Струмица

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Е тава е типична струмичка работа!!!На тебе шо те занима она зшо праа маабет??А бе гледајте си за вас тама и уживајте:smir:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Па се разочарах. У понеделнико ќе да беше, дојдех у СР на излеване, и пред екстрим некоја си „Маја шо работе у селект и на која шо мајка и е од Ниш а татко и од Велес (или обратно беше не ми текина)“ ми држење предавање за тва кои се сељаци, а кои граждане.
Мислам, кој дебилен, прост и неандерталску муабет напри, кантар не го мере. Од тва шо см откажан од објаснуване и просветлуване на такви особи, си приќутих и само се смишкаах.
Ама јеби га, барем знам оти такви како неа баја се имат накотено у Струмица, и буквално треба да си го бираш друштвото за да не ти се погоде некој таков „самосвршувачки“ случај на кој што може само да му се чудеш на ак`ло.
Ејвагидиии она ли најдела да суде:drndrn:
 
V

Viktoranius

Гостин
Па се разочарах. У понеделнико ќе да беше, дојдех у СР на излеване, и пред екстрим некоја си „Маја шо работе у селект и на која шо мајка и е од Ниш а татко и од Велес (или обратно беше не ми текина)“ ми држење предавање за тва кои се сељаци, а кои граждане.
Мислам, кој дебилен, прост и неандерталску муабет напри, кантар не го мере. Од тва шо см откажан од објаснуване и просветлуване на такви особи, си приќутих и само се смишкаах.
Ама јеби га, барем знам оти такви како неа баја се имат накотено у Струмица, и буквално треба да си го бираш друштвото за да не ти се погоде некој таков „самосвршувачки“ случај на кој што може само да му се чудеш на ак`ло.
За жал ного ги има такви случаеви, и за тва веќе ми се гаде да излевам. ( додуша не ни излевам ного )
 
Член од
2 мај 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
samo so se registrirah i so da vidam STRUMICA .EEeej me m'rzase da gi citam site do dusa nogo se 100 stranici ama milo meee so ima razgovor za STRUMICA posebno tii pozitivnite a za dusmanite.. Dusmanite neka puknat so da im kazam drugo pozz do site
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
7
Najubavite sela vo Makedonija se strumickite, bez somnenie :)
Abe nastvarno, shoub'vo a tam ! :)

 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Super gradce, samo uste da fgi namase site onie protestanti, da bese cisto pravoslavie, se ke bese ok.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Малцинство е тоа :))))) и така ни е ок , ништо не пречат ..
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Super gradce, samo uste da fgi namase site onie protestanti, da bese cisto pravoslavie, se ke bese ok.

А што ти пречат има и јахови сведоци :) тие мени ми пречат
Во Струмица на религиска основа сите се почитуват :back:и немаме
проблем не правејте вештачки проблеми
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Струмица е единственото место каде има повеќе религии,како и малцинства и никогаш немало конфликти,немој да ги започнеш...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Super gradce, samo uste da fgi namase site onie protestanti, da bese cisto pravoslavie, se ke bese ok.
Симеон, Симеон, гледам проблемот од подфорумот религија и тука си го насадил....Изјавите ти се како на Хитлер..уште конц. логори да почнеш да отвараш...Инаку за еден православен македонец многу користиш латиница...ти се повампирила тастатурата?!
Струмица е супер градче баш поради луѓето..не поради зградите.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Деснка почна гимназијадата за средни училишта, да се надеваме оти ќе земме нештo :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Сигурно некој од форумо е на олимпијадата, ај нека се јава ако се закаче на интернет lol
 

Кузма

Vamos Campeones
Член од
7 мај 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Деснка почна гимназијадата за средни училишта, да се надеваме оти ќе земме нештo :)
У колку саато? шо как се игра :))))
Видех ги плакатите, ама не пишува шо у колку саато е и дали е утре или денеска... :Ѕ
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Па ваљда ќе има утакмици и утре и у сабота, а мош и недела. Денеска имаше исто. Одбојката се играа у Партизан, кошарката и ракомето у Парк, не знам за другите..

Преги гимназијата го тепала Крушево у одбојка, ама тесно било, јас и уше еден играч имаме заушки, така да тешко ќе биде да сме први. За некој пола саат ќе почне градското дерби со каубојското, на квалификациите ги тепааме лесно, ама как шо кажах, саа ќе биде тешко : )

У 2 и пол саато преги играјаа и кошарка, гимназијата со некој од скопје, ама не знам шо се направиле, оти не смеем да излевам од дома, заразен сум =))
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
изгуби 4-5 разлика гимназијата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom