Тетоважи

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
imam edna kaj zglobot na rakata is sea planiram vtora samo uste da smislam sto i odma idam da si stavam:pipi:
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Обожавам тетоважи,од мал сум ги сакал да ги имам,морам да си направам..:)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Nemam tetovaza i ne bi stavila nikad, nemam nis protiv lugjeto so sakat se tetovirat ama jas ne sakam nekoj da si crta na moeto telo.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Може некој да ми најде кинески букви да видам,нешто можеби ќе ставам така,значи азбуката ми треба.
ФАЛА
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
2
Многу сакам тетоважи ама во границите на нормалата, не сакам цело тело исчкртано:nenene: инаку планирам една :vozbud:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Планирам еден крст со Исус на грб, само да изберам добар цртеж, и цртач.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
0
imam 3 tetovazi na stomak i na kolkojte, aa doprva sakam od podkoleno nadolu nesto ama da e vo boja :)
 
Член од
21 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
2
Јас немам ништо против тетоважите. Просто ги обожавам!!! :love1: :love1: :love1:
Сеуште немам ниту една тетоважа на мене.. :place:
Ама, за една-две години.. има секој дел од телово да го истетовирам! :mrgreen: :wink:

i jas... cekam malce da potporasnam sea na 15 godini tetovaza ne stavam... na 19 ne mi bega edna na grb:D:D
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Имате ли тетоважа(каква?) :)

имате ли тетоважи на вашето тело и ако имате слика ако може да аплоадирате.. јас сеа планирам да се тетовирам и планирам да ставам волк :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Имам една мала тетоважичка ама не е трајна, за 5 години ке ја снема. Е сега и слика да ставам? Ке треба да се сликам :wink:
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Па неам тетоважа, али би сакал да имам една. Но сепак во блиска иднина не би можел, пошто не би ми дозволиле од дома :/
 
Член од
4 март 2009
Мислења
43
Поени од реакции
1
Имам на грбот:)Костурче(дизајнд бај мајселф):smir:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
224
Поени од реакции
2
Не немам, а и немам некоја желба да ставам... порано пред две три год ставав од тие шо седат по 2-3 недели ама ми пројде ќејфот и за тоа...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom