Урбани легенди

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
KohlBass напиша:
Урбана легенда е Дуле Истина... Незнам колку постои човекот, ама многу луѓе ми го збореле, иако никој од нив лично го нема видено...
и, кој е тој ? :)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
ZIKS напиша:
и, кој е тој ? :)
Тип шо идел по улици, и кажувал приказни, и демек ако си се насмеел, тепал... А приказните му биле у стилот на како тоа он бил на Вудсток и Џими Хендрикс му рекол `Дуле, ова е за тебе` и почнал да свири `Дуле, Дуле, Дуле, Дуле...`

...
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Абе урбани легенди.... Страшна работа.... немал некој работа , па прикаски си праел за мали деца да се плашет. како и да е. јас иам една за охрид
за подмолје поточно
бил нкеој таксист и си возел и на патот жена некоја била и го застанала. и влегла и му кажала кај да ја носит и муабет ус пат си праеле онака. и ко излегла ташната ја заборајла. И овој таксистот отворил , видел лична карта кај живејт и отишол да и ја вратит и ко ошол таму му отвориле некој мн стари баба и дедо и овој ја побарал типкава со ташнава. и они, старите му кажале дека она на нив керка му била ама умрена била веке 20 години и цоекот во несвес паднал.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
BlAcK_MamBa напиша:
Абе урбани легенди.... Страшна работа.... немал некој работа , па прикаски си праел за мали деца да се плашет. како и да е. јас иам една за охрид
за подмолје поточно
бил нкеој таксист и си возел и на патот жена некоја била и го застанала. и влегла и му кажала кај да ја носит и муабет ус пат си праеле онака. и ко излегла ташната ја заборајла. И овој таксистот отворил , видел лична карта кај живејт и отишол да и ја вратит и ко ошол таму му отвориле некој мн стари баба и дедо и овој ја побарал типкава со ташнава. и они, старите му кажале дека она на нив керка му била ама умрена била веке 20 години и цоекот во несвес паднал.
ja vaka sum go slusnal. i go dal nejze paltoto da se zagree taa ama vozacot go zaborivil. Utredenta otisol kaj niv doma, tie mu rekle deka e mrtva i toj otisol kaj nejziniot grob i go nasol paltoto nad plocata
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
328
Поени од реакции
8
е ова веќе звучит ко намештаљка....незнам... :|
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Gledav eden film,Urbani legendi se vikase.Nesto kako horor,ubiecot ubiva po scenario na urbana legenda.
Mi tekna onaka cisto,kako nastanuvaat urbanite legendi.Dali se toa samo muabeti koi so shirenjeto od eden na drug covek dobivaat zamav i se prenesuvaat so promena na likot vo prikaznata(vo stilot mesto drugar mi,bratuced mi),ili se toa prazni muabeti i po nekoja slucajnost dobivaat popularnost zaradi fantasticnata storija ili interpretacija na raskazuvacot.Moe mislenje e deka se toa produkti na coveckata fantazija i nisto poveke


Au i jas go imam gledano filmot i mn e dobar
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Urbana legenda e vo Berovo covekot koj zivee vo kukjata koga se odi nakaj Calipso(berovcani znaat) navodno covekot e avtor na proektot Gerdap ama mu bil ukraden i poludel( taka imam cueno) i den denes koga i da pominam otakj taa kuka e jezivo a zgora na se i prilicno temnica uuuf
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.528
Поени од реакции
1.772
еве ви и една селска

една жена вика оти зборела со змија, и тоа змија со коса :vozbud:

и викала да не ја тепа оти че била после несреќна цел живот
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
еве ви и една селска

една жена вика оти зборела со змија, и тоа змија со коса :vozbud:

и викала да не ја тепа оти че била после несреќна цел живот
Првово жена=змија

второво несреќна-жена ако не те заебе нема кој
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Moze da se postiraat urbani legendi koi ne se od makedonski gradovi?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Moze da se postiraat urbani legendi koi ne se od makedonski gradovi?
Moze, moze. Ajde postiraj.
Urbana legenda e vo Berovo covekot koj zivee vo kukjata koga se odi nakaj Calipso(berovcani znaat) navodno covekot e avtor na proektot Gerdap ama mu bil ukraden i poludel( taka imam cueno) i den denes koga i da pominam otakj taa kuka e jezivo a zgora na se i prilicno temnica uuuf
E sto proekt e toa Gerdap. Prvpat slusam za takvo nesto.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Vo ovaa legenda se rabota za edna zena koja e sledena od cuden avtomobil. Misteriozniot sofer i blendiral celo vreme, vozel vednas pozadi nea, a nekolku pati duri i i go udril voziloto. Koga zenata konecno stignala doma, sfatila deka vozacot se trudel da ja predupredi deka imalo maz koj se kriel na zadnoto sediste od nejziniot avtomobil. Sekogas koga mazot stanuval sakajki da ja napadne, soferot koj ja sledel go zaplasuval.
Postoi i druga verzija na legendava, zenata zastanuva da napolni benzin i covekot na benzinskata (koj izgledna mornicavo, ima govorna maana) i veli deka ima problem so nejzinata kreditna karticka. Zenata izleguva od avtomobilot i sfaka deka covekot od benzinskata ne se ni javil vo kompanijata da proveri za kreditnata karticka i misli deka namerno ja izvadil od kola za da ja ubie. Covekot celo vreme vika po nea cekaj, ama zenava ne go ostava da i dokaze, vleguva vo kolata i vozi sto pobrzo za da pobegne od nego. Covekot trca po kolata vikajki "Ima maz na zadnoto sediste". Necela minuta podocna, mazot ja ubiva zenata


Podocna ke postiram i drugi legendi
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Vo ovaa legenda se rabota za edna zena koja e sledena od cuden avtomobil. Misteriozniot sofer i blendiral celo vreme, vozel vednas pozadi nea, a nekolku pati duri i i go udril voziloto. Koga zenata konecno stignala doma, sfatila deka vozacot se trudel da ja predupredi deka imalo maz koj se kriel na zadnoto sediste od nejziniot avtomobil. Sekogas koga mazot stanuval sakajki da ja napadne, soferot koj ja sledel go zaplasuval.
Postoi i druga verzija na legendava, zenata zastanuva da napolni benzin i covekot na benzinskata (koj izgledna mornicavo, ima govorna maana) i veli deka ima problem so nejzinata kreditna karticka. Zenata izleguva od avtomobilot i sfaka deka covekot od benzinskata ne se ni javil vo kompanijata da proveri za kreditnata karticka i misli deka namerno ja izvadil od kola za da ja ubie. Covekot celo vreme vika po nea cekaj, ama zenava ne go ostava da i dokaze, vleguva vo kolata i vozi sto pobrzo za da pobegne od nego. Covekot trca po kolata vikajki "Ima maz na zadnoto sediste". Necela minuta podocna, mazot ja ubiva zenata


Podocna ke postiram i drugi legendi
а каде ова ?

оти доста добро ми се виде ( за филмување :vozbud: ) мислам во МКД ?
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Urbana legenda e vo Berovo covekot koj zivee vo kukjata koga se odi nakaj Calipso(berovcani znaat) navodno covekot e avtor na proektot Gerdap ama mu bil ukraden i poludel( taka imam cueno) i den denes koga i da pominam otakj taa kuka e jezivo a zgora na se i prilicno temnica uuuf


Да ама тоа не е легенда туку е вистина. Од преголема интелигенција човекот полудел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom