Со буџетски пари во Скопје ќе се слави независноста на Албанија

Статус
Затворена за нови мислења.

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
ke se obrazuvas ke zavrsis fakultet do soliden prosek i na kraj ke ti sefufa nekoj takov so ima osnovno obrazovanie a dosol na toa mesto so puska vo race
toa mi e poentata toa sakam da kazam...
Ако нејќеш да ти шефува некој а си доволно паметен отвори си своја фирма.... Ако сакаш да работиш во државна администрација тогаш верувај дека не си заслужил да имаш паметен и образуван шеф ......
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Јас, да ти кажам искрено, не би славел ништо. Од славење преку глава веќе. Треба работа бе, државава баш за славење ни е само.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Зашо да не го славиме? Тоа е и наше знаме. Двоглавиот орел е симбол на православието, земски симбол е речиси на сите православни држави. Кај нас симболот е лавот со две опашчиња ама кога би го немале сигурно би бил двоглавиот орел.

Ама на зевзециве оди докажи им дека не е само албански симбол.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Значи да си спремам кечето јас ОК фала. :vozbud:
Каде ќе славиме, да спремам кечето?
уште еднаш бравос за кандидатутрата
- двајца ватерпољисти ќе ни требаат,идат олимписки кваљификации,
ама сега ми текна да го исполниме рамковниот ни треба уште еден за
во стручниот тим стар ватерпољист,може и од увоз искусен од морето
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Зашо да не го славиме? Тоа е и наше знаме. Двоглавиот орел е симбол на православието, земски симбол е речиси на сите православни држави. Кај нас симболот е лавот со две опашчиња ама кога би го немале сигурно би бил двоглавиот орел.

Ама на зевзециве оди докажи им дека не е само албански симбол.
Ако ти се слави оди слави го :eek:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.730
Поени од реакции
9.840
Ослободени двајцата „балисти“ што расекоа полицаец во Тетово!



Водачите на навивачката група „Балисти“, Мета Шкљзен и Мета Арлинд, кои беа уапсени пред десетина дена поради насилство врз Македонци и напад врз полицаец во Тетово, вчера под нејасни околности биле ослободени од затворот во Тетово

http://www.mkd.mk/20711/udarna-vest/oslobodeni-dvbajca-balisti-sto-rasekoa-policaec-vo-tetovo/
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.152
Поени од реакции
4.948
Мора да се слави денот на албанското знаме , пошто е знаме кое стои пред 16 општини , како официјално знаме.

 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мора да се слави денот на албанското знаме , пошто е знаме кое стои пред 16 општини , како официјално знаме.

Ај да го славиме и Америчкото знаме, зашто и тоа покрај Албанското е секад!

И зашто мора? Ете јас не го славам. И зашто да го славиме уствари, како држава? Нека си слават тие 16 општини.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Мора да се слави денот на албанското знаме , пошто е знаме кое стои пред 16 општини , како официјално знаме.

Штета што ова не е твое знаме, твоето и на другите како тебе знамето им е азербејџанско :(
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Да имавме народ обединет и мнозинство, ондак минимум 200 глаучи ќе беа ебени на плоштад пред сите. Разбуди се и размисли кај живеш.
Ахха се слагам, но под услов во тие 200 и кусур глаучи да има претставници од сите полит.партии(водствата) !
Инаку ич не се секирај за мене, буден сум и знам каде живеам, а живеам во мојата земја(татковина) и ич не ме боли патка кој е на власт !
Народот(мнозинството) ја избира власта, така да од нас двајца не зависи ништо, а и не гледам во моментов некоја интересна и просперитетна политичка опција во државава која ветува нешто ново, некаков напредок, било на демократски, било на економски план, така да не се замарам со тоа кој е на власт, а овие сегашниве, а оние старите, сеедно !
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.152
Поени од реакции
4.948
Zosto bi slavel zname na tugja drzava?
ти не мора да славиш , ќе слават тие на кои им се.
--- надополнето: 21 март 2012 во 18:04 ---
Ај да го славиме и Америчкото знаме, зашто и тоа покрај Албанското е секад!

И зашто мора? Ете јас не го славам. И зашто да го славиме уствари, како држава? Нека си слават тие 16 општини.
Нема америчко знаме пред Општините , не се тие официјални.

И ти нема потреба да славиш.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
ти не мора да славиш , ќе слават тие на кои им се.
Епа нека си слават во општините бе. Нека си организираат концерти, филхармонии, народни танци, колење на девица обвиткана у знамето или нешто така, си неам појма како се слави у светов. Зашто мора тоа насилно, на плоштади, со пукање у воздух?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom