Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
36.162
Темата не е за религии, темата имаше друга важна страна но се изгуби поради вакви дебатирања. На пример денешната сообраќајка во Влае во која е повредена жена поради бесното возење на наш сограѓанин од соживотот. По Бог знае кој пат.

Придобивки од соживотот со едно ментално глупо и простачко шиптaрско племе.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.353
Поени од реакции
4.792
Темава е да постираме сообраќајни незгоди?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.501
Поени од реакции
19.922
важи
иди да нунаш сеа
доста ти беше за денеска
Факт е дека си пичка.
Докажано сс године на форум.

Миљарда пут си избегаја од дискусију.Само штанцаш едни исти муабети.Како не ти здосади бе.Јадан си.Везе немаш, а праиш се некој интелектуалац.Ај ск мрш.
Седи дреми и смислуј си ноф никнејм за на певи јануар.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.781
Поени од реакции
22.928
Две вести. Првата од 2019та од Саудиска Арабија синоним за една од најзатуцаните земји во светот.



Другата од Топанско Поле, доминантно шиптaрски дел на Скопје во 2024та.



И пошто сум обвинет за ширење негативна енергија малце и позитива.

Калаши и Џесика Ндој нека алах ги награди со џенет, да ни идат што повеќе во Македонија и да се шири оваа волшебна музика и стил меѓу младите анамки тука.

 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.977
Ретард правен од чичко му додека татко му бил на пат, ако си ја штитиш ќерка ти автоматски значи дека не му дозволуваш на муслиманот да си ги обави светите должности i.e. не го почитуваш. Не иде едно со друго бе стоко една простачка шошонска. Али па среќа си лицемерен имбецил отколку да беше доследен и да речеше дека ќе ја оставиш ќерка ти да ја тепа. И не туку ми ги ставај Јемен и Пакистан верници во наводници кога подоследно од вас го практикуваат педомухамеданството за разлика од вас кои се бавите со дрога, проституција, пљачки криминал и се нанјиско. И да, Македонците не се врвно достигнување од народ но за вас козоебачи се светлосни цивилизации погоре ебате стоката скапана проста инцестоидна.

И да кур ме боли кој во што верува се додека неговите верувања не повикуваат на насиље, нетолератност и штетни ретардирани пракси. Ташак ме заболе кој е христијан од било која деноминација, будист, џаинист, атеист, харекришнист, агностик, само вас козоебачи да ве нема од тука. Само морон ќе релативизира и изедначува ислам со се ова горенаведено. И само ретарда би одбрал да живее во средина доминирана од муслимани наместо било која од другиве. Гледаме низ Европа и цел свет што прават вашите браќа арапштааната и шиптaраана, талогот на светот. Ширел он позитивна енергија во козите од Камењане. Цртај се и гласај за дуи да ве дозакопаат во канализациски гомна за што поскоро да ве нема од тука и да ги полните затворите и скелињата во Швицарска каде што видовме колку ве сакаат и што мислат за вас.
Епа, драги кајганџии, со овие негови постови, да ви го претставувам човекот (всушност тој сам се претставува) што го претставува она што се нарекува злобност, и фала богу што после полноќ не може веќе да го контролира бесот и се појавува гол, исто како што го родила мајка му, лош, многу нервозен, со навреди и негативност, со единствена цел, да се нахрани уште еден ден (и да добие некој лајк плус).
Морон од прва класа, кој ниту еден од претходните постови не успеа да го изџвака, изгледа е научен да џвака нешто друго цело време.
Личност која очигледно не ни знае како изгледа едно семејство, бидејќи тоа не одговара на неговите вредности, и кој цело време се труди да продава муда за бубрези, и исто како теоријата на Гебелс - „најди еден непријател, обвини го цело време па сигурно ќе ги добијеш изборите“ (во споредба со тебе, кој сигурно ќе го гласаш ВМРО, оти тие повеќе ги пцујат шиптаpите, моето ливче ќе биде исчкртано).
Темата е соживот, а овој е тотално спротивност од синонимите за соживот, и ако некој го познава лично, ве молам однесете го што порано во психијатрија, оти готов е човекот (ќе му помогнете, стварно).

За мене мисијата со овој морон е завршена, завесите може да се спуштаат, со една досетка (нормално за магарето ќе биде глупава):
Се инатат волкот и магарето за тоа каква боја е тревата
Волкот: Тревата е зелена!
Магарето: Тревата е жолта!
Се договараат да одат кај лавот, нели дека тој кралот на животните, да пресуди кој е во право.
Ги сослушал лавот и го праќа волкот еден месец во затвор, а магарето го пушта на слобода.
Волкот му вели на лавот: О кралу, зарем и ти тврдиш дека тревата е жолта, па ме осуди заради тоа?
Лавот: Не, тревата е зелена и за тоа си во право. Ама крив си што си фатил да се инаетиш и расправаш со едно магаре.

 
Член од
20 април 2023
Мислења
789
Поени од реакции
1.883
брат, религијата е да те научи да почитуваш некои правила и да се насочиш у животот. Ти превише навлагаш у тоа као што ако Исус бил ова бил она. Било што било, битно е ти да бидеш добар човек. Не да бараш одговори на прашања и да заглавиш у некоја секта како некои други христијани. Еве муслимани секташи немаш. Христијанството е она што те учи на добро и не те држи у железо и вас ви смета све. Мирко Поповци овде ќе ми глумите, ќе ги запалите сите цркви.
roditelite treba da te nauchat, religijata e ramka za prostite sho veruvaat u zadgroben zivot. plus, ti li si nashol za dobrina da zboruvash, za vakcini gazot go dae i sonarodnicite gi prodae
 
Член од
20 април 2023
Мислења
789
Поени од реакции
1.883
Епа, драги кајганџии, со овие негови постови, да ви го претставувам човекот (всушност тој сам се претставува) што го претставува она што се нарекува злобност, и фала богу што после полноќ не може веќе да го контролира бесот и се појавува гол, исто како што го родила мајка му, лош, многу нервозен, со навреди и негативност, со единствена цел, да се нахрани уште еден ден (и да добие некој лајк плус).
Морон од прва класа, кој ниту еден од претходните постови не успеа да го изџвака, изгледа е научен да џвака нешто друго цело време.
Личност која очигледно не ни знае како изгледа едно семејство, бидејќи тоа не одговара на неговите вредности, и кој цело време се труди да продава муда за бубрези, и исто како теоријата на Гебелс - „најди еден непријател, обвини го цело време па сигурно ќе ги добијеш изборите“ (во споредба со тебе, кој сигурно ќе го гласаш ВМРО, оти тие повеќе ги пцујат шиптаpите, моето ливче ќе биде исчкртано).
Темата е соживот, а овој е тотално спротивност од синонимите за соживот, и ако некој го познава лично, ве молам однесете го што порано во психијатрија, оти готов е човекот (ќе му помогнете, стварно).

За мене мисијата со овој морон е завршена, завесите може да се спуштаат, со една досетка (нормално за магарето ќе биде глупава):
Се инатат волкот и магарето за тоа каква боја е тревата
Волкот: Тревата е зелена!
Магарето: Тревата е жолта!
Се договараат да одат кај лавот, нели дека тој кралот на животните, да пресуди кој е во право.
Ги сослушал лавот и го праќа волкот еден месец во затвор, а магарето го пушта на слобода.
Волкот му вели на лавот: О кралу, зарем и ти тврдиш дека тревата е жолта, па ме осуди заради тоа?
Лавот: Не, тревата е зелена и за тоа си во право. Ама крив си што си фатил да се инаетиш и расправаш со едно магаре.

pravish sozivot so lugje shto sakaat da sozivotuvaat ti grevu plemenski
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.078
сигурно ќе го гласаш ВМРО, оти тие повеќе ги пцујат шиптаpите, моето ливче ќе биде исчкртано).
Знаеме, така ви кажа пастирот Антиќ и небањатиот оџа.
 
Член од
22 август 2022
Мислења
431
Поени од реакции
1.513
Многу убаво, побрзај со мајчинството и не се надевај многу на еднаквост, дали позади тастатура или на бит пазар. И пази со кого одиш на кафе, гледаш какви гадни шипои има тука.
Јас многу добро знам која сум и како треба да се однесувам. Мајчинството мое со соживот темата нема нешто врска, на битпазар може 11 години не сум била, ама ајде, оставам сѐ на машта.

Повеќе изненадувања излегуваат од категорични и нетолерантни бранители на идентитет оти тој што прави бељи уствари не е спокоен у изјави. Човек на чисто со својот идентитет е спокоен и не мора да мрази некого за да не прави глупости. Повеќе докажување за тоа која сум нити е зор, уште помалку он топик.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.495
Поени од реакции
79.643
Темава е да постираме сообраќајни незгоди?
секако, ако системот дозволува замижување за одговорност при вакви несреќи по етнички клуч, како и све друго во Илиридава
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.353
Поени од реакции
4.792
Првото мешање помеѓу албанци и македонци, според Сусаро.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.788
Поени од реакции
9.725

Придобивки од соживотот со едно ментално глупо и простачко шиптaрско племе.
Треба да направиме паралелна патна мрежа каде ќе смеат да возат пилотиве, како во Израел. Според таблицата имаш пристап до одреден пат. И патната мрежа да нема допирни елементи.

Тунели, надвозници, подвозници и да нема мешање. Во лентите за летање ич не ни мора полиција, нек пичат до миље воље

 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.353
Поени од реакции
4.792
Oo this didnt age well, и е најдобриот пример за вашето ултра лицемерие, се сеќавам и во флрумов како течеше дебатата.
Кога читавте дека бмв била колата сите почнавте да пцуете, за да после се дознае дека шоферот била македонка и пдма сменивте како биполарци и ја сожаливте.
Лицемерни.
 

Kajgana Shop

На врв