Тони Зен на Антички Театар, Охрид - 23.07.2010

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Значи посељачко амин а ?? :))):pos:

Стефи се вика,ама какваааа ееееееее :drk::drk:
Не бе брат, се на се одлично беше...само не му требаше то на Тулумбарот :) а и тој пак и што фрлил со мастика не му беше арен потегот :) :) :)

А за Стефиииии немам зборови...синоќа ја сонвев :back:

--- надополнето ---

no comment ,брат излеа не се читаш шо пишуваш :pos:
А шо то?

Добро беше, јаки пи*ки, смеење со Слаткар и со мастиката и то е то.

Освен со делот со маицата ме изнервираа...очекував накај 150 - 200 ден. а тој пак ми вели "Дечко ко за тебе 400ден." , a за други можит и по 500 - 600 ден. беа :pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538
Оф мори мајко, Слаткар бил сељак затоа што кажал да му ебам мајката на тој што маваше со мастика. Па вие да отидете на концерт на The Bloodhound Gang ќе си речете, што им е на луѓево што платија карта за да го доживеат ова.

Енивејз, се гледа дека концертната култура е на ниско ниво во земјава. Да бидам прецизен, ми се гади од младинава во Македонија. Дали дека во наше време помалку концерти имаше па покажувавме почит кон оние кои ги правеа, или имавме добро домашно воспитание... не знам што е. Или можеби се работи за новите рапер4иња.... Хејт кон изведувачот се покажува со неидење на концерт, евентуално напуштање на истиот доколку веќе сте се заебале да отидете.

400 денари за маичка е редовна цена, не знам зошто се жалите дека се скапи. На концертите во Скопје маичките се уште поскапи.

И дечки, да ве замолам без хејт.
 
S

StormRage

Гостин
Тонка се дешава да одиш на концерт од хејт... ама се бери група и се прајт лом :) ама најчесто штрајк и не ојш хехехехе :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.362
Поени од реакции
7.538
Тонка се дешава да одиш на концерт од хејт... ама се бери група и се прајт лом :) ама најчесто штрајк и не ојш хехехехе :)
И после јадеш ќотек од обезбедување, па потоа и од полиција. Ем зијан за парите дадени за карта, ам бонус модрици по цело тело долго време после концертот.
GROW UP CHILD.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.653
Поени од реакции
10.964
Не ги воспитуваат воопшто децава, тешка и извитоперена младина што мисли дека ако си некултурен си кул, епа не си, сељак си! ;)
Извини Тонка за офф...
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
Исто добро беше, кога Слаткар едно време застана и рече "Кој што фрли со мастика да му ебам мајката в пичка!" :pos:
И шо е тука толку добро? Ај и ја ќе застанам на сцена и ќе пцујам 15 минути, ќе ми дадеш 250 денари?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
9.247
Еве дел од тоа како беше...
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
И шо е тука толку добро? Ај и ја ќе застанам на сцена и ќе пцујам 15 минути, ќе ми дадеш 250 денари?
добро = смешно ... никој не очекуваше дека Слаткар ќе застане и ќе го опцуе некого заради таа мастика... шо значит за мене смешна ситуација беше.
Да се разбереме, не го фалам моментот кога дечкото фрли со мастиката, баш напротив, тоа ти е селска работа!
Па кога ќе размислам подобро и јас да бев на негова ситуација и јас исто би реагирал... шо значит си заслужи дечкото.

Уште еднаш ќе кажам...супер концерт на Тони и компанија и доколку повторно би имал концерт, јас секако пак ќе присуствувам. :wink:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Хахахаха што бе пак ли ги гаѓале лелееј им тргна у последно време :) И у Скопје коа настапуваа на Биди зелен ги гаѓаа со јајца :kesa:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Мастика бе -.-
Имај малце достоинство, фрли чевел.
 
Г

Господ

Гостин
А ова било сега или во античко време?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom