Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
И
Еве сегашен спидтест. Бидиков, знаеме дека не го прифаќаш, само на cesar му правиме далавери :P
Еве чим сакате да му праиме далавери :)



Ова е реалниот лимит на ДОКСИС2 поточно 1 ДС / 1 УС ...
 
D

Deleted member 50555

Гостин

Што им е со интернетов последниве неколку дена.. еден момент е 8 мб др 12 трет 0.2 ...па не е нормално ова..има ли друг ваков проблем?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Што им е со интернетов последниве неколку дена.. еден момент е 8 мб др 12 трет 0.2 ...па не е нормално ова..има ли друг ваков проблем?
Не гледај „спидтест“, лаже тоа. Топ е интернетот!
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Ма да се гонат у пизду матер... Цел ДЕН не креваат на телефон ниту Струмичка ниту Штипска централа нит подржка, 15 минути за да ја отвори кајгана, ФБ нема теорија.. резултати не можам да си видам.. ништо ... КАТАСТРОФА .
 
Член од
14 октомври 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Знае ли некој дали Телекабел има намера да зголеми лимит и трансфер и да пушти некој асален канал зашто стварно ова е за нигаде . Во последно време брзината е тапа, стално нешто се поднамалува брзина а во техничка не се замараат ич . Па за тие пари во Близу добиваш дупло поголема брзина и лимит. Досега сум кај нив само заради телевизијата ама и таа не е нешто посебно со некакви си канали што нон стоп даваат репризи на серии и филмови . Ако има некој сигурни информации за некакви промени нешто нека каже макар што не ми е веројатно , ако не од декември да ги откачам.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ма да се гонат у пизду матер... Цел ДЕН не креваат на телефон ниту Струмичка ниту Штипска централа нит подржка, 15 минути за да ја отвори кајгана, ФБ нема теорија.. резултати не можам да си видам.. ништо ... КАТАСТРОФА .
Некаде на Фејсбук прочитав дека имале проблеми со некој скинат кабел и поради тоа немало неколку програми и оттаму намалената брзина на интернет. Инаку стварно беше катастрофа. Да не го урочам, сега за сега е добар, впрочем многу ретко сум имал проблеми со интернетот од Телекабел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom