Стрип фанатиции, јавете се!

Bale82

Bwagojce
Член од
22 април 2005
Мислења
227
Поени од реакции
4
А имате некој страници со стрипчиња да се позабавуваме малку
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Доколку има некој заинтересиран да му пратам на маил некое стрипче како на пример
27 изданија ----Мистер но
100 изданија --Алан Форд
33 изданија--Капетан мики
138 изданија--Командант Марк
39 изданија---велики блек
77 изданија ---Загор

Не бев по стриповите но Случајно се најдеа скенирани многу стрипови во мојот компјутер и се заразив и јас почнав да ги читам поздрав до сите доколку ви фали некој наслов прашајте ако го имам ке ви го пратам:cuc: доколку ги сакан некој сите комплет кратка информација околу 8 Гига се сите
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Ако користите emule би ви ја препорачал www.comic-central.cc
Ризница на скенирани стрипови. Јес да не е исто скениран, ама пак :wink:
Многу од овие тешко се достапни и во странство а камоли кај нас.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
NikolaP напиша:
Ако користите emule би ви ја препорачал www.comic-central.cc
Ризница на скенирани стрипови. Јес да не е исто скениран, ама пак :wink:
Многу од овие тешко се достапни и во странство а камоли кај нас.
од емуле ми се и мене инаку овде ги симнав у наша мила македониа
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Читам стрипови од кога знам за себе. Додуша, коа незнаев да читам само ги гледав сликите.

Омилен стрип ми е Spawn. Најомилен. Исто така и Dylan Dog, Alan Ford, Spiderman, X-Men, Batman, Hulk...

Загор ми е ептен досаден. Ептен.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Jas licno najvise go citam marti misterija, povise sum po SF, a i prvo romance mi bese, pa posle gi citav i kapetan miki, zagor, blek stena, hi-men, dilan dog, komandant mark itn. sve sum cital. Sega koga se pojavija najnovive romancinja sto se so nas prevod, go zimav Marty Mystere, ama od nova godina navamu nesto gi nema romancinjava, ne znam sto e rabotava, ako nekoj znae neka pise
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Dylan Dog ми е бољи од Марти. Марти ми е ептен некако нердовски/геековски стрип за читвање...шо знам...јас си имам 60 стрипа на компјутер во јпг формат.

:je:
 
Член од
27 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
4
Еве сум, уште еден стрип фанатик. И уште имам к’смет моментално да се наоѓам во земја каде стрипот е национална гордост - има и музеј на стрипот. Погодувате каде сум? Прекрасно би било кога би можело да се најде издавач во МК и да се преведе барем дел од ова лудило од стрипови со кое сме “привилегирани“ овде. Знам дека пазарот е мал, а стрипот е скапа работа ...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.163
Не сум некој “фанатик“ по стрипови но сакам да читам по некој. Како помал ги имам читано Авантурите на Тинтин (сериите на тв не се богзнае што), Таличен Том, Астерикс и Обеликс, Изногуд. Дали некој знае каде во Скопје се продаваат стрипови (сите од горенаведениве се купени во странство или од списанија).
 
Член од
27 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
4
Порано токму овие стрипови ги купував на плоштад во Скопје, кај препродавачите на стари книги. Каде се сега истите преселени? Инаку, имам некои двојни броеви, ако сакате, ај да се менуваме. Ако сте купувале од странство, на кој јазик сте ги купувале стрипчињата? Можеби можам да ви испратам броеви кои ви недостасуваат?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.163
Nounours напиша:
Порано токму овие стрипови ги купував на плоштад во Скопје, кај препродавачите на стари книги. Каде се сега истите преселени? Инаку, имам некои двојни броеви, ако сакате, ај да се менуваме. Ако сте купувале од странство, на кој јазик сте ги купувале стрипчињата? Можеби можам да ви испратам броеви кои ви недостасуваат?
Јазикот е англиски и српски. Тинтин ги имам од Политикин забавник (некои 2-3 не ми се комплетни) и нешто на англиски фотокопирани. Таличен Том на српски истотака
Астерикс ги имав порано многу сега ми остана еден (Asterix the gladiator)
Изногуд истотака од забавник.

Грото ми се од забавник собирани
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Hello, can I join the club? :)

Obozavam stripovi,od tie starite posebno.
Alan Ford, klasika!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.163
Welcome to the club:helou:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Alan Ford :je:
А сега си читкам online comics обавезно....Sinfest ко еден од покомерцијалните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom