Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
3 август 2016
Мислења
26
Поени од реакции
1
Zdravo decki. Upisite za na fax se na 15, 16, 17 avgust, Jas sakam da se zapisam na UGD, fax za turizam, smer biznis administracija. Vase mislenje za smerot ili nekoe iskustvo?[DOUBLEPOST=1470211478][/DOUBLEPOST]Zdravo decki. Upisite za na fax se na 15, 16, 17 avgust, Jas sakam da se zapisam na UGD, fax za turizam, smer biznis administracija. Vase mislenje za smerot ili nekoe iskustvo?
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
34
Поени од реакции
0
Здраво, сакам да прашам каде можам да ја најдам листата со сите факултети и смерови во македонија а воедно и број на студенти кои се бараат ? Мислам дека беше закачена како word документ на некоја страна ??
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво, сакам да прашам каде можам да ја најдам листата со сите факултети и смерови во македонија а воедно и број на студенти кои се бараат ? Мислам дека беше закачена како word документ на некоја страна ??
Повели, еве ти линкови за факултетите: http://www.fakulteti.mk/upisi/2016-2017/konkursi.aspx :)
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Mе интересира дали само на мене не ми ги дава документите тие што треба да се испечатат од Iknow пријавата што се? Ги нема едноставно, ете... Дали некој знае што е работава? Ги има ли кај вас или?!?
Помош некаква...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Mе интересира дали само на мене не ми ги дава документите тие што треба да се испечатат од Iknow пријавата што се? Ги нема едноставно, ете... Дали некој знае што е работава? Ги има ли кај вас или?!?
Помош некаква...
не е малку рано за на iknow? ми кажаа требало пријава ден два пред упис да е до тоа нешо.Инаку немам проверено како одат работите

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
не е малку рано за на iknow? ми кажаа требало пријава ден два пред упис да е до тоа нешо.Инаку немам проверено како одат работите

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Нее бе, зашто рано? Таман си е, со време! Нема ни две недели до 18-ти :)
Пријави се и ти, зошто нели има да се уплати таму незнам како 250 денари дека конкурираш па уплатници, па тие документите (што ги нема кај мене), па чуда...[DOUBLEPOST=1470506414][/DOUBLEPOST]
не е малку рано за на iknow? ми кажаа требало пријава ден два пред упис да е до тоа нешо.Инаку немам проверено како одат работите

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Нее бе, зашто рано? Таман си е, со време! Нема ни две недели до 18-ти :)
Пријави се и ти, зошто нели има да се уплати таму незнам како 250 денари дека конкурираш па уплатници, па тие документите (што ги нема кај мене), па чуда...
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Нее бе, зашто рано? Таман си е, со време! Нема ни две недели до 18-ти :)
Пријави се и ти, зошто нели има да се уплати таму незнам како 250 денари дека конкурираш па уплатници, па тие документите (што ги нема кај мене), па чуда...[DOUBLEPOST=1470506414][/DOUBLEPOST]
Нее бе, зашто рано? Таман си е, со време! Нема ни две недели до 18-ти :)
Пријави се и ти, зошто нели има да се уплати таму незнам како 250 денари дека конкурираш па уплатници, па тие документите (што ги нема кај мене), па чуда...
па јас најверојатно нема да сум на уким ама и да се одлучам за уким ќр пуштам на 15ти пријава :)

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
па јас најверојатно нема да сум на уким ама и да се одлучам за уким ќр пуштам на 15ти пријава :)

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Епа добро... ајде каде и за што и да се одлучиш јас ти посакувам мноогу среќа! :)[DOUBLEPOST=1470506912][/DOUBLEPOST]
па јас најверојатно нема да сум на уким ама и да се одлучам за уким ќр пуштам на 15ти пријава :)

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
Епа добро... ајде каде и за што и да се одлучиш јас ти посакувам мноогу среќа! :)
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Вака, дали некој може да ми каже каде е влезот на УКИМ?!
Слушнав дека имало некои измени ради тоа што се градело таму баш -.- паа бил поместен... иначе зборам за влезот на УКИМ кај што се Правен, Економски, Филозофски... се надевам ме разбравте
Ќе ве молам некој да ми објасни каде е влезот и како да се снајдам зашто не сум од Скопје, а следната недела се уписите..
Фалаааа :)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Вака, дали некој може да ми каже каде е влезот на УКИМ?!
Слушнав дека имало некои измени ради тоа што се градело таму баш -.- паа бил поместен... иначе зборам за влезот на УКИМ кај што се Правен, Економски, Филозофски... се надевам ме разбравте
Ќе ве молам некој да ми објасни каде е влезот и како да се снајдам зашто не сум од Скопје, а следната недела се уписите..
Фалаааа :)
Не паничи ќе се снајдеш.Симни се на битпазар, ќе се вратиш назад до кај семафорите и ќе го видиш влезот.Ќе прашаш ќе ти кажат врие од народ.Крај краева во такси и ќе те донесе до влез.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Вака, дали некој може да ми каже каде е влезот на УКИМ?!
Слушнав дека имало некои измени ради тоа што се градело таму баш -.- паа бил поместен... иначе зборам за влезот на УКИМ кај што се Правен, Економски, Филозофски... се надевам ме разбравте
Ќе ве молам некој да ми објасни каде е влезот и како да се снајдам зашто не сум од Скопје, а следната недела се уписите..
Фалаааа :)
Гледа на тој новиот Кривичен суд (барокниот). :)
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
705
Поени од реакции
1.589
Луѓе ве молам за еден БРЗ одговор . Од прва година имам 1 испит од прв семестар и уште 2 испити од втор семестар за полагање ама заборавив да ги пријавам... до 11 јули рокот бил... И сега што да правам кога ке можам да полагам следно ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Луѓе ве молам за еден БРЗ одговор . Од прва година имам 1 испит од прв семестар и уште 2 испити од втор семестар за полагање ама заборавив да ги пријавам... до 11 јули рокот бил... И сега што да правам кога ке можам да полагам следно ?
На кој универзитет си? Што факултет си? Кој смер си?
 
Член од
9 декември 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
sto mislite koja e podobra opcija zemjodelskiot fakultet vo skopje ili fakultetot za turizam i biznis logistika- smer biznis administracija so disperzirani vo skopje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom