Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
Додека постојат такви како тебе не може..
Ке ти забијат нож во грб прво расчистување во свој двор..
Кои генерали наведи ги со име и презиме..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ги знаеш ти со име и презиме? ГШ на АРМ, највисоки претавници се поклонија, зошто ова не го осудуваш?[DOUBLEPOST=1491842457][/DOUBLEPOST]
Види јас за ништо не сум сигурен, нит сум ги видел нит сум ги чул.... Јас не верувам дека постојат бомби за егзекуцијата на Смилковско Езеро, ниту пак за Диво Насеље.... Меѓутоа вие бевте бајаги сигурни и не уверувавте дека постојат.
Ти нит си видел нит си чул, ама затоа ние сме уверувале а? Хаха, добро е, има напредок.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
29
Па зарем има потреба вас ‘‘патриотите‘‘ да ве викне некој за да ја браните државата ? Вие треба сами да отидете и да докажете дека не сте јаки само на уста, но проблемот е во тоа што кога се пука да речеме во Куманово на вас ви е страв на кафе во Скопје, Велес или Битола да излезете. И не само што не си спремен туку и не ни знаеш како да ја браниш државата со оружје...или планираш од кога се ќе се заврши да излезеш на плоштад во Скопје и да ја браниш државата со тоа што ќе и дадеш поддршка на полицијата ? На страна тоа што нема ниту една соседна држава која што е спремна да војува со било кој.
Ти од каде бе знаеш се за мене??? или во штаб ве учат така да им зборите на неистомисленици?(без разлика од кој шТаб)
чукни си ја главата и ке знаеш кој држави!! ако не бива така чукај посилно дур не ти текне
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.137
Ти нит си видел нит си чул, ама затоа ние сме уверувале а? Хаха, добро е, има напредок.
А ти си видел, си чул ?!?!?
Па за Бомбата за смилковци врати се назад низ форумов... Има еден куп уверувачи....
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ги знаеш ти со име и презиме? ГШ на АРМ, највисоки претавници се поклонија, зошто ова не го осудуваш?[DOUBLEPOST=1491842457][/DOUBLEPOST]
Ти нит си видел нит си чул, ама затоа ние сме уверувале а? Хаха, добро е, има напредок.
Па јас не знам ти ги спомнуваш кои се наведи ги со име и презиме..

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Кој тоа е затворен дај неколку примери..
Сериозен си?Еветиго најголемио пример ЉУБЕ БОШКОВСКИ,ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ треба уште да набројувам колку бизнисмени шо му тргнала работата ги стагнирале ВМРО?
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Сериозен си?Еветиго најголемио пример ЉУБЕ БОШКОВСКИ,ВЕЛИЈА РАМКОВСКИ треба уште да набројувам колку бизнисмени шо му тргнала работата ги стагнирале ВМРО?
И тие ти се другари пошто напиша..

Познавам другари побогати така Мијалков му ги затвори татковците и мајките трауми живеат децата,кој ќе му ги врати годините кај шо немал

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Познавам другари побогати така Мијалков му ги затвори татковците и мајките трауми живеат децата,кој ќе му ги врати годините кај шо немал
Сега очекуваш да ти ги напишам со име и презиме? Сериозно мислам дека треба да побараш помош,овие ги кажав не како другари туку како најпознати на кој удриле ВМРО т.е Мијалков,нема некој шо нема слушнато за неговио терор и земање проценти од сите можни фирми во земјата.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Сега очекуваш да ти ги напишам со име и презиме? Сериозно мислам дека треба да побараш помош,овие ги кажав не како другари туку како најпознати на кој удриле ВМРО т.е Мијалков,нема некој шо нема слушнато за неговио терор и земање проценти од сите можни фирми во земјата.
А зошто се затворени?

Не очекувам ја ништо само прашувам околу тоа што си го напишал...



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
А ти си видел, си чул ?!?!?
Па за Бомбата за смилковци врати се назад низ форумов... Има еден куп уверувачи....
Можеби има, во тие куп ме ставаш и мене во постот погоре а не сум пишувал јас во ниедна тема за Смиљковско. Види, ти ги почитувам дел од мислењата, не си баш како останативе подржувачи без разлика што најчесто се спротивставени со моите, меѓутоа цела дискусија тука најчесто се базира на претпоставки и граѓани сигурни као демек биле а неможат да докажат. Затоа јас најчесто кога сакам да пишам нешто првп проверувам дали е точно, сем за Вајгл кога веше цитирана изјава негова од по мене добар медиум што не користи спинови, која изјава подоцна Вајгл ја демантиташе, ок. Ете глеаш на секој скоро линк прво му се извинувам на Владе да провети дали е точна и дали има логика :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ти од каде бе знаеш се за мене??? или во штаб ве учат така да им зборите на неистомисленици?(без разлика од кој шТаб)
чукни си ја главата и ке знаеш кој држави!! ако не бива така чукај посилно дур не ти текне
Јас ти ја кажувам реалноста зошто преку кур ми е од вакви мочковци како тебе што глумат патриотишта на интернет. Вакви бедни приказни од луѓе што се спремни да ја бранат државата во војна сум се изнаслушал еден куп, а кога ќе треба на терен да се покаже она патриотското што демек го имате во себе се криете како пичиња во соседните држави. Патриотизмот кај македонецот за жал од 2001 година па наваму умира се повеќе и повеќе т.е. веќе е целосно згаснат што ни во најрозевата приказна не може да воскресне.

Ако си патриот што не направиш нешто против она што се случува внатре во државата во последните 16 години ? Што не пробаш да го решиш проблемот со еднојазичноста од Сарај до Струга..да да, ЕДНОЈАЗИЧНОСТ во која македонскиот јазик не постои. Што не кренеш глас против спомениците на УЧК која што има убиено еден куп македонци ? Што не ја браниш државата од истата таа УЧК која што пушти корени во владата и собранието на рм ? Што не направи нешто против назначувањето на Талат Џафери за министер за одбрана и иден претседател на собранието ? Што не застана во одбрана на децата кои што секојдневно јадеа ќотек по автобусите низ Скопје ? Хашките случаи ? Законот за двојазничност од 2008 година ? Тоа што во западна Македонија и општо кај што доминираат орките нашите немаат ни вработување ни основни човекови права ? И да не ти редам уште 3000 настани кои се случија во изминатите 16-17 години ...

п.с Ако државата од надвор ти е Косово тогаш комотно стави си го јажето преку врат, а ако мислиш на Албанија тогаш ти изразувам искресно сочувство за глупавоста.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
А зошто се затворени?

Не очекувам ја ништо само прашувам околу тоа што си го напишал...
Зошто се бореа против нив и неќат да соработват.Сепак сме демократска држава и секој има право на збор неживејме во титово време па да ги затворат неистомислениците како ќе му текни.Точно кај Велија имаше криминал ама ако овај одеше и му речи дека ќе ги поддржи знајш кога ќе се дознаеше то? Никогаш.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Јас ти ја кажувам реалноста зошто преку кур ми е од вакви мочковци како тебе што глумат патриотишта на интернет. Вакви бедни приказни од луѓе што се спремни да ја бранат државата во војна сум се изнаслушал еден куп, а кога ќе треба на терен да се покаже она патриотското што демек го имате во себе се криете како пичиња во соседните држави. Патриотизмот кај македонецот за жал од 2001 година па наваму умира се повеќе и повеќе т.е. веќе е целосно згаснат што ни во најрозевата приказна не може да воскресне.

Ако си патриот што не направиш нешто против она што се случува внатре во државата во последните 16 години ? Што не пробаш да го решиш проблемот со еднојазичноста од Сарај до Струга..да да, ЕДНОЈАЗИЧНОСТ во која македонскиот јазик не постои. Што не кренеш глас против спомениците на УЧК која што има убиено еден куп македонци ? Што не ја браниш државата од истата таа УЧК која што пушти корени во владата и собранието на рм ? Што не направи нешто против назначувањето на Талат Џафери за министер за одбрана и иден претседател на собранието ? Што не застана во одбрана на децата кои што секојдневно јадеа ќотек по автобусите низ Скопје ? Хашките случаи ? Законот за двојазничност од 2008 година ? Тоа што во западна Македонија и општо кај што доминираат орките нашите немаат ни вработување ни основни човекови права ? И да не ти редам уште 3000 настани кои се случија во изминатите 16-17 години ...

п.с Ако државата од надвор ти е Косово тогаш комотно стави си го јажето преку врат, а ако мислиш на Албанија тогаш ти изразувам искресно сочувство за глупавоста.
И сега треба да ја прифатиме платформата?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Јас споменувам ГШ на АРМ , не име и презиме, пробај да напрајш разлика.
Па добро де и у тој ГШ на АРМ работат луѓе со име и презиме..
И кажуваш се поклониле еве кажи кои се тие со име и презиме за да ги осудам јавно...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom