Со буџетски пари во Скопје ќе се слави независноста на Албанија

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Bonux

Гостин
-"имаш вести на македонски втора програма ејј од 7:30,имаш Мак.Каменица...имаш ваму Мак.Брод ја не знам ова да се нема мерка"... :свиркам:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
zasto mi kratat godisno 100000 den. od plata za vakvi sranja za vakvi raboti ah.... do koe dereze stignavme ako ni e i malku ni e:mad:
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Бидејќи очигледно имаме премногу пари во буџет и дотичните оговорни не знаат како да ги потрошат....дај да распишеме меѓународен тендер и да ги одбележуваме сите светски значајни настани ....од пензионирањето на Барт Симсон па до матурата на Петар Пан

Македонија стана најголемиот светски циркус....само трагично е што сеуште не сме свесни дека ние сме кловновите
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ајде, ајде на Грујо со 15ки и ваков шушумига народ се ќе му пројде. Сеа за да заташка срање ќе ни ветува сРански инвестиции као Шише џам, Свидмилк ....... и така ќе си легнеме на брашното и ќе прифатиме се шо ќе ни сервира. Ја се кладам дека со стравот шо го има македончето овој ќе владее у следните 100 години и се ќе му поминуе. Дури и промена на име, пошо тоа е за наше добро ;)
НЕ МОЖАТ ТИЕ ДА НЕ ЕБАТ КОЛКУ ШО МОЖЕМЕ НИЕ ДА ИЗДРЖИМЕ.
Нема врска, грешка си, никој не е семоќен и вечен, така ни овој т.е. овие !
Денеска е Демократија и Плурализам т.е. има избори, каде што народот со пенкало ги носи на власт и истиот тој народ после пар-непар години со истото тоа пластично пенкало може и да ги симне од власт !
Велиш страв, само кукавиците се плашат и власта(оваа) ќе падне тогаш кога народот(мнозинството) така ќе одлучи на некои следни избори, но секако под услов да се појави некоја далеку подобра и попросперитетна политичка опција, која верувам дека сите(повеќето) ние би ја поддржале, со политики Мурто-Курто ништо не се постигнува !
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Бидејќи очигледно имаме премногу пари во буџет и дотичните оговорни не знаат како да ги потрошат....дај да распишеме меѓународен тендер и да ги одбележуваме сите светски значајни настани ....од пензионирањето на Барт Симсон па до матурата на Петар Пан

Македонија стана најголемиот светски циркус....само трагично е што сеуште не сме свесни дека ние сме кловновите
nneka kaze nekoj dali za ova traba da se dava od nasite pari dali e ova pametna i racionalna odluka na vladava nasa :mad:
nego aj i ovoa ke pomine :mad:
krivo mi e be vaka so ni idat parite za vakvi sranja krivo mi e:mad:
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Добро де што има врска ако се слави тоа 100 години знаме. Па и Албанците делат од своите плати за Александар и Гоце Делчев и уште 1000 проекти за нас и мора нешто да им пуштиме. Сеа и ние малку сме чалами па се палиме на секакви глупости.... И Грујо супер си ја врши работата до сеа во однос на зачувување на се што е МАКЕДОНСКО!! Камо среќа да си ги слават празниците кои они си ги одбираат и да не прават заебанции во државата и да се грижат као за своја земја.....
--- надополнето: 20 март 2012 во 23:02 ---
Можи да слават предавниците како Власта тие копилиња, а Македонија ја прави народот, така да никаква Македонија нема да слави туку предавниците ке слават заедно со нив...
Сеа националисти или предавници ај решете веќе еднаш!!!
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Добро де што има врска ако се слави тоа 100 години знаме. Па и Албанците делат од своите плати за Александар и Гоце Делчев и уште 1000 проекти за нас и мора нешто да им пуштиме. Сеа и ние малку сме чалами па се палиме на секакви глупости.... И Грујо супер си ја врши работата до сеа во однос на зачувување на се што е МАКЕДОНСКО!! Камо среќа да си ги слават празниците кои они си ги одбираат и да не прават заебанции во државата и да се грижат као за своја земја.....

toa vo red ama krivo mi e be se im dadovme i pak se nezadovolni pak go palat i znameto nase i vregaat ne sakam da siram omraza ili neso ali ne ti e krivo tebe so se u pola javna administracija so poise prava imaat od nas a nie ako ne sme partiski ideme od salter na salter za mozebi da vlezeme vo neso drzavno nekoja rabota da najdeme ... i na kraj st e najtragicno seuste ne im cinime...
epa izvini brat ali inat me faka za ova i krivo mi e sto nie so fakulteti ne mozeme rabota da najdeme a oni so osnovno rabotat vo javna administracija i se nezadovolni
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да, срамота е ова, ама жити се, немојте со драматичните коментари од типот: "ПОЧНА!", "МАКЕДОНИЈА Е НА ПРАГОТ НА ВОЈНА!!!", "ТОЛКУ, ЌЕ ИМА ВОЈНА!" итн..
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
toa vo red ama krivo mi e be se im dadovme i pak se nezadovolni pak go palat i znameto nase i vregaat ne sakam da siram omraza ili neso ali ne ti e krivo tebe so se u pola javna administracija so poise prava imaat od nas a nie ako ne sme partiski ideme od salter na salter za mozebi da vlezeme vo neso drzavno nekoja rabota da najdeme ... i na kraj st e najtragicno seuste ne im cinime...
epa izvini brat ali inat me faka za ova i krivo mi e sto nie so fakulteti ne mozeme rabota da najdeme a oni so osnovno rabotat vo javna administracija i se nezadovolni
На кој си му дал ти права бе!!! Нели гледаш дека сами си ги земаа... Сеа на нас што ни останува?? Да водиме војна можеби во својата куќа?? Не бе брат... Треба да праиме соживот, треба да излеземе паметни и да успееме да ги направиме лојални граѓани на оваа земја....секако тоа неможе со омраза туку со толеранција...Ако сакаме да останеме доминанти во својот дом тоа неможе со борби или незнам што туку со градење на оваа држава со образование со работа со зајакнување на институциити и законите.... Не се филмајте со Рамбо или со Волци Тигри или незнам што....
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
е бати државата... само во македонија ова го има никаде на друго место :tapp:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
На кој си му дал ти права бе!!! Нели гледаш дека сами си ги земаа... Сеа на нас што ни останува?? Да водиме војна можеби во својата куќа?? Не бе брат... Треба да праиме соживот, треба да излеземе паметни и да успееме да ги направиме лојални граѓани на оваа земја....секако тоа неможе со омраза туку со толеранција...Ако сакаме да останеме доминанти во својот дом тоа неможе со борби или незнам што туку со градење на оваа држава со образование со работа со зајакнување на институциити и законите.... Не се филмајте со Рамбо или со Волци Тигри или незнам што....

ke se obrazuvas ke zavrsis fakultet do soliden prosek i na kraj ke ti sefufa nekoj takov so ima osnovno obrazovanie a dosol na toa mesto so puska vo race
toa mi e poentata toa sakam da kazam...
 
M

Moon Child

Гостин
Сум за тоа Албанците да имаат права во државава, затоа што реално им следуваат. И тие се граѓани овде. Ама навистина ове веќе станува качување на глава. По кој основ ќе слават ден на Албанско знаме? Мислам, во Албанија ли се? Или ние овде имаме две знамиња, Македонско и Албанско? Што ако се Албанци кога живеат во Македонија? Зошто да го слават тоа знаме? Јас навистина не разбирам:cautious: Не сум некој поборник и патриот, од друга гледна точка глупо е, ситуацијава е крајно замрсена и доаѓа на нерви.
Стварно сум револтирана, искрено ми иде да фрлам една бомба во парламент и цел народ да го спасам. На предходниве избори гласав за Сдсм, затоа што мислев дека нешто ќе се смени, им го дадов мојот глас и доверба на изборите, за денес да ми го спопикуваат, и да се однесуваат тотално паразитски и незаинтересирано. Прв пат гласав во мојот живот на овие избори, и се чувствувам грдо, нека е и наивно од моја страна, се чувствувам како некој да ми ја изиграл довербата. Се изнаслушав јадење гомна на прес конференции, "Ќе се бориме против оваа ненародна власт", ајде бре, борете се? За што тој народ ве поддржал на изборите? Какво е тоа борење јас никаде не го гледам? Навистина ми дојде преку глава веќе. Блокирав сајтови со вести, и на ТВ веќе не гледам, несакам едноставно, несакам да знам што се случува. Мислев доста е од овие, аман на глава ни се качија, ќе пробам помалото зло да го извлечам, ама гледам дека исто срање се. Лично јас тотално се разочарав, на наредни избори ќе отидам, чисто колку за да не ми го дрпнат гласот и да ми го пополнат листот како ним им одговара. Ќе отидам и ќе го поништам. Барем совеста ќе ми биде мирна.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Некако ќе побарам филтри за вакви теми. Не би требало малолетници да дрндаат за политика, зашто не ни имаат право за тоа а и појма си немаат...

Затоа молба до малолетниците - одете глејте фудбал, кошарка, бркајте женски, глејте софт-порн, што и да сакате, само не пишувајте за политика, ќе ве молам.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Нема врска, грешка си, никој не е семоќен и вечен, така ни овој т.е. овие !
Денеска е Демократија и Плурализам т.е. има избори, каде што народот со пенкало ги носи на власт и истиот тој народ после пар-непар години со истото тоа пластично пенкало може и да ги симне од власт !
Велиш страв, само кукавиците се плашат и власта(оваа) ќе падне тогаш кога народот(мнозинството) така ќе одлучи на некои следни избори, но секако под услов да се појави некоја далеку подобра и попросперитетна политичка опција, која верувам дека сите(повеќето) ние би ја поддржале, со политики Мурто-Курто ништо не се постигнува !
Да имавме народ обединет и мнозинство, ондак минимум 200 глаучи ќе беа ебени на плоштад пред сите. Разбуди се и размисли кај живеш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom