Упикливи девојчиња!

Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Како реагирате кога некоја женска ви се меша во врската и кога на секој можен начин се труди да му привлече внимание?Дечко ви ви вика да не се замарате ,но некогаш губите контрола?

btw:Ако знаете посодветен наслов сменeте го :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ма ја морам од машки агол да ти го одговорам ова. По некад, момците ги сакаат девојките, во таа ситуација колку и клишето да вели дека момците би легнале и шуто и сакато, ако девојката добива доволно внимание, може да биде сигурна дека “упикливото девојче“ не е закана за нивната врска. Но, ако дечкото не е зацапан до уши, а најчесто не е, голема е шансата да легне нешто на страна. Шо да стори девојката, ништо, немоќна е. Ако види дека дечко и сака да ренда на страна, и сама нека покаже дека може да има други момци. Или типот ќе се освести или ќе раскинат. Кое и да се деси, парот добива. :wink:
 
T

Tetro

Гостин
Љубомора имаш на дечкото? или не те разбрав? Колку време сте заедно?


На темата:
Ја би и са две одједном.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Ја би и са две одједном
:pehar:

Но ајде да не се зафркаваме...решението е само наречи ја К**ва со еден остар поглед...но само доколку сте сигурни дека тоа и е намератеа. :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Па, во тој случај девојката добива конкуренција од упикувачката. Значи, треба да ги превземе работите во свои раце. И уста. И вагина. Не за друго - така сигурно ќе знае дека другата *нема* истото да го стори (освен, нели, ако не ѝ е проблем да се во тројка...)


На тој начин, типот нема да има време да дише, камо ли да гледа на страна. А ако упикувачката не добива доволно внимание од типот (а најчесто таквите се фрикови по внимание), ќе се сврти на друга страна.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Јас сум имала такви случаи и сум била сведок на туѓи случаи.
Имав прилично убав дечко и прилично убава врска со еден проблем - тој имаше две другарки и каде и да ги сретневме едната од нив секогаш го "напаѓаше" пред мене. Му се фрлаше во прегратка каква што не добил од мене, која патем му бев девојка и слично. Бтњ, другарка и беше поубава :icon_lol: Го замараше со секакви ситници, дури и не покануваше на заедничка прошетка. Мислам дека ако тогаш прифатеше тогашниот ми дечко, немаше да ме види уште еднаш.
Не реагирав бурно пред неа, но нему му давав на знаење дека ми пречи бидејќи му се упикуваше. И еднаш мислејќи дека е излезен со другарите според него, дознав дека излегол со неа. Немав за што да се грижам според дечко ми, но изгубив контрола.. потоа као расчистивме, за подоцна да ми се насоберат и слични фрки и да раскинеме.
Ако нему не му пречи ќе направам и мене да не ми пречи. Толерантна сум, ама да губам нерви - не.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
тој имаше две другарки и каде и да ги сретневме едната од нив секогаш го "напаѓаше" пред мене. Му се фрлаше во прегратка каква што не добил од мене, која патем му бев девојка и слично.
Хмм, а зашто?
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Pa, ako sum sigurna vo svojata vrska (a sega sum, jasno, so maz mi sum veke 11 godini) - ja samo ke se smeskam i ke posmatram on kako ke izreagira. Ako maskoto saka nesto da napravi so taa upikuvacka - on toa ke go napravi bez razlika dali ja ke ja trgnam od nego ili ne. Pogolemo zadovolstvo mi e koga on ke ja sutne na strana, umesto ja da se mesam i da izgledam kako posesivno i ljubomorno stvorenje.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
pa ovaa moze da mu se sluce samo na ubavite,ne neubavite ne mu se pikaat
toa treba da bides gorda deka znaes so zimas
site da go gledat i da go sakat a samo ti da go imas
 
F

FilipMacedon

Гостин
Како реагирате кога некоја женска ви се меша во врската и кога на секој можен начин се труди да му привлече внимание?Дечко ви ви вика да не се замарате ,но некогаш губите контрола?

btw:Ако знаете посодветен наслов сменeте го :)
Природно си е тоа,според мене лично глупаво би било ако реагираш бурно,остави и снимај ја реакцијата,ако ја одбива значи дечкото те почитува и сака,ако има спротивен однос тогаш не те заслужува...
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Природно си е тоа,според мене лично глупаво би било ако реагираш бурно,остави и снимај ја реакцијата,ако ја одбива значи дечкото те почитува и сака,ако има спротивен однос тогаш не те заслужува...
tocno...spored negovata reakcija mozes da si znaes kakva ti e vrskata
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А што можам да направам во овој случај, освен да му верувам на дечкото? Со сила убавина не бива. Ваквите ситуации се одличен тест за врската и за тоа колку има доверба и искреност во врската. Ако тие се јаки и цврсти, тогаш таа може до миле воље да се упикува и нема да и успее.
Во овој случај јас само да му покажам дека ми значи, а да превзимам драстични мерки - не, благодарам.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Хмм, а зашто?
Знаев дека ќе бидам цитирана за ова. Ок, не сфати каква прегратка, башка така иде муабетот, но еве



We're in the center of the city, I'm up in the air, so imma throw myself at you?
Не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom