Тони Зен на Антички Театар, Охрид - 23.07.2010

Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
Симплисити продукција во соработка со Јованов Рекордс ви го најавуваат премиерниот соло концерт на Тони Зен... ..., насловен "Јас сум Хип Хоп".
Концертот ќе се одржи на 23 јули во Антички Театар - Охрид со почеток во 23:00 часот.
Како гости нa концертот ќе се појават Слаткаристика, Скит Скитара и Токсикологија.
Фановите ќе можат да уживаат во песните на Тони кои ќе бидат изведувани во живо со бенд.
Картите ќе бидат во продажба во Југотон, Сите салони на Тобако, Туристичка агенција Мега Турс (градски плоштад Охрид), книжарница Евро (Охрид), пред Тераса Змија (чарчија Охрид).
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Хелените се превртуваат во гроб... втор пат.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Тони Зен, Слаткар . . . ! ! ! Каква примамлива постава....Not.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Лани концерт на Слаткар, гостин Тони Зен, годинава од наопаку.:pos:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Лани концерт на Слаткар, гостин Тони Зен, годинава од наопаку.:pos:
А до година !? Зони Тен и Стаклар со заеднички концерт каде што воедно и ќе си гостуваат еден на друг на истиот! Ваууууу ;)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Врти сучи исто ти е :tapp: Не идам :baeh:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Биди сељак ти,немој да бидеш зелен.
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Се на се...СУПЕР концерт на Тони!

Не сум некој голем на фан Тони али решив да присуствувам и било је топ :)

За карта не ни платив...се знаев со цело обезбедување и бев напред пред оградите.

Ги испеа сите песни и на крај заврши со "Јас сум хип-хоп", кога цела екипа ги облекоа во маици од споменатата песна и на крај фрлаа маици на публиката.

Да не должам за Тони и останатите...ГЛАВНОТО беше кога на песната "Mi casa es su casa" излезе на сцена една прејака женска (танчерка)... кој ја виде, ја виде :) :)

Исто добро беше, кога Слаткар едно време застана и рече "Кој што фрли со мастика да му ебам мајката в пичка!" :pos:

Edit: Ќе забораев...и на крај се решив и јас да купам една таква маица...и типот ми вика "Дечко 400ден. маица" :lud: , а јас со одговор "Чувај си ја" :motor:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Се на се...СУПЕР концерт на Тони!

Не сум некој голем на фан Тони али решив да присуствувам и било је топ :)

За карта не ни платив...се знаев со цело обезбедување и бев напред пред оградите.

Ги испеа сите песни и на крај заврши со "Јас сум хип-хоп", кога цела екипа ги облекоа во маици од споменатата песна и на крај фрлаа маици на публиката.

Да не должам за Тони и останатите...ГЛАВНОТО беше кога на песната "Mi casa es su casa" излезе на сцена една прејака женска (танчерка)... кој ја виде, ја виде :) :)

Исто добро беше, кога Слаткар едно време застана и рече "Кој што фрли со мастика да му ебам мајката в пичка!" :pos:

Edit: Ќе забораев...и на крај се решив и јас да купам една таква маица...и типот ми вика "Дечко 400ден. маица" :lud: , а јас со одговор "Чувај си ја" :motor:
Значи посељачко амин а ?? :))):pos:

Па уше и Тулумбарот пцуел,кај зимаш пари од глупаците и глупачките што ти идат на концерт,кај уште ги пцуеш,да ти ебам ретардираниот.

Иначе таа танчарката најверојатно е истата што беше и во Прилеп на Пивофест на журката на малата бина со диџејот.
Стефи се вика,ама какваааа ееееееее :drk::drk:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Значи посељачко амин а ?? :))):pos:

Па уше и Тулумбарот пцуел,кај зимаш пари од глупаците и глупачките што ти идат на концерт,кај уште ги пцуеш,да ти ебам ретардираниот.

Иначе таа танчарката најверојатно е истата што беше и во Прилеп на Пивофест на журката на малата бина со диџејот.
Стефи се вика,ама какваааа ееееееее :drk::drk:
Не беше сељачко воопшто...Ако не си присуствувал ти, тоа не значи дека било лошо. Напротив, баш беше топ...Атмосферата супер...Антички преполн! Од страна на екипата на бина доста професионално, музиката во живо 10-ка.

Тоа за Слаткар што опцу беше друга работа. Додека ја пееа со Тони Спушти се Доле, некој му фрли мастика, а поради тоа на крај Слаткар рече „Кој ја фрли мастиката, да му ја е*ам мамицата!.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Се на се...СУПЕР концерт на Тони!

Не сум некој голем на фан Тони али решив да присуствувам и било је топ :)

За карта не ни платив...се знаев со цело обезбедување и бев напред пред оградите.

Ги испеа сите песни и на крај заврши со "Јас сум хип-хоп", кога цела екипа ги облекоа во маици од споменатата песна и на крај фрлаа маици на публиката.

Да не должам за Тони и останатите...ГЛАВНОТО беше кога на песната "Mi casa es su casa" излезе на сцена една прејака женска (танчерка)... кој ја виде, ја виде :) :)

Исто добро беше, кога Слаткар едно време застана и рече "Кој што фрли со мастика да му ебам мајката в пичка!" :pos:

Edit: Ќе забораев...и на крај се решив и јас да купам една таква маица...и типот ми вика "Дечко 400ден. маица" :lud: , а јас со одговор "Чувај си ја" :motor:
no comment ,брат излеа не се читаш шо пишуваш :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom