, неам блага веза...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Исто има и една легенда...имало некаде мислам некај карпош некоја опседната куќа, ама баш ко у филмовите, стара обрасната. Од страната патот бил реновиран. Ко демек, луѓе ја купиле па дошле да реновираат околу. Главниот тип влегува внатре, за пола саат трча надвор ко шизнат. Сето реновирање престанува за два дена.

Исто ке демек пред 3 месеца некоја патрола на водно фатиле некој џанки у 3 саат сабалје. Ко претресле овој имал купишта "праФ" vo него. Почнал да се правди ко демек го киднапирале вампири, ко донеле, го тепале и силувале. Го носат овој во станица на детектор или што знам што, типов не лаже. Или е бил толку стоунед што срцето му оспорило...или нешо друго...
 

ReCoN

Единица за Специјални Операции
Член од
24 март 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Има една куќа во Пржино(имав слики на мобилен ама ги избришав) многу е стара и е напуштена,и изгледа страшно.Има приказна дека е проколната бидејќи кога влегло некое дете се угушило до СМРТ.Колку е вистина не знам.
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
ReCoN напиша:
Има една куќа во Пржино(имав слики на мобилен ама ги избришав) многу е стара и е напуштена,и изгледа страшно.Има приказна дека е проколната бидејќи кога влегло некое дете се угушило до СМРТ.Колку е вистина не знам.
Nema vrska... ne e strashna voopshte.. ako pominete pokraj patot e desno, zelena e. Stara e mnogu.. nemozhe da se ugushi poshto celata e otvorena, se sobiraat lokalni travadzii i praat rastur tamu, nema nishto strasno..
Inache i mene mi tekna koga ja procitav temava;)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Урбана легенда е Дуле Истина... Незнам колку постои човекот, ама многу луѓе ми го збореле, иако никој од нив лично го нема видено...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom