Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Апел до телекабел: Направете хуманитарна акција до дома да им се носи кукла на дување на вакви несреќници, како награда на секој што симињал торенти.

Така сигурно ќе се намали трансверот за идниот месец.


Сега ќе пуштам десетина торенти да се симнуваат без врска цел ден само кај тебе да нема интернет. И батеријата на бројачот ќе ја извадам за да не ги брои. :icon_lol:
 
T

tinkerbelll

Гостин
Хахах костурче...

Тоа е друже, си плаќаат луѓето, си добиваат услуга, нека симнуваат и по 3тб, само здравје да се има
Сакаш да кажеш, за 500че доста е и толку шо има? Хм... мора те корегирам за овоа, како корисник. Плаќат луѓето, да, ама треба да си добиват услуга за тие пари, не заебанции. Колку само кочеше пред неколку дена, и тоа подолго време константно. А не е првпат, стално е вака. Епа или нека личе на нешто или ич. Не е работата да има јутуб ама торенто амин и обратно. Денеска ко шо се е преку интернет треба да фучат конекциите, 21век сме ебаго. Секоја недела е катастрофа, стандард, крај на месец -триш бетер. Сума сумарум занигде.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Епа пиши ми ПП за да проверам шо се дешава кај тебе, овака на слепо не можам да видам шо е маката
 
T

tinkerbelll

Гостин
^ Сега е добро, а кажувам ситуации општо откако го имам шо се дешава. Не е само кај мене, сигурно од многу други си го слушнал истото. Не ме сфаќај толку буквално :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Сега ќе пуштам десетина торенти да се симнуваат без врска цел ден само кај тебе да нема интернет. И батеријата на бројачот ќе ја извадам за да не ги брои. :icon_lol:
Уди :drk: пази рацете пљускавци да не ти фатат само. :pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Значи, пред 3-4 дена ТРИ пати по ред неколку дена го кинеа оптичкиот кабел главен и затоа беше спор цел Штип
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
И кај мене, имав сецка пред саат време и сега е ова (y)

 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Po drugo ke e jas mislam, ama ke pokaze vremeto ;)
--- надополнето: 30 ноември 2012 во 00:55 ---


Pobrka se i download kaj mene :vozbud:
Нема шанси даунлоадот да ти е покачен, скржави се овие од телелекабел.
Колку ти одат торентите?

Патем еве кај мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom