Срам од родителите?

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Па сеа ич не се срамам од нив, ама не знам шо ми беше негде у 7 одд. се срамев:tapp: , глупости. Тоа ти е, ради пубертетот ваљда беше...
 

BlackZebra

надежен Архитект
Член од
6 септември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
Немат потреба некој да се срамит од родителите. Тие такви се какви што се, а ние ништо не мојме да им мениме. Мојве се COOL!!! :D
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Сега прв пат го прочитав текстот и ме трогна.
Тато, те носам во вторник по риба, а тебе мамо ќе ти купам нешто за носење за есеноска. Ве сакам. :back:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Не,моите родители се мои херои.Многу сум горда на нив и никогаш не сум се срамела и нема да се срамам.Од кога знам за себе,тие ми се најдобрите пријатели.И кога треба да се пожалам и кога сум пресреќна,тие се тука да поделат со мене и јас со нив.Си ги сакам највеќе на светот!
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Колку и да не се согласувам со нивните ставови,морам да ги прифатам и не се срамам од нив...Сепак они ме донеле на овој свет и се грижат за мене...
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Не сум се срамел, не се срамам и нема да се срамам. Ги сакам моите, и знам дека секогаш ке се тука за мене, значи и јас треба да сум тука за нив. Се работи за елементарна почит и благодарност, не за некоја тешка физичка работа.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Ако се срамам од моите родители исто е како да се срамамо од самиот себе
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Iskreno ne.. No tatko mi go izostavuvam od muabetite za roditelite.. Ne deka se sramam od nego.. Voopsto ne go smetam za roditel.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
не сум се срамела сите мои другари се знаат со нив:):):)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
интересна тема!супер скул!
епа вака!искрено-како помал има неколку случаи во кои сум се усрамил од своите родители!но тоа е затоа што не сум бил доволно зрел за убаво да ги согледам работите!
и тоа било неколку пати во мојот живот-но како дете!
од денешен аспект се е поинаку!навистина татко ми неколку пати ме има испосрамено,но сега тоа е небитно!
јас си ги сакам моите родители и знам дека нивната улога не е едноставна!понекогаш и тие прават грешки!
мајка ми е цар!тоа е најпаметната особа што јас ја имам запознаено!и особата што најмногу ја почитувам и сакам!
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Ме имаат доведено до некои ситуации кај што ме укопале во земја,ама сум им простила.Не е во врска со работно место,изглед или слично.Туку за некои работи што ги направиле...На пример мајка ми ме донесе во многу незгодна ситуација пред некое време,заради нејзината радозналост и тогаш мислам дека ќе умрев од срам.Ама како и да е не можам да и замерам за тоа.Знам дека немала лоши намери.Какви се такви се си,ги сакам и ги почитувам за се што направиле до сега за мене.За сето внимание што ми го посветиле и за сета љубов и грижа :)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
не се срамам, напротив, горд сум на моите родители и се угледувам на нив. ме довеле на неколку срамни ситуации, ама кога бев помал, и тоа пред најблиските, вујче, дедо, и тоа на шала. се лутев кога така ме зафркаваа, ама сега сваќам дека се тоа било само шала :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Никогаш не сум се срамел од моите.
Тие секогаш биле тука за мене, и во лошо и во добро, и секогаш ми мислеле најдобро, иако некогаш не сум сфаќал што сакале да ми кажат, но тие секогаш биле во право и секогаш ќе бидат во право.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Никогаш не сум се срамел, ни пак ќе се срамам. НИКОГАШ!
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Срамење во смисол на испробување на гласовните способности пред околина, можеби.:pos2:

Во сите други случаи - јок бре!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom