Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
100гб е малце за оние како wot а јас обично симнувам филмови од 700мб па ми стигаат а сериите ги гледам по епизоди или онлајн, цела сезона ретко да симнам :D
 
Член од
21 март 2011
Мислења
86
Поени од реакции
40


Ова е мојот сигнал, во време од 1 минута, до првата адреса на телекабел од traceroute, после 16:00 часот.
Што значи дека во секоја 1 минута, отприлика, јас имам пинг од 6 до 90ms со 2% packet loss, само до телекабел...
Да не може човек една помочана игра онлајн да изигра без да го пцујат дека лагува...
Веќе 2 недели екипи ми праќаат (пак)... изгледа од Сибир пешки идат накај мене па уште не стигнале.
На приговори на сајтот никој не одговара и сакате да ви платам за грациозната услуга бе телe-краста?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Сите седум сезони ќе ги изгледаш во еден месец?
Иако во право си дека 100 гига се малце.
Симнав 5 сезони, првите 2 ги имам гледано од предходно. Секако дека нема шанси во еден месец да ги изгледам, али сепак е малку 100 гига, а брзината е посебна приказна. Само една просечна игра денес е 15 гига. А за HD филмови муабет да не правиме. :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Барем дупло да иде сообраќајот вака новогодишно одкако решија и upload да качат и топ ќе биде.
 
Член од
21 март 2011
Мислења
86
Поени од реакции
40

Tek utre ima da ja rasplacam taa vo naplaten centar, kako sto mi se sobira nervozava so nedeli.
Da vidime dali nema da vratat na pismen prigovor so kopija.
Koj saka da stavi telekabel i go cita forumov, neka razmisli 2 pati so kakva usluga ke si ima rabota.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700


Plus vrne. Inaku, zosto uste nema novosti? Brojacot im e zaglaven, 30tina giga smackav.

Vkupen Soobrakaj
Soobrakaj vklucen vo pretplatata: 102.400,00 MB
Download Soobrakaj: 0,00 MB
Upload Soobrakaj: 0,00 MB
Soobrakaj Download + Upload: 0,00 MB
Preostanat soobrakaj vklucen vo pretplata: 102.400,00 MB
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
PrtScr capture_2.jpg

Ваква е брзината од вчера. Забележав дека од вчера имам нова IP адреса и на спидтест ме покажва дека сум од Охрид, а не сум од таму од Битола сум. Прашање дали има некој во тех. служба во недела или треба да чекам до утре за да види некој кај е проблемот ?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940


Plus vrne. Inaku, zosto uste nema novosti? Brojacot im e zaglaven, 30tina giga smackav.

Vkupen Soobrakaj
Soobrakaj vklucen vo pretplatata: 102.400,00 MB
Download Soobrakaj: 0,00 MB
Upload Soobrakaj: 0,00 MB
Soobrakaj Download + Upload: 0,00 MB
Preostanat soobrakaj vklucen vo pretplata: 102.400,00 MB
Трај не кажувај, сега костур ќе ти викне полиција бидејќи правиш малверзации со бројачот:pos:
Патем и кај мене е заглавен.
Затоа, како што кажа STEALTH, радувај се куре на пијана жена :icon_lol:
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574

Tek utre ima da ja rasplacam taa vo naplaten centar, kako sto mi se sobira nervozava so nedeli.
Da vidime dali nema da vratat na pismen prigovor so kopija.
Koj saka da stavi telekabel i go cita forumov, neka razmisli 2 pati so kakva usluga ke si ima rabota.
jas go imam istiot problem veke 3 meseci! kaj mene ova e vo frekvencija od 17h do 01-02h po polnok posle toa e dobar netot, mislam deka ima vakvi "losi" zoni na poveke mesta vo SK
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Ај и јас да се пофалам и кај мене бројачот од 1дек е заглавен :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom