Стрип фанатиции, јавете се!

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Jas imav nad 1000 stripa doma ke puknam koa otidov u vojska majka mi gi stavila u podrum pa olosana znaela i mi obile u podrum mi gi dignaa ... mamata sea se iznervirav

najbolej mi bese zagor taka pocnav i za zagor se dobijase tri teks vilera

za 2 zagora tri blek steni ama i toj bese na cena

posle iskoci kapetan miki ... ista cena drzese ko zagorci

i posle iskoci mister NO... sto veke bese zrel strip taman te otrgne od detstvoto

Marti misterija posle dadoa kao zasiluvanje prvo bea super posel dosadija , i uleta ovoj dilan dog koj i toj dosadi izgleda mi ...

edino sto nikad ne dosadi e Alan ford na hrvatski...

tuka uletaa stripoteka i tako dalje aj da ne tupam od mene postripadjija na vremeto nemalo ...


PS ne treba da kazam deka bev najpopularen u zgrada neli ? U toa vreme toa beshe ko da imas sea 20 skutera u site mozni boi..eh detstvo ...se nataziv
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Никогаш не сум бил љубител на стрипови. Навистина ми е чудно како можат луѓето да одвојуваат толку време/живци/пари за илустрирана хартија да не речам сликовница.(без навреда)

Не постирам за да мрчам, него ми беше да го изведам овој факт што го прочитав пред некој ден.

Стриповите варираат во својата цена, можат да се купат за половина долар но колекционерите даваат цело богатство за нив. Наскапо продаден стрип е Action Comics #1 стрипот во кој се раѓа еден од суперхероите на модерната ера - Супермен. Неговата цена изнесувала 500 000 долари.
Во просек еден колекционер на стрипови во својата збирка има околу 1080 стрипови. За да ги прочита сите овие стипови тој треба да одвои ЕДНА ГОДИНА од својот ЖИВОТ!
 
N

n/a

Гостин
Никогаш не сум бил љубител на стрипови. Навистина ми е чудно како можат луѓето да одвојуваат толку време/живци/пари за илустрирана хартија да не речам сликовница.(без навреда)

Не постирам за да мрчам, него ми беше да го изведам овој факт што го прочитав пред некој ден.

Стриповите варираат во својата цена, можат да се купат за половина долар но колекционерите даваат цело богатство за нив. Наскапо продаден стрип е Action Comics #1 стрипот во кој се раѓа еден од суперхероите на модерната ера - Супермен. Неговата цена изнесувала 500 000 долари.
Во просек еден колекционер на стрипови во својата збирка има околу 1080 стрипови. За да ги прочита сите овие стипови тој треба да одвои ЕДНА ГОДИНА од својот ЖИВОТ!
Pred internet generacijata...
nie igravme granica,dzamlii,kradevme u slatkarnica...
citavme stripovi i politikin zabavnik,sobiravme slikicki a devojcinjata sobiraa kukli ili salfetki...
:toe: :vozbud: :pos2:
Ili sto bi rekol Aki Ramadanovski:
A vreme se menja...
sa loshega na goreg...

Na nas ni znacat.Ne potsekjaat na detstvoto.
Razbiras? :toe:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.487
Поени од реакции
79.631
Pred internet generacijata...
nie igravme granica,dzamlii,kradevme u slatkarnica...
citavme stripovi i politikin zabavnik,sobiravme slikicki a devojcinjata sobiraa kukli ili salfetki...
:toe: :vozbud: :pos2:
Ili sto bi rekol Aki Ramadanovski:
A vreme se menja...
sa loshega na goreg...

Na nas ni znacat.Ne potsekjaat na detstvoto.
Razbiras? :toe:
Aki Rahimovski
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ne e isto strip u ruka i na monitor ne ne dzabe e sum probal ne biva
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Pa ti sto mislis zasto ne pisuem tolku cesto na forum hiljadu mu gromova
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Me rasplaka sea mi tekna brodolom aretuze , tavegino srce najboljiot epizoden nastavak so kapetan miki huhh emocii
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Загор е најдобар АААААЈЈЈЈЈАККККККККК :)
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Ou stripcinja :) znam deka na ovie postarite generaciii im se pointeresni ovie na srpski prevedeni, ama jas licno preferiram Amerikanski. Kako na primer Batman :), Johnny The Homocidal Maniac, Inuyasha (manga)...
A inace batkovci, ako barate stripovi eve vi sajt:
http://komics-live.com/SMF/index.php
Najdobar sajt!!!
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Pred internet generacijata...
nie igravme granica,dzamlii,kradevme u slatkarnica...
citavme stripovi i politikin zabavnik,sobiravme slikicki a devojcinjata sobiraa kukli ili salfetki...
Не сите девојчиња. Фриковите читаа Политикин забавник, главниот кривец за развивање на лудачка љубопитност за светот околу нас. Едвај чекав да дојде петок сабајле за да го добијат во трафика, прво ја читав онаа кратката СФ прича, па све останато, а стрипчињата од задна си ги оставав за крај како десерт :vozbud:

Од стрипови, Алан Форд, Martin Mystere, Dylan Dog алинекако многу бљунтав фраер ми беше. Загор, Блек Стена и Мистер НО ги купуваше татко ми, па и ја ги читкав. Во подрум еднаш ископав и два пакета Стрипотека од времето на моите.. Тоа беше забавно лето, ги лажев другарките дека сум болна за да останам дома и да читам стрипови. Ајвар сум стаила у уста до години откако по грешка биле употребени моите троброи Алан Форд за потпала.. :cry:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.160
Како помал ги читав Тинтин, Астерикс и Обеликс, Таличен том, Изногуд, Поручник Блубери подоцна и Џеремаја кога излегуваа во Политикин Забавник. Сега весникот не е тоа тоа - го расипаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom