Упикливи девојчиња!

Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Работата е што во случајов девојчево е растурено и не и е гајле кој и што ке зборува за неа сака да биде во центар на внимание и да биде главна ,а додека јас сум по повлечена и не се глупирам пред останатите како она што прави,само што на дечко ми другарите не го свакаат тоа или барем не сакаат да го сватат ,а додека пак дечко ми е неутрален и ми вика да не се замарам дека нема потреба од тоа ,додека јас му реков да се држи на дистанца.Бидејки он ако и обрне внимание малце повеке, он аке биде уште понападна.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Работата е што во случајов девојчево е растурено и не и е гајле кој и што ке зборува за неа сака да биде во центар на внимание и да биде главна ,а додека јас сум по повлечена и не се глупирам пред останатите како она што прави,само што на дечко ми другарите не го свакаат тоа или барем не сакаат да го сватат ,а додека пак дечко ми е неутрален и ми вика да не се замарам дека нема потреба од тоа ,додека јас му реков да се држи на дистанца.Бидејки он ако и обрне внимание малце повеке, он аке биде уште понападна.
epa tuka e problemot i sama rece deka e rastureno a ako ne mu davas na decko ti moze da zamine so nea na edna vecer da se isprazne,tia takvite ne se setaat po ulica.VNIMAVAJ POVEKE
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
За оф-топик се добива бан. Избришав 10-тина мислења на кои местото им беше во Чек дис аут.
Металхамер е баниран на 3 дена заради вртење на дискусијата во погрешен правец... Како да не ја научи лекцијата од последниот бан.

Продолжете на темата. Ако сте немале партнер/ка или слична случка, подобро не дискутирајте за ситуации кои не ви се познати.
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Абе знам дека ме сака и се си велам не се замарам со такви типки кои си немаат попаметна работа, и на крај пак ќе успеат да ме изнервират. Ама па мора да се има љубомора по малку :) Епа вака, јас дека си кажувам што си мислам на сите (нема оговарање само дирекно во лице си кажувам се) така и на таквите девојки им кажувам на културен начин, а ако тие не се културни да ја почитуваат мојата критика тогаш на секоја реченица што ќе ја кажат им мавнувам такви зезања или да кажам ,,корпи,, па по мене и сите останати продолжуваат да се смеат и да се шегуваат на нејзина сметка што не и текнува уста да отвори наредни 15мин. :) Не правам ништо лошо, само си го бранам тоа што е мое :pipi:
 
V

Viktor g

Гостин
Работата е што во случајов девојчево е растурено и не и е гајле кој и што ке зборува за неа сака да биде во центар на внимание и да биде главна ,а додека јас сум по повлечена и не се глупирам пред останатите како она што прави,само што на дечко ми другарите не го свакаат тоа или барем не сакаат да го сватат ,а додека пак дечко ми е неутрален и ми вика да не се замарам дека нема потреба од тоа ,додека јас му реков да се држи на дистанца.Бидејки он ако и обрне внимание малце повеке, он аке биде уште понападна.
Хм а да почнеш да му веруваш и да се правиш дека не ти е гајле можеби навистина се само добри другари ако девојчето е растурено ти белки немислис дека на типот му летнал памет и да си уништи врска со тебе за некое задоволство со неа
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
Ако ми вика да не се замарам - нема да се замарам. :) И на тој и на овој начин он ја држе ситуацијата
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Зависи колку си нерва и колку го сакаш.Иди расшлапај ја квалитетно и на клоци исфрли ја од објектот.Да видиш дали следен пат ќе го погледне :wink:
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
sum bila nekolklu pati vo sitoacija devojka da mu se pika na decko mi i vo toj slucaj reagiram vaka- se pravam deka sum samo drugarka so nego izbegnuvam muvanje i da sum mn okolu nego za da ne se ponasa kako normalno da me guska i sl pred devojkata (zatoa sto toj nikogas ne ja dozna mojata t.n. "finta") i prvo nejze i pocnuvam muabet vo stilot na "toj ima zenska" i ako devojkata izleze ok i ne saka da se mesa vo "taa" vrska se ponasam normalno so nea, no ako i kazam deka toj ima zenska(ne deka toa sum jas) a taa reagira vo tipot na "ne mi e gajle toj ke e moj" togas i se pravam drugarka deka ke i go mestam i na kraj i velam "znaes so i mene mi se svigja" i odam i ke go smuvam( za nego e normalno ama devojkite obicno se zaprepasteni:)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Зависи колку си нерва и колку го сакаш.Иди расшлапај ја квалитетно и на клоци исфрли ја од објектот.Да видиш дали следен пат ќе го погледне :wink:
Е много убаво ги учиш. Да се тепаат со клоци. Хмммм....
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Е много убаво ги учиш. Да се тепаат со клоци. Хмммм....
Само со рака удирање боли, а не доликува девојка да фрла столови...

Клоцата е најефикасен избор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom