Терористички напади во светот

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Tocno e toa sto go izjavi ama ne izjavi deka TOJ e glavnata pricina zosto toa e sekojdnevie vo Sirija.
Пет години со ред никој не гo слушат шо зборвит Асад. Реалност е дека, медиумски скоцкана пропаганда на Америка и Запад е одлично покриена. И oд неодамна ко му излегоја работите од контрола, почнаја да си се давет во лајната нивни. Али ето црномањестион пес Обама, цврсто си сејт зад неговата изјава дека Асад (кој е легитимно избран) морат да си ојт ради то шо тој привлекувал терористи.
.
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сега стана Црногорец.
Честопати западњачкиве медиуми ги мешаат Montenegro и Macedonia... толку им чука тоа акалот
Дедо му бил воен Руски ветеран, баба му бегалка од Чеченија. Недавно татко му се преселил да работит во Македонија (по шо добил мкд државјаство) и ја запознал мајка му Црногорка, е сеа мoжит е МакедонецЦрногорец со Сиријски пасош, украден. :D
То шо им одговарат то си пишат.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Epa zatoa gi svakam situaciive. Na istok amerite ubija golem broj familii za koi nekoj ke se odmazdi
Америте убија, врз Французи ќе се врши одмазда?

А цмиздриш вака


Koga nekoj bi ti dosol doma i bi ti ja iskasapil familijata bez pricina sto bi sakal da napravis, ili sto bi napravil? bi ja iskasapil familijata negova taka?

a zosto negovata familija koja e nevina a ne samo nego?
:icon_lol:
 
S

silmarillion

Гостин
Ќе продолжат да бомбардираат во Сирија иако појма немаат што бомбардираат. Се додека не направат масовна чистка на квартовите каде што има потенцијални радикални исламисти во Париз и останатите градови ништо не прават. А можеби и не ни сакаат да направат. Проблемот не им е во Сирија, туку во Франција.

Си направија и повод да ги затворат границите, односно во многу брзо време да го укинат Шенгенот а да не изгледа тоа контра вештачките ЕУ повелби за слободно движење.

Друга работа, Французите беа можеби и погласни поддржувачи на Косоварите од Американците, за денес да тврдат дека оружјето било од овој регион кој тие намерно го дестабилизираа, а да не зборам дека и голем број исиловци како и нивни лидери дојдоа баш од тоа нивно Косово. Што би рекол еден наш деец, каменот од блиску доаѓа.

Епа останува да се провери само картата за Wellington во еден провец колку ќе биде со аеродромски такси и да видиме како понатака.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.818
Интересен напис:
Passport Found Next To Paris Suicide Bomber Belongs To Syrian "Political Refugee" Who Entered Greece
http://www.zerohedge.com/news/2015-11-14/link-emerges-passport-found-next-paris-suicide-bomber-belongs-syrian-refugee-who-ent


И интересен коментар на написот:
;)

Welfare Tycoon

Sat, 11/14/2015 - 14:32 | 6793068

How it All Went Down Before the Massacre



Leader: “My brothers! Tonight we dine in hell and make the self-hating French infidels pay for their insolence!”

Goat Fuckers in Unison: “Allahu Akbar! Allahu Akbar!!”


(Supplies Call)

Leader: “Masks for hiding your questionable identities?”

Nike Fanatics: “Check!”


Leader: “Assault weapons for taking them out before they start shooting ba-… Oh wait, never mind.”

Toyota Loyalists: “Check!!!!”


Leader: “Grenades for blowing them to smithereens?”

Jihadi John’s Ghost: “Check!”


Leader: “C-4 vests for the one-way ticket to Allah?”

John McCain: “Check!”


Leader: “My brothers, we are ready! Now go forth in the name of-“

(Random turrist’ interrupts)



Random Jihadi: “But my dear leader Leader! Have we not forgotten the holy Passport booklets that quell fire and shrug off bullets?”

Leader
: “My dear Goat Lover, if you had not reminded us to bring these critical items along, the Jihad might have not succeeded. You will surely have 72 nubile virgins waiting for you in the afterlife now”.


Goat Fuckers in Unison: “ALLAHU AKBAR! ALLAHU AKBAR!!!!”


You can’t make this shit up
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Убавини!!! Албанците кога прават Срање по Европа, тогаш се Македонци, а кога е други работи тогаш си се албанци. Се надевам нема да се рашири информацијава низ Северна Америка, не би сакал да ме покажуваат со прст како тоа мојата нација учествувала во нападите.


Инаку, сигурно е точна инфромацијата, прашањето е само колку имаат убиено. И не е само Алжир, цела Северна и Западна Африка страдала и сеуште страда од Французите[DOUBLEPOST=1447573289][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1447573463][/DOUBLEPOST]

Уште еден трол, човекот си ја брани својата нација од Ал Каеда, Нусра ИСИЛ поддржани од Џихадистот Ердоган, Вахабистичките Саудиска Арабија И катар и нормално Изреал е во игра.
Si izmesal svojata nacija so svojot fron... Da odstapese od vremeto na protestite nemase da dojde vo ova derexhe situacijava vo Sirija
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Не дека ги правдам, не дека ги сакам имигрантиве ама реално ова му е спремано од порано.
Француската разузнавачка служба ја усра исто како и со хебдо.
Разузнавачката служба не си ја завршила работа уште со масакрот на чарли хебдо. Не му се исчистени ќелиите и еве пак се реактивираа.
Во Франција е многу тешко да ги пронајдеш тие ќелии бидејќи најчесто се наоѓаат во предградијата на Париз и останатите градови каде се населени со имигранти кои се непријателски расположени према Французите, а полицијата не влегува таму зашто ја напаѓаат

Еве пример за тоа

 
S

silmarillion

Гостин
Срамота е за светска сила како Франција да нема 100% контрола на својата територија. Уште поголем срам е што народот на Франција не се побунил во врска со тоа.
 
Член од
1 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
13
Убавини!!! Албанците кога прават Срање по Европа, тогаш се Македонци, а кога е други работи тогаш си се албанци. Се надевам нема да се рашири информацијава низ Северна Америка, не би сакал да ме покажуваат со прст како тоа мојата нација учествувала во нападите.


Инаку, сигурно е точна инфромацијата, прашањето е само колку имаат убиено. И не е само Алжир, цела Северна и Западна Африка страдала и сеуште страда од Французите[DOUBLEPOST=1447573289][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1447573463][/DOUBLEPOST]

Уште еден трол, човекот си ја брани својата нација од Ал Каеда, Нусра ИСИЛ поддржани од Џихадистот Ердоган, Вахабистичките Саудиска Арабија И катар и нормално Изреал е во игра.
A dali si go prasal siriskiot narod kako ziveel vo vremeto na ovoj diktator i na tatko mu ?? ,pa zatoa se pojavia Al kaeda,Al nusra,Isis .jas ne gi branam ovie teroristickite organizaci ,no drzavniot terorizam ja dovel Siria vo ova deredze ,a ovie 5 godini Basar napravil nevidum terorizam i ubistvo na svojot narod,site arapski drzavi od vtorata sveteka vojna pa do den denes ziveat pod nevidena diktatura pocnuvajki od Egipet pa se do najmalata arapska drzava,i tuka nema mesto za islamski terorizam,islamot e tuka i isfrlen od igra od edna strana ,a od drugata strana e vnesena kako karem za da ostanat vo vlast ubijcite i diktatorite,idiotizam e a vo edno i krivicno delo da go branis Asad i drugite zivotinji
 
S

silmarillion

Гостин
A dali si go prasal siriskiot narod kako ziveel vo vremeto na ovoj diktator i na tatko mu ?? ,pa zatoa se pojavia Al kaeda,Al nusra,Isis .jas ne gi branam ovie teroristickite organizaci ,no drzavniot terorizam ja dovel Siria vo ova deredze ,
Чекај дали тоа значи дека Исис и Алкаеда се создадени за до го подобрат животот на просечниот Сириец, Ирачанец, Авганистанец? : ))))) Што е Асад говно, говно е. Ама ова е пресмешно да го напишеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom